Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 52 madde; 17 - 24 arası.

Konu: TÜketİcİ Haklari

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Benimde şuan evimde kullandığım HP laptop'um 23.ayda arızalandı yetkili servise götürdüm sistem çökmüş dediler eyvallah dedim sistem değişikliği yapıldıktn sonra bana cd-rom da arızalı dendi ve 15 gün bekletip makinamın arızası giderildikten sonra tarafıma teslim edildi...

Toplam 38 gün de makina mı teslim aldım fakat biliyorsunuz 39.gün yeni makina vermek zorunda oldukları için hemen alelacele makinamı teslim ettiler...

Esas

ürünün garanti kapsamına girmesi için
    mutlaka garanti belgesinin yanında fatura gereklimi ?

Esas

Alıntı Originally Posted by uguner Yazıyı Oku
    ürünün garanti kapsamına girmesi için
    mutlaka garanti belgesinin yanında fatura gereklimi ?
    Garanti belgesi var ise faturaya gerek olmaz sadece ürün beğenilmediği durumlarda, faturası ile satın aldığınız firmaya gidildiği durumlarda fatura isteniliyor.

Esas

şubat ayinda teknosadan sony fotoğraf makinasi almıştım.13 haziranda makina arızalandı.teknosaya makinayi goturdum.yetkili servise gondermek üzere makinayi teslim aldılar.30 temmuza kadar makinayi onarıp bana teslim etmediler.bende tuketici mahkemesine basvurdum.mahkeme beni hakli buldu ve kesin para iadesine karar verdi.karar yazısı 1 eylülde teknosaya iletildi.
    teknosanın yazıyı teslim aldığı tarihten itibaren 30 gun içinde parayı iade etmesi gerekmiyor mu?
    çünkü 50 gündür parayı iade etmediler.dun hem mağazayi hemde müşteri hizmetlerini tekrar aradım.yine 1 hafta sonra iade edeceğiz dediler.acaba beni oyalayıp zaman aşımına mı uğratmak istiyorlar.bu durumda icraya vermek için gerekli olan süre nedir.çünkü sürekli beni oyalıyorlar.yine 1 hafta bekleyim mi yoksa yarin icraya vereyim mi.
    lütfen acil yardim.

Duhul
    Dec 2005
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,832
    Blog Yazıları
    1

Esas

o kadar kısa sürede zamanaşımı olacağını sanmıyorum ancak yapılan ve ısrarlar sürdürülen bu terbiyesizliği daha fazla izlemeyin bence. onlara son bir telefon açıp ödemeyi hemen o gün yapmıyorlarsa icraya vereceğinizi ve ayrıca sizi bu kadar uğraştırıp yordukları ve ayrıca stres yarattıkları için tazminat talep edeceğinizi söyleyebilirsiniz. gerekeni yapmazlarsa da icracıları devreye sokabilirsiniz.

Esas

Alıntı Originally Posted by ally_mcbeal Yazıyı Oku
    o kadar kısa sürede zamanaşımı olacağını sanmıyorum ancak yapılan ve ısrarlar sürdürülen bu terbiyesizliği daha fazla izlemeyin bence. onlara son bir telefon açıp ödemeyi hemen o gün yapmıyorlarsa icraya vereceğinizi ve ayrıca sizi bu kadar uğraştırıp yordukları ve ayrıca stres yarattıkları için tazminat talep edeceğinizi söyleyebilirsiniz. gerekeni yapmazlarsa da icracıları devreye sokabilirsiniz.
    çok teşekkür ederim sn.ally_mcbeal.cuma günüde parayı iade etmezlerse icra yoluna başvuracağım.butun bir yazım makinasız geçti.yazıklar olsun teknosaya.başka birşey demiyorum.önce tamir etmeyerek oyaladılar.şimdide mahkeme kararına rağmen parayı iade etmeyerek oyalıyorlar.ama hata bende alışveriş yaptığın yeri önce araştıracan ki boyle bir durumla karşılaşmıyasın.şimdi baktım ki vatandaş teknosamagdurları adında site bile kurmus.yani ben ne ilkim nede son olacagım.bunlar boyle bir hizmeti alışkanlık haline getirmişler.işin ilginç yanı teknoloji satan bir şirketin teknolojinin gücünü hafife alması.

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by adnanfd Yazıyı Oku
    şubat ayinda teknosadan sony fotoğraf makinasi almıştım.13 haziranda makina arızalandı.teknosaya makinayi goturdum.yetkili servise gondermek üzere makinayi teslim aldılar.30 temmuza kadar makinayi onarıp bana teslim etmediler.bende tuketici mahkemesine basvurdum.mahkeme beni hakli buldu ve kesin para iadesine karar verdi.karar yazısı 1 eylülde teknosaya iletildi.
    teknosanın yazıyı teslim aldığı tarihten itibaren 30 gun içinde parayı iade etmesi gerekmiyor mu?
    çünkü 50 gündür parayı iade etmediler.dun hem mağazayi hemde müşteri hizmetlerini tekrar aradım.yine 1 hafta sonra iade edeceğiz dediler.acaba beni oyalayıp zaman aşımına mı uğratmak istiyorlar.bu durumda icraya vermek için gerekli olan süre nedir.çünkü sürekli beni oyalıyorlar.yine 1 hafta bekleyim mi yoksa yarin icraya vereyim mi.
    lütfen acil yardim.
    adamların parası yoktur,onun için bekletiyorlardır.....(işin şakası.)

anlamadığım,siz mahkeme kararı ile gidip paranızı isteyince adamlar ne diyor,
    para mı yok diyorlar,bir hafta sonra ne olacakmış ta vereceklermiş.
    oyaladıklarına göre bence bir bildikleri vardır,
    bence yarın gidip isteyin,bekle derlerse,bekleyemeyeceğinizi ısrarla söyleyip
    bu parayı sizden en kısa zamanda resmi yollardan alacağınızı,
    parayı almayınca gitmeyeceğinizi söyleyin,gidersemde buradan icraya giderim diyerek baskı yapın..

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

sayın adnanfd

sonuç ne oldu??

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon