Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: SPK nın foreks için aldığı tebliğ üzerine

Esas Reported Post by neo06

neo06 has reported a post.

Reason:
    küfürlü mesajlar atıp duruyor
    Forum: Yıldız Pazar (ADANA-BIZIM)
    Assigned Moderators: Babadağlı, Asmiltak, JonDowes, okidoki2006, thebaboli

Posted by: tatvan
    Original Content:
    Ya kim bu kadar satıyor orospu çocukları bu kadar sahipsiz iki günde yüzde 10 eksi

2. Esas Reported Item

The Strategist has also reported this item.

Reason:
    mesajda küfür bölümünü en azından sansürleseydi daha iyi olurdu diye dusunuyorum.

Tesekkurler

Exclamation SPK nın foreks için aldığı tebliğ üzerine

SPK nın tebliğini öğrendim haddini aşmışlar insanların hurriyetini ele almışlar.<br>diyeceksiniz ki KY yi korumak amaçlı düşünüyorlar ben buna gülerim...<br><br>hayat ta bir forekstir&nbsp;<br><br>Dünyaya gelmiş olmakla risk almış insanlar zaten hayat zor yaşamak zor doğurma kürtaj yap desinler ozaman<br>&nbsp;<br>Otobanda 120 Hız sınırıdır şehir içi yolda &nbsp;da50 sen bu hız sınırını açarsan sadece kendin ölmeyebilirsin başkalarınıda öldürürsün &nbsp;bu daha büyük risktir önlem alırsın almak zorunda olursun ama hurriyetleri engelemeden yaparsın bunu&nbsp;<br><br>Forekste borsalarda onda bunda &nbsp;iki unsur vardır kazanan kaybeden. hiç birzaman kazanan sayısı kaybeden sayısından fazla olamaz. &nbsp;<br>Küçük yatırımcı diye birşey benim zihnimde &nbsp;hiçbirzaman olmadı kaybeden yatırımcı diyorum ben onlara.&nbsp;<br>kaybeden yatırımcının kamuya konu komşuya zararı varmıdır. &nbsp;kendine zararı vardır.<br>Ülkede bu kadar sorun varken yaşamanın risk olduğu bir dönemde kalk sen ben KY yi korudum de. Kahkahalarla gülerim.<br><br>Dedikki kaybeden hesaplar herzaman fazladır %70 e inmez dünyanın hiç bir yerinde inmez kaybeden kazanlar oranı trendin gizli bir parametresidir. Sen şimdi Azami yapman gereken bir sayısal değeri Asgari yaparsan ne olur.<br>Portföy sayısında %90 düşüş olsa dahi kalan %10 teminatlar da toplam zarar kazanların cebine gireceği para değişmeyeceğinden. en iyimseri ile 500 TL kaybedenlere 50 bin TL kaybetmelerine zorlamış olacaksın.<br>ama sektörü küçültüp bir çok insanın işinden atılmasına neden olabilirsin. <br>

Esas

ama sektörü küçültüp bir çok insanın işinden atılmasına neden olabilirsin. Gelelim Asıl soruna Para kazananları yada kazanıp kaybetsede zevkine yaşayanları da kaybettireceksin.&lt;br&gt;Nasıl. Zaten foreksi öğrendiğinde bir adam ne yapmasını gerektiğini biliyordur. önce zarar yapmamayı öğrenmiştir. zaten zarar nedir risk nedir çözmüştür. 1/100 lük bir kaldıracı 1/10 a çektiğinde adamı şunu yap demiş olursun&amp;nbsp;&lt;br&gt;daha fazla işlem yap. forekste daha fazla işlem demek zarar demektir bunun çoğunluğu stoploss mekanizmasında oluşur. ne yaparsanız yapın allahına kadar bu işi çözsenizde girdiğiniz işlem garanti değildir&amp;nbsp;&lt;br&gt;çünkü trend mekanizması görünüdüğü gibi kolay işlemez koyduğunuz kuralların oluşma olaslığı bunun sonucunda pozisyona girme koşulu koyduğunuz kurallar doğrultusunda azalır. pozisyon sizin önünüze gelir ve burda pozisyona girersiniz 1/100 kaldıraçla hedefine ulaşırsınız. bunu 1/10 kaldıraç yaptığınızda başınıza şu gelir&lt;br&gt;daha az kazanmışsınızdır.&lt;br&gt;her yapılan işlemde yanlış yada beklenmedik ki bu stoplos faktörüdür bilinmeyen riskler dir teminatınız azalmış hedefinize ulaşmanız için hem bu stoplos kayıplarına yanlış işlemler ile telafi etmek zorundasınızdır.&lt;br&gt; 1/100 ile yapamadığınız işlemi 1/10 arasında bu işlemi 10 kere yapmaya kalktığınızda 10 kere daha riskli işleme stoplosa tabi olursunuz istatistikler asla değişmez o hesap azalmaya başlar. işin içinden çıkamazsınız

forekste 1/10 altında 6 dijitli bir piyasada teorik olarak kazanmak mümkün değil. bu konuya girmek istemiyorum.&lt;br&gt;&lt;br&gt;bunu da çok yakında göreceğiz enazından bu işi kavramış gençlere uyarım olsun &amp;nbsp;buna dikkat edin artık kaybetme riskiniz çok arttı. total işlemlerde bakiyeniz hızla azalabilir. kendinizi germeyin.&lt;br&gt;&lt;br&gt;çok fazla konuyu çorba etmeden Piyasaları hiç bilmeyen kişilerin SPK yöneticisi olduğunu düşünüyorum artık.&lt;br&gt;foreksin amacına tam ters bir uygulama yapılmış şimdi forekse gelenler hiç ama hiç kazanma şansları kalmadı&amp;nbsp;&lt;br&gt;yazık olacak o 50 bin TL lik hesaplara...

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •