Sayfa 1/6 123 ... SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Mide Yanmasına Karşı

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas Mide Yanmasına Karşı

Siz de mide yanmasından şikayetçiyseniz öğünlerinizde lahana, karnabahar, ıspanak, kepekli besinler ve baklagillere ağırlık verin. Yemeklerinizde zeytinyağı kullanın ve bol bol su için. Çok yağlı yiyecekler, kızartmalar, çikolata, kafeinli besinler ve asitli meyve sularından uzak durun. Yemeklerden hemen sonra adaçayı veya melisa çayı için. Yatmadan önce 1 çorba kaşığı lavanta, nane, akdiken çiçeği ve portakal çiçeği karışımını 1 fincan kaynar suda 5 dakika bekletip süzdükten sonra için. Midenizi rahatlatacaktır.
    Ekleyen : Serenler

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    283

Esas

İzninizle eklemede bulunayım; Bana Dut pekmezi tavsiyesinde bulunmuşlardı.
    Bir tatlı kaşığı Karadut pekmezi yanmayı geçiriyor. Faydasını görüyorum.

Esas

Lansor'dan başka bir çare bulamadım ve Allah bu ilacı bulana uzunnnnn ömürler versin gerçekten süper bir ilaç 5aydır midemde tık yok herşeyi yediğim halde.

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by kemalb Yazıyı Oku
    Lansor'dan başka bir çare bulamadım ve Allah bu ilacı bulana uzunnnnn ömürler versin gerçekten süper bir ilaç 5aydır midemde tık yok herşeyi yediğim halde.
    mideyi yıpratan asit tir,bu asiti idareli kullanabilirseniz hiç bir şikayetiniz olmayacaktır,bunun tek ilacı ise sinirlerinize hakim olmaktan geçmektedir.sinirlendiğiniz anda mideye asit salgılaması artıyor ve mideyi yakarak tahriş ediyor,
    lansor mideye asit pompalanmasını kontrol altında tutuyor.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,933
    Blog Yazıları
    65

Esas

lansor un devamlı kullanımı sakıncalı...lütfen bu konuda uzman bir doktora danışın...

sn.prestij borsacı adam nasıl sakin olacak

tsalci Guest

Esas

Abim yıllardır bir çay kaşığı karbonatı küçük çay bardağında karıştırır ve içer Herzaman faydasını görmüş rahatlamıştır.. Bilimsel bir yanı varmıdır bir rahatsızlığa yok açarmı bilmem Ama 15 seneyi aşkındır bir problem yaşamadı

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by kemalb Yazıyı Oku
    Tüm kimyasal ilaçlar yan etkiye sahiptir, sonuçta sağladığınız yarardan fazla vereceği yan etkilerden zarar görebilirsiniz. Ayrıca doktora danışmadan ilaç alımı ve kullanımı da tehlikeli olacaktır.

Mide yanmasına karşı bir tavsiyede daha bulunayım;
    eğir kökü mide yanması dahil, mide mukozasını koruyucu çok iyi etkilere sahiptir.

Eğir kökü güçlendirici etkileri nedeniyle, yalnızca sindirim sistemi genel güçsüzlüğünde, mide ve bağırsak gazlarında ve koliklerinde kullanılmakla kalmayıp, beze ve gut hastalıklarında da büyük bir başarıyla yardım eder. Tembel midelerin ve bağırsakların ısıtılmalarında ve salgılardan arındırılmalarında bitki çok başarılıdır. Metabolizma ve bağırsak tembelliklerinde olduğu kadar, kansızlık solgunluklarında ve ödemlerde de önerilir. Kilolarını iyi beslenmemekten ötürü yitirmemiş olan çok zayıf kişiler, eğir kökü çayı içmeli ve arada sırada, eğir kökü katkılı banyolar alabilirler. Bitki, iştahsızlığı giderir, böbrek rahatsızlıklarında yardım eder ve tüm bedenin temizlenmesini sağlar. Hatta son zamanlarda çocuklarda sıkça görülmeye başlanan, tahıl alerjilerinde bile, eğir çayı yardım eder. Kurutulmuş kök yavaş yavaş çiğnendiğinde, kişiyi sigara alışkanlığından kurtarabilir.
    Alıntı:
    http://www.bitkisel-tedavi.com/egir.htm

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    5,933
    Blog Yazıları
    65

Esas

Alıntı Originally Posted by tsalci Yazıyı Oku
    Abim yıllardır bir çay kaşığı karbonatı küçük çay bardağında karıştırır ve içer Herzaman faydasını görmüş rahatlamıştır.. Bilimsel bir yanı varmıdır bir rahatsızlığa yok açarmı bilmem Ama 15 seneyi aşkındır bir problem yaşamadı

var..mide asiti ile birleşince tuz olur...tansiyon problemi varsa dikkatli olsun

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •