Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 16 madde; 1 - 8 arası.

Konu: İnternet ile tatil/otel rezervasyonu yaptırmak

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,249
    Blog Yazıları
    3

Esas İnternet ile tatil/otel rezervasyonu yaptırmak

İnternet üzerinden tatil veya otel rezervasyonu yaptırmakla bir turizm ofisine giderek veya telefon ile rezervasyon yaptırmak arasında müşteri memnuniyeti açısından bir fark var mıdır? Birbirlerine göre artıları eksileri nelerdir? Hangisi tercih edilmeli?

Şu ana kadar internetten sadece uçak bileti rezervasyonu yaptım. Herhangi bir sorunla da karşılaşmadım.

Bu konuda yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku

Plaza Corniche'in Barı Nesweek dergisi tarafından dünyanın en iyi 25 barı arasında gösterilmiş.
    Tunus Günlüğü topiğinde bahsettiğim La Marsa'daki Plaza-Corniche oteline internetten rezervasyon yaptırmıştım. Bu ilk tecrübemdi başka deneyiğim yok. Topiği okumuş olanlar bilirler çok memnun kalmıştım. Üstelik geziden dönüşümde kendilerine topiğin adresini de vererek bir teşekkür mektubu yazmıştım.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Telefonla rezervasyon yaptığnızda cevabı hemen alırsınız. Bu bir artıdır.
    İnternetten rezervasyon yapacağınız zaman cevabı alacak kadar yeterli vaktiniz olmalıdır. Cevabı alırsanız bu büyük avantajdır. Zira elinizde fiyatlı bir belge olur. Ayrıca cevapta otel hakkında faydalı bilgiler de olabilir.

Ebu Computer Guest

Esas

Net üzerinden resimlere bakıp oteli beğenip giden bir arkadaşım bin pişman olmuştu.

Yemekler , otel temizliği , odaların durumu , aktiviteler , hizmet v.s herşey çok kötüydü diye anlatmıştı.

Tatile giderken gittim turun ofisine oturdum konuştum bana bilgi veren kişiye siz bu otelde kaldınızmı dedim ve güzel ayrıntılı bilgiler alarak rezervasyon işlemini tamamladım.

Sanırım reklama girmez http://www.cnntours.com.tr/ aracılığıyla bu seneki tatilime gitmiştim.

Bence gidip ayrıntılı bilgi almakta yada daha önce gidenlerin bilgilerinden istifade etmekte fayda var.

Aksi taktirde 1 sene boyunca tatil hayali kurup tatil zamanı gelince kötü süprizlerle karşılaşmak hiç hoş olmaz.

Birde şikayet siteleri var onlarıda inceleyebilirsiniz otel ismiyle taratıp insanlar ne gibi konularda şikayetçi olmuşlar bilgi alabilirsiniz.

Saygılarla...

Ebu Computer Guest

Esas

2007

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=18239

2006

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=8554

Bence bu topiktede çok faydalı bilgiler oluştu.

Az çok fikir sahibi oluyor insan.

Saygılarla...
    Son düzenleme : Ebu Computer; 22-09-2007 saat: 01:22.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,249
    Blog Yazıları
    3

Esas

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Şikayet sitelerinde de biraz araştırma yaptım. Ama hala emiin değilim. En iyisi bildiğin yoldan şaşmamak.
    Benim için de en tereddüt ettiğim nokta, yazılan ile tesis hizmetlerinin ve kalitesinin beklentileri karşılamaması. Daha önce birkaç kez net üzerinden uçak için yer ayırttım. Ama bu konu hakkında biraz daha beklemek gerekli sanırım.

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Bende Tunus'a giderken internet üzerinden rezervasyon yaptım.Sanırım internet üzerinden yapmak daha da iyi fiyatlar almanızı sağlıyor. Ben buradan yapmıştım. Gayet güvenli ve sorunsuz gibime geldi.

www.travel.hotels-and-discounts.com

Bir tavsiyemde otel rezervsyonu yapmadan aşağıda oteller hakkında yorumlar olan siteyi incelemeniz. Genelde çok iyi fikirler veriyor daha önce kalmış olan insanlar.

http://www.tripadvisor.com/

Benden bu kadar

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •