Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
Arama sonucu : 48 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Mide Yanmasına Karşı

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Midemden şimdiye kadar sorun yaşamadım ama hep talcid ve karbonatın iyi geldiğini duymuşumdur.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Esas

nane ve yoğurtta iyi geliyor..

3. Esas

Benimde mide yanmam oluyor, ilaç değil de daha doğal yöntemler deneyeceğim. Çok kaçırınca midem çok yanıyor dolayısıyla.

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    yaşanacak yer arıyorum :) ve Kuşadası...
    Gönderi
    4,192
    Blog Yazıları
    10

Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Midemden şimdiye kadar sorun yaşamadım ama hep talcid ve karbonatın iyi geldiğini duymuşumdur.
    yıllardır hap kullanırım...

talcid iyi geliyor...

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    10,108
    Blog Yazıları
    47

Esas

Alıntı Originally Posted by balgi Yazıyı Oku
    yıllardır hap kullanırım...

talcid iyi geliyor...
    Yedi sekiz yıl süren mide yanması, yemek borusu yanması rahatsızlığım oldu. Reflü var sende dedi herkes.
    Yanmaların haricinde arada bir öküz böğürten krizleri yaşıyordum. Sırt tarafından kaburgalara doğru inanılmaz bir baskı oluyordu.
    Krizler yılda bir ile başladı, sonra 6 ayda, derken aylık, haftalık ve gün aşırı periyotlara kadar düşen.. teknik analiz grafiği değil..
    Bu süreçte krizlerin şiddetini azaltan ve rahatlatan tek ilaç gaviscon oldu.
    Hastane acillerine düşmeye başlayınca düşüşün sebebi anlaşıldı; meğer safra kesemde taş varmış, ama değersizmiş Ultrasound ile kolayca belirlenmekte.
    Ameliyattan sonra bir yıl sürmeden bünye kendini toparlıyor. 3-4 yıldır sıkıntı yok.

Esas

Nexium-40 mg.

Esas

gecenin bi vakti mideniz yanıyorsa ve evde ilaç kalmadıysa 2-3 ısırık çiğ patatesi kütür kütür yiyeceksiniz gerçekten işe yarıyor. sabahleyin de eczaneden ilacınızı alırsınız

Esas

özellikle ingiliz karbonatı sabah akşam düzenli kullanın 1 bardak suda eritin ben faydasını gördüm...

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •