Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 87 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Püf Noktaları

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by Von Yazıyı Oku
    Kokusu keskin ama tadına henüz bakamadım

Nasıl kullansam, beklesem gerekirse kullansam , bir denesem gibi gel-git ler içindeyim
    Hiç tereddüt etmeden kullanın.
    Tamamen bitkileren elde edildiği ve dozu da ayarlandığı için hiç bir yan etkisi yok.
    Kullanım şekillerini yukarda belirtmiştim.
    Sn red de geçen yıl kullandı çok memnun kalmıştı.

Esas

Alıntı Originally Posted by Serenler Yazıyı Oku
    Hiç tereddüt etmeden kullanın.
    Tamamen bitkileren elde edildiği ve dozu da ayarlandığı için hiç bir yan etkisi yok.
    Kullanım şekillerini yukarda belirtmiştim.
    Sn red de geçen yıl kullandı çok memnun kalmıştı.
    Şu anda ciddi bir şikayetim yok. Acaba yine de enerji verici veya özellikle stres atıcı vb faydası da varsa bir süre kullansam mı diye de düşünüyorum.

3. Esas

MANGALDA IZGARA (KEBAP)
    İster Dana İster Kuzu eti olsun yaptığınız kebabın lezzetli olmasını istiyormusunuz? Elbette evet diyorsunuz. Bunun için;

1 - Kıyma ve Kuşbaşı kırmızı Etler için 2 adet en küçük tencere ayarlayın. herbirinin içine 1'er bardak süt koyunuz.

2- Her etin üzerine (diyelim 1 kg) Antep kırmızı Pul biberi+Kekik+yarım yemek kaşığı Biber Salçası+2 diş sarımsak (Sarımsak iyice ezilip parçalanmış olmalı)+Tuz konarak bir güzel karıştırıp yoğurunuz.

3-Yoğurduğunuz baharat karışımlı eti süt bulunan kaba koyup biraz karıştırıp etin sütü özümlemesini sağlayınız.

4-Kıymayı da aynı süreçten ama ayrı bir kapta işlem yapınız.

5-Etleri buzdolabına(normal bölüme) koyup, servis saatine kadar orada bekletiniz. Bu süre sonunda et iyice sütle özümlenmiş olacaktır.

6-Şimdi siz bu etleri ızgara yaptığınızda lezzetine doyamayacaksınız. Umarım etleri yerken bu yazımı hatırlarsınız.

4. Esas

MANGALDA IZGARA (KEBAP)
    İster Dana İster Kuzu eti olsun yaptığınız kebabın lezzetli olmasını istiyormusunuz? Elbette evet diyorsunuz. Bunun için;

1 - Kıyma ve Kuşbaşı kırmızı Etler için 2 adet en küçük tencere ayarlayın. herbirinin içine 1'er bardak süt koyunuz.

2- Her etin üzerine (diyelim 1 kg) Antep kırmızı Pul biberi+Kekik+yarım yemek kaşığı Biber Salçası+2 diş sarımsak (Sarımsak iyice ezilip parçalanmış olmalı)+Tuz konarak bir güzel karıştırıp yoğurunuz.

3-Yoğurduğunuz baharat karışımlı eti süt bulunan kaba koyup biraz karıştırıp etin sütü özümlemesini sağlayınız.

4-Kıymayı da aynı süreçten ama ayrı bir kapta işlem yapınız.

5-Etleri buzdolabına(normal bölüme) koyup, servis saatine kadar orada bekletiniz. Bu süre sonunda et iyice sütle özümlenmiş olacaktır.

6-Şimdi siz bu etleri ızgara yaptığınızda lezzetine doyamayacaksınız. Umarım etleri yerken bu yazdıklarımı hatırlarsınız.

Esas

tavsiyen için tşk.ederim. deneyeceğim ramazan bitsin bi hele)

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Püf noktalarını teker teker başlık açarak yazarsak ileride konuları daha iyi kategorize edebiliriz ve aradığımız bilgiye çok daha kolay ulaşabiliriz. Bu bölüm bir kaç yıl sonra bir ansiklopedi gibi olabilir ve akla gelen her konuda her türlü püf noktasını içerir konuma gelebilir.

Katkısı olan ve olacak herkese peşin teşekkürlerimle

Esas

Bence üç baş alt kategori belirlenip o alt kategorilere bütün yazılar yazılsa daha derli toplu olur. Kişi insiyatifine kalınca bazen çok dağınık olabiliyor.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,933
    Blog Yazıları
    65

Esas

harika olmuş...zevkle okudum hepsini...hissenette herkesin ögrenecek birşeyleri var...ne mutlu...

Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •