Sayfa 1/28 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 222 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Borsacinin Pc Donanimi Nasil Olmali ?

Esas Borsacinin Pc Donanimi Nasil Olmali ?

Arkadaşlar forumun çoğunluğun burda olmasının sebebi borsa .Borsayı yakından takip edenler için bazen 17 inç ekranlar bile yeterli olmadığı ,çoğu arkadaşımızından iki bilgisayar birden kullandığını biliyoruz.Bir borsacı için veri transferi almakta kullanacağı bir pc de olmazsa olmazlar neler olabililir.? İdeal donamım içinde neler olmalı neler olmamalı ? 22 inç monitörler sağlıklımı iş görüyormu, görüyorsa hangi marka ? Toplama ürünmü ? Yoksa gelişen market zincirlerindeki markalı garantili bir ürünmü kurmak gerekir ? iki ekran için nasıl bir pc donanımı yapılmalı ? Borsacı için en ideal makineyi oluşturmaya ne dersiniz ? Valla işin kompedanlarından yardım talep ediyorum.

Esas

Apple ve Dell’in ardından HP'de büyük LCD ekran modasına katıldı. HP LP3065 model 30" boyutlarındaki LCD ekran %92 renk doygunluğuna ulaşırken, 2560x1600 çözünürlük sunuyor. Üzerinde standart VGA, üç adet DVI ve bir adet HDCP girişi bulunan bu ekranda tam görüntü alabilmek için DVI-D destekli bir grafik kartına ihtiyaç var. 8 ms tepki süresi ile bu canavarın satış fiyatı henüz belli değil.
    Attached Images Attached Images

Esas

Evet tüm borsa verilerini sığdıramak için ideal ekran 30'' .Geçenlerde bir mr merkezinde buna benzer bir makina gördüm hasta oldum konuşamadım adamla yoğundu .

Esas aslında şöyle bir şey iyi iş görür

Böyle bir makina kurmak işi bitirir sanırsam .
    Attached Images Attached Images

Esas

borsa için gerekli olan programların tümünü toplasanız, iki sene önce çıkmış bir bilgisayarı bile zorlamaz, amma gel gelelim yaması aslından büyük windows xp ve internet explorer iyi RAM harcıyor, aynı durum firefox için de geçerli,
    şu günlerde piyasada satılan bilgisayarların neredeyse tüm özellikleri (işlemci, ekran kartı başta olmak üzere) bir borsacı için fazlasıyla yeter, ama ram yetersiz kalabilir,
    özellikle vista kullanıyorsanız 1 GB ram bile yetersiz kalır,
    birde kimsenin takmadığı sessiz kasa olayı var,
    bilgisayarların neredeyse tamamı ciddi biçimde ses çıkarıyor, bu ses özellikle güç biriminden geliyor, ilk dinlemede önemli gelmeyen bu ses, günde 10 saatini bilgisayar başında geçiren birinin aslında beynini oldukça meşgul ediyor,
    bu sorun özellikle toplama bilgisayarlarda mevcut, çünkü ucuz kasa kullanılıyor, ayrıca hazır sistemlerin de bu sorunu var, markaları ünlü olsa bile...
    piyasadaki hazır sistemler içinde benim gördüğüm en sessiz kasa hp de var, birkaç bilgisayarcıdan öğrendiğim kadarıyla hp kendi kasalarında diğer kasalarda bulunandan daha pahalı güç birimlerini kullanıyor, o nedenle göreceli olarak oldukça sessiz...

Esas

Alıntı Originally Posted by dopamin Yazıyı Oku
    borsa için gerekli olan programların tümünü toplasanız, iki sene önce çıkmış bir bilgisayarı bile zorlamaz, amma gel gelelim yaması aslından büyük windows xp ve internet explorer iyi RAM harcıyor, aynı durum firefox için de geçerli,
    şu günlerde piyasada satılan bilgisayarların neredeyse tüm özellikleri (işlemci, ekran kartı başta olmak üzere) bir borsacı için fazlasıyla yeter, ama ram yetersiz kalabilir,
    özellikle vista kullanıyorsanız 1 GB ram bile yetersiz kalır,
    birde kimsenin takmadığı sessiz kasa olayı var,
    bilgisayarların neredeyse tamamı ciddi biçimde ses çıkarıyor, bu ses özellikle güç biriminden geliyor, ilk dinlemede önemli gelmeyen bu ses, günde 10 saatini bilgisayar başında geçiren birinin aslında beynini oldukça meşgul ediyor,
    bu sorun özellikle toplama bilgisayarlarda mevcut, çünkü ucuz kasa kullanılıyor, ayrıca hazır sistemlerin de bu sorunu var, markaları ünlü olsa bile...
    piyasadaki hazır sistemler içinde benim gördüğüm en sessiz kasa hp de var, birkaç bilgisayarcıdan öğrendiğim kadarıyla hp kendi kasalarında diğer kasalarda bulunandan daha pahalı güç birimlerini kullanıyor, o nedenle göreceli olarak oldukça sessiz...

Evet hp nin teknosa da bir ürününe baktım motitör hariç .son sistem modifiye edilmiş ,kasa titanyum siyah tı sanırsam (sallıyor olabilirim ) 1250 usd idi .Ama kasanın karizmada iyiydi .Çoçukta işten anlıyan biriydi bayağa övdü kasayı .Bu arada aaşğudaki yedi ekranlı monitörün fiyatı 7.500 usd civarı .

Esas

Samsung'un bu modelini bi inceleyin isterseniz,22 inç...

Esas

Alıntı Originally Posted by tifosiferre Yazıyı Oku
    Samsung'un bu modelini bi inceleyin isterseniz,22 inç...

tepki süresi de 2 ms yazmayı unutmuşum..

Sayfa 1/28 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •