Sayfa 32/32 İlkİlk ... 22303132
Arama sonucu : 256 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Türkiye'de Maaşlar

Esas

sanırsam ülkedeki fakirleşmeyi en iyi görebileceğimiz yerlerden biri uçak bileti fiyatları.

yılın ilk yarısı üç ayrı yurtdışı seyahatim olmuştu ve bilet fiyatlarını hatırlıyorum.

malum maaş vergi dilimine girdi dolar vs.. arttı bilet fiyatları uçmuş.

şu an ekrana boş boş bakıyorum gerçekten o paralara mı bilet aldım diye.

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    FBC Başkent
    Gönderi
    7,352

Esas

Alıntı Originally Posted by ozzyken Yazıyı Oku
    öğretmeniz dedik kutsal meslek dedik ama devlet yüzde 5 zam yapa yapa bizi bitirecek.

5/1 de bir öğretmen olarak 2400tl maaş alıyorum.temmuzda 2500tl olur. 500tl ekders ile 3000tl ediyor.

yani ergen çocuklarla uğraş 8 ay kafan patlasın görülen maaş hiç reva değil.

ah masa başı memur olsaydımda kafam rahat olsaydı.
    İyi ki ek dersiniz var, derse girmeyen müdür müdür yardımcılarının full aldığı, öğretmenlerin büyük çoğunluğunun haftalık üç beş saatle yetindiği bir sömürü aracı ek ders...

Esas

http://www.haberturk.com/ekonomi/hab...ot-istifa-etti

o çok görülen pilot maaşalrı bile dolar bazında dibe vurunca gavurlar topuklamış.

herkes kendinden pay biçsin ne kadar fakirleşmiş.

Esas

Tarihe not düşelim. Bugün 21 ekim 2015 saat 11:40. Yer : Türkiye Emekliler Derneği Genel kurulu.

Başbakan sn. Davutoğlu konuşuyor. Yaşlılarımız tüm enerjilerini zorlayarak alkışlıyor.. Sanki 13 yıldır enflasyona ezdiren başbakan değilde , yeni seçime girmiş bir lider gibi vaatlerde bulunuyor. Ey Emeklim, sen bu yaşına kadar hayattan , siyasetten ders çıkaramadınsa daha çok siyasetçiyi alkışlarsın... Neden çıkıpta '' Sn. başbakan, bizi 13 yıldır üç kuruşa mahkum ettiniz, şimdi mi ezildiğimizi farkediyorsunuz. Yetki sizde burada vaad edeceğinize önce maaşımızı en düşük 1400 tl. yaptıktan sonra burada haklı olarak konuşsaydınız '' diyemedi....

İşte böyle demokratik platformlarda hak aramayı beceremeyen toplumlarda maaş , ancak ölmeyecek kadar olur.

Esas

Bu siyasiler her sistemi bozdular..SSK ile emekli sandığını , bağkuru birbirine katıştırdılar. Hesapların içinden çıkamıyorlar. Maaşıma itiraz dilekçesi her yazdığımda 20 ila 70 tl. arası fazla veriyormuşuz diye kesintiye gidiyorlar. Yani sus otur, ne verirsek onu al diyorlar....Ben aldığım maaş üzerinden ödediğim emekli sandığı keseneğine göre maaş alırken, ssk ' lı da ödediği prime göre maaş alıyordu.....Şimdi maaşları birbirine yaklaştırma adına , zamanında az prim ödemiş kişi ile yüksek prim ödemiş kişiyi birbirine eşitlemeye çalışıyorlar... Örnek ; işçi ve bağkur emeklisine seyyanen 100 tl . verilirken memur emeklisine yok.

Bu durum çok açık olarak OKUYANI CEZALANDIRMAKTIR.. BAK YILLARCA OKUDUNUZDA NE OLDU, İLKOKUL MEZUNU İLE FAKÜLTE MEZUNU ARASINDA EMEKLİ MAAŞINDA FARK 200 TL. YE İNMİŞTİR.

Örnek ; ilkokul mezunu babam emekli bekçi 1610 tl. alırken fakülte mezunu eşim öğretmen emeklisi 1780 tl. alıyor... Daha ne diyeyim.

Esas

Benim babamda ilkokul mezunu isci 2200 emekli maasi aliyor. Egitime gore en iyi maasi astsubaylar aliyor bence.

Esas

"Eğitim", "üniversite okuma" bence bir üstünlük değil artık.

Eskiden en yüksek kapasiteli insanlar üniversiteye giderken şu anda neredeyse her köyde üniversite var.

Kalite düştü.

Esas

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Benim babamda ilkokul mezunu isci 2200 emekli maasi aliyor. Egitime gore en iyi maasi astsubaylar aliyor bence.
    Yanlış biliyorsun kardeşim, Eniştem emekli astsubaydır. 25 yıl fiili olarak çalışmış 5 yıl da yıpranma = 30 yıl üzerinden emeklidir. Şu anda 2150 tl. alıyor. Emeklilik sistemi çok ince hesaplarla kurulmuştu. Esası da ; çalışırken ödediğin prime paralel emekli ikramiyesi ve maaşı almaktı. Ama bu iktidar, tüm kurulu düzeni nasıl bozduysa bu düzeni de bozdu. Artık hiç bir şeyin belli bir düzeni yok. Günü birlik yaşıyoruz. Şimdi yeni çalışma yapılıyormuş ( sabah gazetesi yazdı )
    En yaşlıya en yüksek ödeme yapılacakmış. Saçma sapan şeyler. Esas ihtiyaç duyulan zamanda hak edilen ücreti alarak, çoluk çocuğuna rahat bir hayat yaşatamayacaksan, ölürken ne yapayım parayı.....

Sayfa 32/32 İlkİlk ... 22303132

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •