Sayfa 3/195 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1558 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Esas

Üstüne cabası bedelsiz kararı var sanırım,bu haliyle nasıl verecek nilmiyorum,2-3 hafta önce 5000'den döndürdüler hisseyi..

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    güney
    Gönderi
    286

Esas

% 23 bedelsiz + % 30 temettü

Esas

bedelsiz+temettü tarihini aciklamadi galiba...bir de temettüyü nakit mi verecek?

Esas Anadolu Hayat

Bu Kagit Uzun Zamandir Benim De Takibimde. Kagidin 5075 I Gordukten Sonra 3675 Ten Bugun Itibariyle Kapanis Yapmasi Pek Hayra Alamet Degil.

Anadolu Hayat Sigortanin Gelecegi Parlak Oldugu Bir Gercek Ama Su Da Gozden Kacirilmamali 65 Trilyon Sermaye Var Buradan Yola Cikarsak Ceyrek Katrilyon Liralik Bi Piyasa Degeri Karsimiza Cikiyor.

Ama Ben Bu Hissenin Onumuzdeki Yillarda Cok Iyi Performans Sagliyacagini Tahmin Etmekteyim.

Endeksten Cok Daha Fazla Gerilemesi, Hacimsizlik Ve Kademelerin Bos Olmasi Aslinda Dususu Teyit Etmiyor. Galiba Tahtada Birilerini Fena Sikistirmislar.satislar Kesilecek Ve Tekrar 4000 Nin Uzerine Cikarak Yeni Zirveler Icin Guc Toplayacaktir.

Diger Bir Gariplik Anadolu Sigorta Ile Olan Iliskisi Bilindigi Uzere Anadolu Sigorta, Anadolu Hayatin %20 Sine Sahip. Yakin Bir Gecmistede Saglik Faaliyetlerini Anadolu Sigorta, Anadolu Hayattan Aldi. Dikkatimi Ceken Bu Iki Kagit Arasinda Hep 2 Kat Bir Fark Vardi Ve 3 Ay Kadar Uc Assagi Bes Yukari Bu Oran Hic Degismezken Son 1 Aydir Bu Oran Anadolu Sigortanin Lehine Hizla Degisti Su An 1.6 Lik Bir Oran Var Aralarinda Ya Anadolu Sigorta Cok Degerlendi Yada Anadolu Hayat Cok Dusuk Kaldi.

Takaslarina Baktimda Yabancilarin Surekli Topladigi Anhyt Son 2-3 Haftadir Satis Yiyor.

Pd/dd Degeri Bence Normal. Parlak Bilancolari Ve Bu Yil 4 Misli Ciro Elde Etmesi Gerek Bireysel Emeklilik Pastasindan Aslan Payi Alacaktir. Elinde Bulunanlar Uzulmesinler Ve Kagitlarina Guvensinler.

Zaten Dikkat Edin Gazete Olsun, Dergi Olsun, Televizyon Olsun En Cok Reklam Veren Sigorta Sirketi Anadolu Hayat. Potansiyellerinin Farkindalar. Gecek Sene Yaklasik 50 Trİlyon Kar Aciklayan Hissenin 2004 Un Ilk 3 Ayinda 20 Trilyon Sene Sonu Ise 100-120 Trilyon Kar Aciklamasi Supriz Olmamali.

Bence 4000 Denge Fiyati. Bu Fiyatin Alti Alis Icin Alim Firsatidir. Ustu Ise Satis Icin Uygun Goruluyor.

Sevgi Ve Saygilarimla

Lightbulb alınabilir...

Uzun vadeli olanlar 4400-4600 arası çıkılmıştır.
    Yeniden alım için izlenmesi tavsiye edilir.
    Anadolu sağlık,ın anadolu sigorta,ya devredilmesi yakın zamanda oldu ve sağlık
    bilançosu iyi değildi ayrıca zaten öyle olacaktı.(Yani devir edilecekti.)
    Şimdi sadece BES,se konsantre ilerde her vadede çok kazandırcağına kendi
    adıma inanıyorum.Tahta sığ o yüzden kademeli ve azar azar alınması tavsiye
    edilir.Uzun vadeli düşünenlere uygun,dur.

S.S

Esas Anadolu Hayat Ta Hareket Baslayabilir

Anadolu Hayattaki Sermaye Arttirimi (100 Trilyon)ve Acikladigi Bilancodaki Oz Sermaye Artisinin Kagida Olumlu Etkisinin Cok Yakinda Olacagi Kanisindayim.

Kapanis Itibari Ile(4 Mayis 2004)..... 3725 Olan Anhyt In , Bilancosunun Da Olumlu Yonde Gittigi Kanaatindeyim.

Orta Ve Uzun Vadedeki Olumlu Goruslerimi Daha Da Kuvvetlendirdigini Soylemeliyim. Portfoyumu Tamamen Anadolu Hayat A Cevirdim.

Benim Gibi Kagitta Pozisyon Alan Arkadaslarima Da Basarilar Dilerim.

Hissenin Son Bir Aydaki Performansinin Kotu Olmasindan Dolayi Bu Hissedeki Yatirimci Arkadaslarima Morallerini Bozmamalari Gerektigini Vurgulamak Isterim. Bu Yuzden Bu Yaziyi Yazdim. Umarim Pek Yakinda Sabrinizin Mukafatini Alirsiniz.

Saygilarimla

Analist

7. Esas

Tarih: 13.05.2004
    *** Sermaye Artirimi : ANHYT.E (% 53,846 Bedelsiz, Bolunme sonrasi A.O.F. : 2159.-TL). ***

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,614

Thumbs down Anhyt

Alıntı Originally Posted by ANALIST
    Hissenin Son Bir Aydaki Performansinin Kotu Olmasindan Dolayi Bu Hissedeki Yatirimci Arkadaslarima Morallerini Bozmamalari Gerektigini Vurgulamak Isterim. Bu Yuzden Bu Yaziyi Yazdim. Umarim Pek Yakinda Sabrinizin Mukafatini Alirsiniz.

Saygilarimla

Analist
    Sn Analist, GUSGR den de bu sekilde bahsediyordunuz, orada da yatirimcilar morallerini yuksek tutmaya devam etmelilermi? yazdiginiz gunden beri (3 hafta)hisse 30% dustu sanirim.

ANHYT in da hem gunluk hem haftalik teknigi hicte ic acici degil. Bilancosu iyi olabilir, ancak zamanlamayi iyi yapmak gerekir.

Sayfa 3/195 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •