Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Telefon ile bebeğini öldürmek isteyen el kaldırsın!

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    İzmir-Sakarya
    Gönderi
    1,017
    Blog Yazıları
    3

Esas Telefon ile bebeğini öldürmek isteyen el kaldırsın!

Konu cep telefonu ve SAR değeri. Baştan yazayım ki umrunda olmayanlar zaman harcamasın.

Sar nedir? Kısaca telefondan aldığımız radyasyona sar diyor bilim insanları.

2339_sardeger.jpg

Resim daha iyi anlatıyor sanırım. Burada yetişkin bir insana etkisi görülüyor. Fakat benim asıl dikkat çekmek istediğim nokta bebeğin ana rahmine ilk düştüğü ve büyük oranda gelişimini sağladığı ilk 3 ay. Tabi sonrası da var ama en tehlikeli dönem bu 3 aylık zaman dilimi.

Artık telefonsuz yapamıyoruz. Kadın yada erkek farketmeksizin çevrenizde (ben de dahil) boş kaldığımız anda hemen telefona sarılmıyor muyuz?

İnsanımız otururken iki elleri ile telefonu ortalama KARIN bölgesinde tutarak saatlerce telefonla vakit geçiriyor. Erkek olarak bizler üreme hücrelerimizi radyasyon ile bombalıyoruz. Konuşmasak ta telefonun yaydığı radyasyonu bolca alıyoruz yani.

Bayanlar belki de hamile olduklarını bilmeden (henüz bebekleri hücre halindeyken) saatlerce bebeklerini radyasyona maruz bırakıyorlar. Hatta günlerce ve aylarca. Bebeğinizi radyoaktif dalgalarla ısıtıyorsunuz. Bu durum bebeğin sağlığını nasıl etkiler hiç düşündünüz mü? Hani hastanelerde radyoloji bölümünde film çekilen odalara hamile ya da hamilelik şüphesi olanların girmesi yasak ya; siz çok çok daha fazla radyasyonu uzun vadede kendiniz bebeğinize vermiş olmuyor musunuz?

Toplumumuz bu konuda bilinçsiz. SAR diye başladığım konuşmalarda her 10 kişiden 9'unun bunu hiç duymadığını üzülerek gördüm. Hatta bu oran telefon satıcısı olan elemanlarda da değişmiyor. "Bu telefonun SAR değeri kaç?" diye sorduğumda satıcı arkadaşına dönüp "... telefonda SAR özelliği var mıydı?" diye soruyor. Daha acısı diğer satıcı arkadaşı "Vardır, bu yeni çıkan modeli." diye cevap veriyor. Bilmiyorum diyen satıcının yanında bilmediği anlaşılmasın diye telefonla depoyu arayıp "Tar(Sar'ı da yanlış anlayıp) özellikli telefon elimizde var mı?" diye soranı da var.

Bu başlığı açmamdaki amaç okuyan araştıran insanların nispeten fazla olduğunu düşündüğüm hissenet ailesindeki dostlara bu konudaki tehlikeyi gösterebilmektir. Umarım irdeleyen ve faydalanan olur.

Saygılarımla...

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    İzmir-Sakarya
    Gönderi
    1,017
    Blog Yazıları
    3

Esas

Başlığı biraz ağır bulabilirsiniz ancak konuya dikkat çekebilmek adına uç noktada olması gerektiğini düşündüm.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL-34,5
    Gönderi
    6,450
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku
    Başlığı biraz ağır bulabilirsiniz ancak konuya dikkat çekebilmek adına uç noktada olması gerektiğini düşündüm.
    O zaman telefon kullanmayacaksın...

Esas

Mobil 3G USB modemler cayır cayır ısı yayarken, ne üretiyorlar ki, tabi ki radyasyon!

1. Nesil telefondayım, hatta bir alta düştüm yenisine şifrematik yüklenmiyor bile.

Esas

Hayırlı cumalar

Sent from my SM-G900FQ using Android mobile app

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    İzmir-Sakarya
    Gönderi
    1,017
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    O zaman telefon kullanmayacaksın...
    Telefon kullanmayalım demiyorum sayın AUDİ.

Alırken ve kullanırken dikkat etmek gerektiği düşüncesindeyim.

SAR değeri 1 olan telefon ile 0,33 olan arasındaki fark sağlık açısından oldukça büyük. Bilinçsiz kullanımı da ekleyince tehlike daha da büyüyor.

Kullanırken 3 kat radyasyon almak mantıklı mı?

İnsanımız bilmeden alıyor bunu.

Özellikle hamile bayanlar karınları üzerinde bazen saatlerce telefonla zaman geçiriyor. Bebeklerini radyasyonla yıkıyorlar.

Bilmeleri gerekmez mi?

Saygılar...

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •