Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 17 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Reel sektör-girişimcilik beyin fırtınası

Esas

Hayırlı olsun güzel başlık.Keske ülkemizde inşaat yapma yarışı yerine innovasyon arge yapma yarışı olsa.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Oct 2016
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    231

Esas

Alıntı Originally Posted by typer5401 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun güzel başlık.Keske ülkemizde inşaat yapma yarışı yerine innovasyon arge yapma yarışı olsa.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Arz Talebi Doğuruyor .....

Borsa'da Bile Anlık Veriyi Parayla Satıp Şirketleri Halka Arz Edeceğine Halkın ırzına Gecersen Millette Parayı Dağa Taşa Toprağa Yatırır ...
    Arge İnnovasyon'dan Önce Keşke Hukuk Adalet ve Anayasa Sorunsuz İşlese ...

Esas

10 gün önce, balon patladı yazmışsınız ama kat karşılığı arsa arıyorsunuz ?

http://www.hisse.net/forum/showthrea...6#post14037306

Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Hayırlı Olması Dileğiyle Bu arada İstanbul Anadolu Yakasında KatKarşılığı arsası olanlar Benimle irtibata geçebilir , Müt. ve Kentsel dönüşüm İşleri Yapıyoruz. Onun Dışında Sadece Ticari Gayrimenkul Danışmanlığı Veren Bir Emlak Ofisim Var .

Duhul
    Oct 2016
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    231

Esas

Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    10 gün önce, balon patladı yazmışsınız ama kat karşılığı arsa arıyorsunuz ?

http://www.hisse.net/forum/showthrea...6#post14037306
    Oncelikle sorunuz ve tespitiniz icin tesekkur ederim . Elimden geldigince cevaplayayim .Piyasa iyide gitse kötüde gitse benim yapacak başka bir isim yok . Ben 81 dogumluyum Ortaklarım 89dan beri bu işi yapıyor. Biz son 5 yildir yer alırken furya var ne olur ise olsun alalim nasilsa para kazaniliyor mantığı ile almadık hep bu gunleri konusup kendimizi frenledik . Ayrıca son 2 yildir kurtarmıyor deyip alamadığımız çoğu yerde mutahitler ve toprak sahipleri birbirini yiyor veya eski mücahitler yeni mutehitler işi bırakıp kaçmanın peşine düşmüş durumda.
    bu gibi sebepler yüzünden kendi adımıza sıkıntımız yok .ayrıca bu kriz ile birlikte piyasadaki kuyumcusunu kapatıp mutehitlik yapmaya başlayan vanda 1000 adet büyükbaş hayvanını satıp burada iş yapmaya çalışan özel sektördeki patronuna kızıp 3 ortak cebinde toplam 500 bin lira var iken nasılsa topraktan satıyoruz deyip 4 milyon TL riske giren sektörü ve kendini çıkmaza sokan insanları ayiklayacak ve malesef hep beraber göreceğiz çok batan olacak. ayrıca sektörde hizmet veren gayrimenkul danışmanlarının vasifsizlarini ve sermaye yeterliliği olmayanların tamamınıda eleyecek. Her kriz bazıları için Kriz isede sektöründe isini bilen Bazıları içinse Düzeltmedir.
    Saygılarımla

Sent from my SM-N920C using Android mobile app

Esas

Sektörde eski ve tecrübelisiniz anladığım kadarıyla. O halde sıkıntı yok. Her sektörde olduğu gibi, gayrimenkul sektörü de son yıllarda iyi para kazandırınca ipini koparan müteahhit oldu. Doğal seleksiyon gereği, bunların ayıklanması gerekiyordu ve ayıklanmaya başladığını da hep birlikte görüyoruz.

Duhul
    Oct 2016
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    231

Esas

Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Sektörde eski ve tecrübelisiniz anladığım kadarıyla. O halde sıkıntı yok. Her sektörde olduğu gibi, gayrimenkul sektörü de son yıllarda iyi para kazandırınca ipini koparan müteahhit oldu. Doğal seleksiyon gereği, bunların ayıklanması gerekiyordu ve ayıklanmaya başladığını da hep birlikte görüyoruz.
    Güzel olacak Herşey den önemlisi fiyatlarin stabil olması 4 sene sonra oturduğun ev ne edecek bunu bilmek ve ona göre yatırım planı yapmak lazım balonlar patlamaya eninde sonunda mahkum

Sent from my SM-N920C using Android mobile app

7. Esas

Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Oncelikle sorunuz ve tespitiniz icin tesekkur ederim . Elimden geldigince cevaplayayim .Piyasa iyide gitse kötüde gitse benim yapacak başka bir isim yok . Ben 81 dogumluyum Ortaklarım 89dan beri bu işi yapıyor. Biz son 5 yildir yer alırken furya var ne olur ise olsun alalim nasilsa para kazaniliyor mantığı ile almadık hep bu gunleri konusup kendimizi frenledik . Ayrıca son 2 yildir kurtarmıyor deyip alamadığımız çoğu yerde mutahitler ve toprak sahipleri birbirini yiyor veya eski mücahitler yeni mutehitler işi bırakıp kaçmanın peşine düşmüş durumda.
    bu gibi sebepler yüzünden kendi adımıza sıkıntımız yok .ayrıca bu kriz ile birlikte piyasadaki kuyumcusunu kapatıp mutehitlik yapmaya başlayan vanda 1000 adet büyükbaş hayvanını satıp burada iş yapmaya çalışan özel sektördeki patronuna kızıp 3 ortak cebinde toplam 500 bin lira var iken nasılsa topraktan satıyoruz deyip 4 milyon TL riske giren sektörü ve kendini çıkmaza sokan insanları ayiklayacak ve malesef hep beraber göreceğiz çok batan olacak. ayrıca sektörde hizmet veren gayrimenkul danışmanlarının vasifsizlarini ve sermaye yeterliliği olmayanların tamamınıda eleyecek. Her kriz bazıları için Kriz isede sektöründe isini bilen Bazıları içinse Düzeltmedir.
    Sn investment34,

Hazır sektörün içinden birini bulmuşken aklıma takılanları sormak ve bilgi almak isterim.

Öncelikle ev alacak olsaydınız şu an alırmıydınız yoksa beklemede mi kalırdınız?

diğer mesajda bahsettiğiniz balonun-düzeltmenin (yada adı ne konursa o) daha başındamıyız ?

Başında isek süresi hakkında öngörünüz varmı ?

Emlakçıdan yada sahibinden ev alırken nekadar pazarlık oranı olur.
    ortalama-kabaca bir oran verebilir misiniz?

Çok soru sordum biliyorum

Sizden kesin ve net cevaplar beklemiyorum elbette, bilgi ve tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Not: Tüm arkadaşların görüş ve düşüncelerinide öğrenmek isterim.

Duhul
    Oct 2016
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    231

Esas

Alıntı Originally Posted by sadeceizleyen Yazıyı Oku
    Sn investment34,

Hazır sektörün içinden birini bulmuşken aklıma takılanları sormak ve bilgi almak isterim.

Öncelikle ev alacak olsaydınız şu an alırmıydınız yoksa beklemede mi kalırdınız?

diğer mesajda bahsettiğiniz balonun-düzeltmenin (yada adı ne konursa o) daha başındamıyız ?

Başında isek süresi hakkında öngörünüz varmı ?

Emlakçıdan yada sahibinden ev alırken nekadar pazarlık oranı olur.
    ortalama-kabaca bir oran verebilir misiniz?

Çok soru sordum biliyorum

Sizden kesin ve net cevaplar beklemiyorum elbette, bilgi ve tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Not: Tüm arkadaşların görüş ve düşüncelerinide öğrenmek isterim.

Öncelikle Video'yu defalarca izlemenizi tavsiye ederim .Sorduğunuz Tüm Soruların Yanıtı Orada ...

1-) Gayrimenkul Sektöründe Çok köklü değişiklikler oluyor .
    Artık Aldığımız Mülklerden Enflasyon Oranı Kadar Getiri Beklemeye Başlamalı ve Bunu Kabullenmeliyiz. Ben 81 Doğumluyum Babam ben Çocukken Araba Alıp senelerce binip üstüne satarken deli gibi Para Kazanırdı . Artık araçların durumu ortada konuttada aşağı yukarı önümüzdeki 5 yıl içinde şu an arabaların düştüğü konuma düşebilir...parayı taşa toprağa gömüp piyasa dinamiklerini bunun üzerine kurduğumuz sürece USA ' NIN 0,6 CENT MALİYET İLE BASTIĞI PĞARAYI ALIP DAĞA TAŞA TOPRAĞA GÖMMEYE DEVAM EDERİZ.

2-)kesinlikle almazdım . Bana göre fiyatların düzelmesi ve piyasanın kendi dinamiklerini bulması en erken 2 sene içinde olacak ...
    nEDEN ALMADIĞIMA GELİNCE

TUPRAŞ : F/K 9,91
    SODA 9,98
    HEKTAŞ : 7,30
    BOLUC : 8,06
    ALBARAKA : 3,97
    TSKB : 5,96
    İŞCTR : 5,42

PİYASA TARAFINDAN TÜRKİYENİN EN GÜZİDE ŞİRKETLERİNİN FİYATLANDIĞI BU ORTAMDA F/K 'SI 32 SENELERDE OLAN MÜLKE BEN PARA VERMEM .
    GİDER KİRADA OTURURUM .

BİZİMKİLER DİZİSİNDE KAPICI CAFER 96 YILINDA DİRE ALACAK EŞİ İLE KONUŞUYOR . BODRUM KAT DAİRE FİYAT 900 MİLYON EŞİ CAFER'E BURADA 10 MİLYONDAN AŞAĞI KİRALIK DAİRE YOK DİYOR ...

OLAYIN GEÇTİĞİ YER KADIKÖY CİVARLARI MERKEZİ BİR YER . 95-96 LARDA 7,5 SENELİK KİRASINA BU ÜLKEDE PARANLA DAİRE ALABİLİYORDUN .
    NUFUS ARTIŞI , ENFLASYONUN DÜŞÜŞÜ KREDİ BOLLAŞMASI VADELERİN UZAMASI GİBİ ARTI FAKTÖRLERİN YANI SIRA AZALAN ALIM GÜCÜ ( PARA DAHA ÇOK GELSE BİLE GİDERLERİMİZ ÇOK FAZLA HERKESİN KAPISINDA 2 ARABA HER EVDE 4 TV EN AZ 4 BİLGİSAYAR 3 TANE CEP TELEFONU VAR GEÇİM DAHA ZOR )
    AYRICA BOZULAN ARZ TALEP DENGESİ GİBİ UNSURLAR VE AZALAN MALİYETLER (TEKNİK YETERSİZLİKLER VE ESKİDEN ENFLASYONDAN DOLAYI MAL PARADAN DEĞERLİ İDİ DEPODA DURSA DAHA ÇOK GETİRİSİ VARDI BİLENLER BİLİR ) BUNLARIN ORTALAMASINI YAPSAK

7,5 + 32 /2 = 20 SENE

YANİ SUADİYEDE 3200 TL KİRA İSTENE BİR DAİREYİ 1 SENELİK PEŞİN KİRA İLE 2900 TLLERE TUTABİLİYORSAM BU DAİREYE BUGUN İSTENEN PARA 1,3 MİLYON TL BİTERİ HALA 1,1 MİLYON TL ...BANA GÖRE BU DAİRE 750.000 TL BANDINDA SATILMALI İDİ ...BU HESABA GÖRE PİYASA BANA GÖRE HALA %30 ŞİŞİK .

3-) pazarlık konusunda hiç bir şey diyemem deve 1 lira deve 100 lira muhabbeti vardır bu sektörde . Satıcının ihtiyacına göre . Ancak fiyatı satıcı değil alıcı belirler bunu hiç bir zaman unutmayın .

İYİ GECELER

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •