Sayfa 2/229 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1829 madde; 9 - 16 arası.

Konu: KOZAA Koza Anadolu Metal A.Ş.

1. Esas

Aristo'n Birde kozal için yapılan bu 300 milyonluk 3 yıllığına toplam 900 milyonluk gider sözleşmesi için nasıl bir yorumunuz var? Ben geçmiş gelir tablosu kalemlerine baktım 2014 yılında 321 milyon gider olmuş bu kapsamda, 2015 9. Aya kadar 278 milyon gider olmuş satış için yine bu kapsamda. Genel yönetim gideri hariç tabiki . Şimdi bu rakamlara bakınca yıllık 300 milyonluk bir sözleşme olması normal bir gider gibi geldi bana .

Yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

Alıntı Originally Posted by Serdariktisat Yazıyı Oku
    Erken temizlik evet . Ama önemli değil ben hatalı olayım.

Ariston davalara baktım . Bu davalar baya yüklü davalar 180 milyon, 70 milyon, 170 milyon gibi. Ayrıca daha önce iptal edilmiş olan maden ruhsatları için de dava açmış şimdiki yönetim. Himmetdede içinde dava varmış devam eden un fabrikası dava etmiş ordan da inşaallah olumlu sonuç çıkar.

Bu konularda olumlu gelişmeler olsa kısa zamanda belki hisseye ve yatımrımcısına heyecan gelebilir ? Haber gelmesi gerek yoksa ölü moduna girecek hisse.

Olumsuzluk yayan kişi sayısı çok fazla. Ben olumlu yanları daha çok gördüğüm için yatırım yaptım . Ama olumsuz yazanlar beni de etkilemeye başladı .

Yatırım tavsiyesi değil
    Sen nedne olumsuzluktan etkileniyorsun ki, geçen sormuştun en üst düzeyde ulaşabildiğin kişilere, gerekli açıklamaları yapmıştılar, tatmin etmedi mi , sahi kime sormuştun o soruları, tağmaç deme sakın.

Bu arada sabah tağmaç isminde bi üye vardı bu başlıkta, bizim yatırımcı ilişkileri müdürümü dedim acaba.

Ayrıca başlığın yenilenmesi banada pek normal gelmedi, daha geçenlerde yeni başlık açılmıştı, eski yazıları kökten kaldırmışlar gibi bir izlenim edindim. Ocatagon dan mı kaynaklı acaba, adam yasaklı değildir umarım.

3. Esas

2014 yılı 9. Dönem geliri yüksek 2015 in gelirinden. Bu diğer göze çarpan bir husus. 2013 de de bu kapsamda 361 milyon gider yapılmış. 2013 ün geliri de 2014 den daha yüksek. Ayrıca hasılat ile gider arasında 2,5 kat fark var genelde tüm dönem ve yıllarda. Bu oran istikrarlı tüm yıllarda

4. Esas

Açıklamalar tatmin edici ama bağımsız değişken sayısı çok fazla.

Bu nedenle risk yüksek. Biran önce bu belirsizliğin bitmesi (mahkemelerin sonuçlanması) gerekiyor .

Mahkeme sonuçlanıncaya kadar da yönetim den olumlu açıklamaların olması gerek . Mesela satış geliri duyurulamaz mı illa bilanço olmak zorunda değil ki. Satış geliri ve gideri bellidir çünkü bunlar olağan faaliyet giderleri bu konuda bir açıklama gelebilir mesela . Bu veri mahkeme sonucuna bağlı değil ki.

Esas

Erken temizlik evet . Ama önemli değil ben hatalı olayım.

Ariston davalara baktım . Bu davalar baya yüklü davalar 180 milyon, 70 milyon, 170 milyon gibi. Ayrıca daha önce iptal edilmiş olan maden ruhsatları için de dava açmış şimdiki yönetim. Himmetdede içinde dava varmış devam eden un fabrikası dava etmiş ordan da inşaallah olumlu sonuç çıkar.

Bu konularda olumlu gelişmeler olsa kısa zamanda belki hisseye ve yatımrımcısına heyecan gelebilir ? Haber gelmesi gerek yoksa ölü moduna girecek hisse.

Olumsuzluk yayan kişi sayısı çok fazla. Ben olumlu yanları daha çok gördüğüm için yatırım yaptım . Ama olumsuz yazanlar beni de etkilemeye başladı .

Yatırım tavsiyesi değil
    Olumsuz yazanlar seni kandırmadı. Sen gercekçi olmaya basladın.
    Biz inecek kacacak demiyoruz cok riskli bir pozisyondayız diyoruz hepsi bu.

Gündüz okuduysan alesta arkadas bişeyler yazdı. Faceden kozal çalışanlarına ulaştım konuştum 300M anlaşma yapılan işleri eski şekliyle aynı kişiler yapıyor demişler. Belki hala devralmadı yeni firma belki baska anlaşmalar var. Ama bu haber bile insanın midesini bulandırıyor yani riski artırıyor. Böyle böyle birke birike sonuc bu hale geldi. Kozal diri durmasa ,ki altın artışından kaynaklı diye düşünüyorum , belki aşagı gidecekti ve kozalakları da asagı cekecekti. Şükür ki olmadı inş olmaz da..

6. Esas

Bu konu ile ilgili açıklama yapılması için görüşme yapmak gerek. Umarım sonuç alırım. Bunları da açıklamak için genel kurula Ya da Denetim firmasının raporuna ihtiyaç yoktur umarım. Eğer gereklilik varsa bu konuda da açıklamayı yapmazlar. Bunu öğreneyim . Neyse hayırlısı bakalım Banvit gibi çok kazandırabilir umudu ile bekliyoruz ama hesaplar tutar inşallah. Yatırım tavsiyesi değildir

Esas

Aristo'n Birde kozal için yapılan bu 300 milyonluk 3 yıllığına toplam 900 milyonluk gider sözleşmesi için nasıl bir yorumunuz var? Ben geçmiş gelir tablosu kalemlerine baktım 2014 yılında 321 milyon gider olmuş bu kapsamda, 2015 9. Aya kadar 278 milyon gider olmuş satış için yine bu kapsamda. Genel yönetim gideri hariç tabiki . Şimdi bu rakamlara bakınca yıllık 300 milyonluk bir sözleşme olması normal bir gider gibi geldi bana .

Bu 300M içindeki belirtilen kalemleri topla istersen..mesela işcilik amortisman yok.ozaman anlarsın bizim niye car car konustugumuzu..

Esas

Arkadas sen gecen başlıkta 900 milyonu kalem kalem nedenlerini açıklamıştın çok güzel olacak vs demiştin üstüne bakanın danışmanına ulaşacağını soylemiştin sonra geldin en ust düzeyde kişilerle görüştüm her şey yolunda çok iyi mahiyetinde açıklamalar yapmıştın şimdi ne olacak ne bitecek bende olumsuz etkilendim denemeye başladın yarın çıkıp her şey çok kötü satın kaçın diyeceksin sanırım ???

Sent from my SM-G925F using Android mobile app

Sayfa 2/229 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •