Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 16 madde; 1 - 8 arası.

Konu: evde meyveli yoğurt...

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,520
    Blog Yazıları
    1

Esas evde meyveli yoğurt...

evde meyveli yoğurt yapmak mümkün nasılmı?

söyle; markalı yoğurdu alırız sonra tameğin çilek marmelatını arzu ettiğimiz kıvama gelene kadar yoğurtla bi güzel karıştırırız... afiyet olsun..

püf noktası ;yoğurdumuz taze olcak ve ekşi olmayacak, en iyi sonuç için (pınar,sek,yörsan) kaliteli markalar tercih edilmeli...

illa çocuk olmasına gerek yok büyükler içinde çok faydalı, hem ekonomik hemde heran hazır...

evde ekmekten sonra meyveli yoğurtta yapmaya başladım ya , du bakalım sırada ne var

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,520
    Blog Yazıları
    1

Esas

bu arada bu alanda rekabet bayağı kızıştı , haksızda sayılmazlar iyi para var

Esas

Alıntı Originally Posted by mjraa Yazıyı Oku
    evde meyveli yoğurt yapmak mümkün nasılmı?

söyle; markalı yoğurdu alırız sonra tameğin çilek marmelatını arzu ettiğimiz kıvama gelene kadar yoğurtla bi güzel karıştırırız... afiyet olsun..

püf noktası ;yoğurdumuz taze olcak ve ekşi olmayacak, en iyi sonuç için (pınar,sek,yörsan) kaliteli markalar tercih edilmeli...

illa çocuk olmasına gerek yok büyükler içinde çok faydalı, hem ekonomik hemde heran hazır...

evde ekmekten sonra meyveli yoğurtta yapmaya başladım ya , du bakalım sırada ne var
    Topik hayırlı olsun.
    Keşke hazır yoğurt yerine evde yapılmış yoğurdu tercih etseniz sayın mjraa.İçinde bulunan katkı maddeleri yüzünden haftalarca bozulmadan kalabiliyor hazır yoğurtlar.

Bir meyveli yoğurt tarifi de benden.
    Evde yapılmış bir kase (tatlı veya ekşi fark etmez)yoğurt alınır.Tercihe göre içine kayısı,karadut,böğürtlen vs.reçellerden biri arzu ettiğiniz kadar karıştırılır,afiyetle yenir.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Şimdi bir hazırlayan olsaydı da bizde yeseydik...

Not:Bu aralar çok tembel oldum yafuuu

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,520
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by sezi Yazıyı Oku
    Topik hayırlı olsun.
    Keşke hazır yoğurt yerine evde yapılmış yoğurdu tercih etseniz sayın mjraa.İçinde bulunan katkı maddeleri yüzünden haftalarca bozulmadan kalabiliyor hazır yoğurtlar.

Bir meyveli yoğurt tarifi de benden.
    Evde yapılmış bir kase (tatlı veya ekşi fark etmez)yoğurt alınır.Tercihe göre içine kayısı,karadut,böğürtlen vs.reçellerden biri arzu ettiğiniz kadar karıştırılır,afiyetle yenir.
    arzum yoğurt makinesi aldım evde yoğurt yapmak için bebiş yiyene kadar kendimize yapıyoruz 1 lt lik dondurma kabında, doğal hayat daha güzel...

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Yoğurt tarifleri için teşekkürlerr Saolunn varolun.. Sabah anneme söylerim, akşama tadına bakarım Benim mutfağa girmem yasakta..

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

arzum yoğurt makinesi aldım evde yoğurt yapmak için bebiş yiyene kadar kendimize yapıyoruz 1 lt lik dondurma kabında, doğal hayat daha güzel...
    Dostum sen yakında evinde inek falan da beslersin.Evinin bir odasını çiftliğe çevirirsin
    Daha sonra organik tarım falan salonda
    Şaka şaka.İnsanın kendisi yapması gibisi yok.Her ne kadar daha pahalıya mal olsada

Duhul
    Mar 2008
    İkamet
    Zimbabve - Merkezi Afrika Cumhuriyeti
    Gönderi
    515
    Blog Yazıları
    63

Esas

evet dogal hayat en iyisi katılıyorum

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •