Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
Arama sonucu : 86 madde; 81 - 86 arası.

Konu: Adım Adım Hedefe Doğru! Sohbet Topiği

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Ataşehir Esatpaşa Mahallesi’nde Fatin Rüştü Zorlu Caddesi üzerinde bir apartmanın bodrum katında Milli Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı olduğuna dair bir ibare bulunmayan Hasret-2 Anaokulu’na 5-6 yaşlarındaki çocukların başörtüsü ve takkeyle gittikleri bildirildi.
    İstanbul Ataşehir’deki Esatpaşa Mahallesi’nde bir bodrum katının girişinde Hasret-2 Anaokulu ve irtibat numarasının yazdığı bir muşamba asılı. Kaçak eğitim verdiği öne sürülen anaokulunun kapısında Milli Eğitim Bakanlığı ’na bağlı olduğuna dair hiçbir tabela olmadığı gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın logosu da bulunmuyor. Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, velilerin 5-6 yaşlarındaki çocuklarını anaokuluna başörtü ve takkeyle getirdikleri görüldü.

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/takk...aokulu-635152/

Eveeett...

Nerede kalmıştık...

Ya da kalmışlardı.

Adım adım hedefe...

Aşikar artık.

9 yaşına kadar bile beklemeye tahammülleri yok...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

İMAM HATİPTEN BAŞLAR, GERİSİ GELİR

Karma eğitime son verilmesi Eğitim Şûrası’nda karara bağlanmayacak diye derin bir nefes almayın..
    Güzel bir deyim vardır..
    İstim arkadan gelsin denir..
    İstim arkadan gelecek.. Fiili durumlar yaratılacak.. Okulların fiziki kapasitesi bahane edilecek, talep var denilecek, imam hatiplerden başlanarak kızlı- erkekli eğitime son verilecek..
    Önce kızlarla erkeklerin katları ayrılacak..
    Sonra erkekler sabahçı, kızlar öğlenci yapılacak.. (Bu uygulama başlatıldı)
    Daha sonra okulları ayrılacak.. Nasıl mı bu kadar emin konuşuyorum.. Anlatayım.. İki üç ay önce Milli Eğitim Bakanı açıklamıştı.. Kız imam hatip ortaokullarının açılması için çok talep var demişti..
    Her yerden talep yağıyormuş!.
    ‘Talep var’ son yıllarda bulunan altın sözcük.. İktidarların can simidi.. Yaptıkları her işi ‘Talep var’ sözcüğüyle maskeliyorlar..
    Talep nedeniyle her yerde kız imam hatip okulları açılırsa erkekler ne yapacak?
    Sokakta mı kalsınlar?
    Bakanlık açtığı kız imam hatip lisesi kadar erkek imam hatip lisesi de açacak..
    Talep bu yönde denilecek!..
    Talepler karşılanırken bir de bakmışız imam hatiplerde karma eğitim bitmiş..
    Gerisi çorap söküğüdür..
    *
    Nasıl mı gelir.. Aileler kızlarını karma eğitim veren Anadolu liselerine göndermek istemiyor dersiniz.. Talep bombardımanı başlatırsınız; olur biter..

En kolay yafta dinsiz yaftası!..

Türkiye’de din dersi zorunlu mu?
    Evet..
    İlkokul dördüncü sınıftan itibaren zorunlu.. Ortaokulda da lisede de.. Eğitim Şûrası’nda komisyon ilkokul birinci sınıftan başlayarak zorunlu olmasını kabul etmiş..
    Hatta anaokulunda bile olması istenmiş.. İtiraz edenler olmuş..
    Olmuş ama bilimsel tartışma yapılmamış..
    İsteyenler karşı çıkanları dinsizlikle suçlamış.. Söz bitmiş!..
    *
    Mutaassıp çevrelerin klasik taktiğidir.. Bu tür konular açıldığında söyleyecek sözleri yoksa; Allah, peygamber, din, kitap kavramlarını işin içine katarlar..
    Kendileri gibi düşünmeyenleri Allah’a karşı çıkmakla, Allahsızlıkla suçlarlar..
    Böyle yaparlarsa akan suların duracağını.. İnsanların yaftalanmaktan korkacağını, ürkeceğini bilirler..
    Bildikleri için her zaman aynı yaftaya başvururlar..
    Eğitim Şûrası’nda yaptıkları gibi..

http://www.milliyet.com.tr/imam-hati...27/default.htm

Kendine eğitimci diyen öğretmenler.

Atatürk'ün "genç nesiller sizin eserniz olacaktır" diye görev ve sorumluluk verdiği bürokratlar.

gelişmeler karşısında en ufak sesiniz çıkıyor mu?

Dinci yönetimin her sene adım adım gerilettiği milli eğitim, artık din temelli eğitime doğru hızla yol almakta.

Dün bir yazıda 4 saat fen dersi, altı saat din dersi deniyordu.

Bence kaldırın feni matematiği şunu bunu...

Hepsi Kuranda var zaten.

Sabahtan akşama hatmedin olsun bitsin.

Şimdi birisi gelir beni İslam düşmanlığıyla suçlar biliyorum.

İnşallah eski bir "eğitimci" çıkmaz.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Hastanelerde din adamı projesi başlıyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, inanç değerlerinin, moral ve motivasyondaki yerini ve desteğini hisseden, arayan tüm hastalara ve yakınlarına bu konuda eğitim alan din adamlarınca manevi destek verileceğini bildirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/27911067.asp

Konu hizmet falan değil...

Durmadan açtıkları ve çığ gibi mezun veren İmam hatiplilere iş bulabilmek.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır" diyerek, "Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım" şeklinde konuştu.

http://www.gazetevatan.com/kahraman-...938608-gundem/

Bu toplumun barış ve huzur sigortası olan değiştirilemez anayasa ilkesi "laiklik" birilerine batmış görünüyor.

Adam TBMM Başkanı.

Ama anadan doğma laiklik fesadından muzdarip.

Yapıları, naturaları bu.

İnsanının % 99 'u müslüman (kim saydı ise) olan bir devletin laik olamayacağını düşünüyorlar.

Diyanet İşleri Başkanlığı gibi devasa bütçeli bir devlet kurumunun, yüzbinlerce cami ve imamla, fetvalarla ülkeyi yönettiği bir abuk laik düzen bile onları kesmiyor.

Toplumu karıştırmak için, nabzını ölçüp damardan girmek için birileri (!) görevlendirmiş bu kahraman adamı.

Toplumsal barışımız çok fazla gelmiş gibi, ülkenin bir bölümünde kan gövdeyi götürmüyormuş gibi bir de bu ülkenin en keskin konusu olan "laiklik" bu şekilde gündeme getiriliyor...

Amaç ne sizce?

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Tepkisiz topluma dün Meclis Başkanının yeni ve "dindar" Anayasada " laiklik ilkesine" gerek yok yoklamasından sonra bugün tüm yönetim gelen tepkileri ölçüyor biçiyor.

Bakmayın bu onun şahsi fikridir savunmalarına.

İyi polis kötü polis bunların en iyi oynadıkları oyun...

Başarıları da kanıtlı...

Kafalarındaki devlet ve toplum düzenine "bin yıl da sürse" inatla gidecekler.

Artık 13 yıldır ellerinde devletin tüm mali ve yasal olanakları da var.

Aksini düşünmek aptallık.

Bizler, giderek ısıtılan sudaki tepkisiz kurbağalarız.

Arada bir kıvamda mıyız diye havuza gelip dün Meclis Başkanının yaptığı gibi gelip tepkilerimizi kontrol ediyorlar.

Yoksa değişen bir şey yok.

Bir kaç kurbağada itiraz, sıçrama olsa da akibet belli.

Meclis Başkanının lafı üzerine o çok sevip sanalda paylaştığımız (artık tatklı birer anı bence), İzmir Anakara İstanbul başta olmak üzere kıpkırmızı meydanlarda yüzbinlerce insanın tepki koyması gerekirdi.

Bunun için de örgüt lazım.

Oysa bizler bir kaç askeri darbe sonunda depolitize edilmiş, korkutulmuş ürkütülmüş insanlarız.

Bugün geldiğimiz noktada, kendimizi nasıl nitelendiriyorsak nitelendirelim (Çağdaş, Atatürkçü, solcu, cumhuriyetçi vs vs) başımıza geleni sonuna kadar hak ettik.

Hiç kıvırmaya, tevile falan gerek yok.

Facebook'ta paylaşalım biz rakı balık sofralarımızı, yazlık sefamızı, eğlencelerimizi, hobilerimizi, çiçek ve böceklerimizi...

Onlar bir saniye durmadan kafalarındaki, akıllarındaki, gönüllerindeki hedefe kilitlenmiş çalışıyor emek veriyorlar...

Bakın onlara göre anadilimiz neymiş...

Şair ne demişti: "Türkçem benim dil bayrağım"...

Okullardan andımızı aldılar...

Ses çıkarmadık.

Bütün restore edilen yapılardan o simge anıt ismi aldılar.

Gerisi bize yeter dedik ses çıkarmadık.

Baş imam arada bir çıkıp "babam dedeme sorardı... Biz laz mıyız Türk müyüz? diye...Dedem biz İslamız derdi" dese de en ufak ses çıkarmadık...

Meclis Başkanı "laiklik gereksiz" dedi. Bir kaç cılız itiraz dışında ciddi bir toplumsal tepkimiz yok.

Peki soruyor muyuz kendimize : "Biz neyin kuşuyuz ?" diye...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Kadın polislerin başörtüsü takmasının önündeki engel kaldırıldı.

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •