Sayfa 277/277 İlkİlk ... 177227267275276277
Arama sonucu : 2213 madde; 2,209 - 2,213 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by nurika Yazıyı Oku
    Beşlikten kastınız bacak arasımı , yoksa sayısal değer olan 5000-50.000-500.000-5 mn. mu ne ? Açıklarmısınız Sn denizebakan ? Bizde neyle oynadığımızı bilelim !
    Ya ortak lafın gelişi dedim ama Ama bak bu sene tüm eski ortaklar olarak hepimiz sağlam beşlik yedik, bundan sonra atmak bize kısmet olur inşallah. Ben kim o rakamlar kim baksana hala hisse.net te takılyoruz. Tahta 5 USD leri görürse o zaman neyimiz varmış elde hesap makinesi tekrar hesaplarız bir gün. Sende eskisin, elbet ben ne aldıysam sende almış olacaksın. Ama bakalım kaçımız dayanabileceğiz...

Zira beklemekten artık hepimiz heder olduk. Bakalım geriye kaçımız kalacağız...

y.t.d.

Duhul
    Nov 2016
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    126

Esas

Alıntı Originally Posted by Ruges Yazıyı Oku
    Sayin poem ve arkadaslar , borsada kazandiginiz tecrubeler büyük, bu nedenle bu referandum gibi farkli siyasi belirsizlik olusabilecek durumlarla karsilasmissinizdir . sonuç ne olursa olsun borsa bundan nasil etkilenir. Sahsen ben iki durumdada siyasi bir çalkanti olacagini ve nisan basinda borsanin dusecegini (7xbinlere) düsünüyor ve borsa açisindan çok kaygiliyim. Bu nedenle sizin fikirleriniz benim gibi çaylarlar için iyi bir yol göstergesi olabilir. Siyasi açidan degil, borsa açisindan degerlendirirseniz sizide zora sokmadan bilgi ve görüslerinizi alabilirmiyiz.
    Tesekkurler.
    Sayın Ruges;

2008 den 2017 ye bircok hissenin trendinin yukari yönlü olduğunu ve verdiği temettulerle yatırımcılarıni memnun ettigini biliyorsunuzdur. Örn; FROTO, TOASO, GOODY, ARCLK, TUPRS, ADEL, EGEEN, LOGO vs..

Simdi o tarihten bugüne boyle siyasi belirsizlikleri bir düşünün.

2008 Teğet geçen kriz
    2010 referandum
    2011 seçimleri
    2013 gezi olaylari
    2013 17/25 Aralik olaylari
    2015 secimleri ve tekrari
    2015-2016 terör olaylari
    2016 darbe girişimi

ilk aklima gelenler bunlar..

Bütün bunlar olmasina rağmen temeli sağlam hisselere birsey oldu mu?

Yine olsa bile bir süre sonra toparlamistir.

Şirketler doğası gereği büyümek zorundadır. Kâr etmek zorundadir. Kâr etmiyorsa sahibi dahil olmak üzere kime ne faydasi olur? Önemli olan temeli sağlam sirketlere ortak olmak ve uzun vadeli düşünmek. Tıpkı bir sirket sahibi gibi davranmak ve temeli bozulmadikca hisseyi satmamak.

Yoksa gidip GENYH alsaydiniz kriz olmadan da üstüne bir bardak soğuk su icerdiniz.

Referandum bile olsa benim kafam rahat.

Esas

Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Sayın Ruges;

2008 den 2017 ye bircok hissenin trendinin yukari yönlü olduğunu ve verdiği temettulerle yatırımcılarıni memnun ettigini biliyorsunuzdur. Örn; FROTO, TOASO, GOODY, ARCLK, TUPRS, ADEL, EGEEN, LOGO vs..

2008 Teğet geçen kriz
    2010 referandum
    2011 seçimleri
    2013 gezi olaylari
    2015-2016 terör olaylari
    2016 darbe girişimi

Şirketler doğası gereği büyümek zorundadır. Kâr etmek zorundadir. Kâr etmiyorsa sahibi dahil olmak üzere kime ne faydasi olur? Önemli olan temeli sağlam sirketlere ortak olmak ve uzun vadeli düşünmek. Tıpkı bir sirket sahibi gibi davranmak ve temeli bozulmadikca hisseyi satmamak.

Yoksa gidip GENYH alsaydiniz kriz olmadan da üstüne bir bardak soğuk su icerdiniz.

Tesekkurler, rahatlattiniz beni. Cok degerli ve gayet açik bilgiler verdiniz. Saolun.

Esas

Sayın Ruges;

2008 Teğet geçen kriz
    2010 referandum
    2011 seçimleri
    2013 gezi olaylari
    2015-2016 terör olaylari
    2016 darbe girişimi

eeee yıllardır boşunamı SODA ve PETKM deyim .....

Esas

Yalnız Petkim'in de 90 li yıllarda efsane çıkışı vardi. Onu hatırlayan var mi? 2 veya 7 liralardan 120 liralara geldiğini duymuştum. O zamanki kosullarla kıyaslama olmaz tabi şimdi.
    petkim 90 lı yıllarda 120 değil tam 270 lirayı gördü selam olsun o günlere be 40 bölündükten sonra 7,200 den 4000lere düştü 4,800 den 1000 lot sattım daire almıştım 5 ay gibi bir zamanda 38000 liralara gitmişti çok üzülmüştüm 1 daire yerine 5 daire alabilirdk kısmetten ötesi yoktur kısmetimizde ne varsa yiyeceğiz , göreçeğiz gerisi yalan ??? 3 kualisyonlu hatta 4 diyelim 2000 yılında borsa 2 gün % 10---15 yukarı aşşağı oynardı ???

Sayfa 277/277 İlkİlk ... 177227267275276277

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •