Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 46 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Bakır Borsası

Esas

CTZ7 teknik analiz için teşekkürler.Bu analizler az çok rotayı gösterebiliyor ancak,bakırda teknikten çok reel piyasanın bakır talebi önemli.Mali kriz reel piyasayı korkuttukça ve etkiledikçe bakırda yükselme zor.Ama bu kriz sanıldığından çabuk atlatılırsa sert bir yükseliş olabilir.

2. Esas

sn speedy82 istanbulda futures trader olarak çalışan bi abim;ki teknik analizde bende emeği büyüktür; pek çok müşterisi vardı aralarında bakır ticareti yapanlarda vardı.O üretici ve tüccarlar henuz fiyat 2.10'lardayken teknik analizde 3.60 var dediğimizde ''aman abi aç kalırız dünya batar!!!'' dediler bakır 4.20 ve üstünü gördü.aradan zaman geçip 2.60'lar hedef dediğimizde ''aman abi aç kalırız dünya batar!!!'' dediler yine.
    Tabii ki dünya bakır piyasası özellikle LME çok önemlidir.Mesela LME'de her gün stok rakamları açıklanır ben çok tanık oldum yükselen trendde ciddi ölçüde artı rezerv çıkan günler önce satış gelip de günün yine trend yönünde kapandığına.Yukarı giderken Çin çooookkk büyük etken dediler bugün Çin yine önemli büyüme sergiliyor ama trend aşağı olduğu için piyasalar bunu kullanmıyorlar.
    O yüzden ki şahsi görüş olarak muhakkak ki talep-stok rakamları önemlidir ama resim grafiklerde belli eder yönü.

3. Esas

Ve çok net söyliyim bugün dipte gördüğü nokta 5 günlük hareketli ortalamasıdır.Son 27 seansdır sadece 3 kere üstünde kapanış yapabilmiş. 1.9420'de düşen kanal direnç noktası yarın bu iki seviyenin üstünde kapatamazsa kimse yükseliş beklemesin derim

4. Esas Trend

NYMEX Bakır'da günlük grafiklerde son durum.Dün bahsettiğim noktalar kırıldı.Sabah sabah böyle paldır küldür vermelerinin sebebi de bu.Üç gündür aralıksız alınıp da dün dönülen yer de zaten fibonacci düzeltme seviyesi ki emtialarda Fibonacci Oranları olmazsa olmaz analiz unsurudur bence.

Grafikte çok belirgin bir nokta var 1.6175 burasını ikinci dip yapamazsa 1.30 ve 0.82 hedef fiyata doğru yoluna devam eder.
    Attached Images Attached Images

5. Esas

bugün seans bitmeden aralık vadenin tekrar günün düşük seviyesi olan 1.7330 ve tam nokta olarak da 1.7280'e doğru hareket etmesini bekliyorum.

ozbek1 Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by CTZ7 Yazıyı Oku
    bugün seans bitmeden aralık vadenin tekrar günün düşük seviyesi olan 1.7330 ve tam nokta olarak da 1.7280'e doğru hareket etmesini bekliyorum.
    bu beklenti endekslere nasıl yansır tahmini olarak?

7. Esas

bugün herhangi bir yansıma olmadı fakat durum topiğine yolladığım çalışmada Bakır'ın karakteristik olarak endekslerden önce harekete geçtiği durumları belirttim.

http://www.hisse.net/forum/showthrea...25115&page=355

ABD'yi bugün için çok ilginçtir ama DAX'daki çılgın alımlar tutuyor gibi.Dax Kapanışından sonra ilginç bir seans olabilir.

Esas

macd ve rsi yukarı döndü,macd baya bi dik kesiyor..ama hacim düşük..
    bu arada bakırla igilenenlerin çoğalması güzel

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •