Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 37 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Ellİot,,,,,fİbonaccİ,,,,,,İnsan:

Esas

Alıntı Originally Posted by ozerab
    sayın kahin,""elliot ,fibonacci sayılarının önemini kendi çalışmaları içinde farketmiş olup dalga sayımları içinde de en fazla elde edilecek toplam sayının 144 olduğuna karar vermiştir. bildiğiniz gibi 144 sayısıda fibonacci sayısalserisinin içinde yer almaktadır.elliote göre:dalgaların boyu değişebilir fakat sayıları değişmez.""kaynak:ahmet mergen ( fibonacci sayfa 33)sayın AnnE nin bilgileri ile ahmet mergenin bilgileri bunlar.gayet tabiki sözlerinizde haklı olabilirsiniz, elliot bu sayıların estetiğini görmüş veye görmemiş olabilir.estetik konusu elliot dışında bir konu.evrenin estetiğinde var olan fibonacci sayılarını görebileceğimizi söyledim.bu konuyu açmış olmamın sebebi fibonacci sayılarının cok geniş bir alana hitap ettiğini söylemek.elliot çalışması yapan arkadaşlarla bu konularda öğrenebileceğim bir şeyler varsa ona zemin hazırlamak.saygılar sayın kahin,
    Elliott ve Fibonacci konusunda kaynağınız Ahmet Mergen (!) ise, sizinle bu tartışmayı devam ettirmeyi gereksiz bulacağım. Bahsettiğiniz kişinin Fibonacci adlı dökümanına da fazla bel bağlamayın derim..

Ayrıca Sayın AnnE, bu konuda bir bilgi vermedi. Onun "Muhterem ..." şeklindeki hitaplarına göndermede bulunmak istemiştim. Sanırım bir yanlış anlaşılma durumu var..
    Sevgi ve Saygılarımla...

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas Bu link'e Goz attinizmi sayin ozerab?

Bu link'e bir bakmanizi tavsiye etsem??
    http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=1139
    Rakamlar hakkinda biraz bilgi veriliyor bu linkde..

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    Avrupa Yakasi / İSTANBUL
    Gönderi
    1,677

Esas

Alıntı Originally Posted by chem73
    sayın ozerab ;
    düşüncelerinizi netleştirebilirseniz sevinirim. mesela bizim borsamızda estetik yok demişsiniz örenkler ? yada diğer borsalardaki estetik nedir ki bizde yok ? yazılarınızı okuyunca aklıma "ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR " sözü geldi. acaba mülk ü sağlam kazığa bağlamak için yatırımcıların aradığı ADALET midir ?
    Sayın chem73 "Adalet mülkün temelidir" sözündeki mülk "devlet" anlamındadır.Yani "Adalet devletin temelidir" demek.Bu yazı yanlış anlaşıldığından bir ara mahkemelerde yazının "Adalet devletin temelidir" olarak değiştirilmesi gündeme geldi ama galiba para yetersizliğinden yapılamadı.
    Son düzenleme : alvardar; 11-09-2004 saat: 00:27.

ozerab Guest

Esas

sayın kahin,sizi anlamaya çalışıyorum.diyorsunuz ki elliot fibonacci den habersizdi arkadaşı uyardı.buraya kadar iyide elliot 12345-abc de fibon sayılarına göre.bakın öğrenmek için bir yazarın kitabını okumuşuz.bunu söylüyoruz .sizde bir büyükluk yapsanızda o arkadaşın bilgisine şunlarıda ilave edin falan deseniz.size bu yaşkışır diye düşünürüm.bilginin olduğu yerde hep mütevaziliği gören bir kişi olarak sizin mütevazi tavrınızı algılamakta geciktimözür dilerim.sayın bıkmışbroker yönlendirdiğiniz site için teşekkür ederim saygılarımla,sayın kahin unutmadan,ben tartışmalardan pek anlamam bir sohbet havasında bir konuşma olursa bu bu daha samimi olur diye düşünüyorum.

ozerab Guest

Esas

sayın alvardar,mülk kelimesi kavram olarak gücü kuvveti de içine alan bir kelimedir.açıklamalarınız için teşekkür ederim.

Esas

No problem..

Tartışma demek, birbirini yemek değildir.. Fikirleri çarpıştırabilmektir.

Elliott'un bulduğu şey şuydu:
    bir trend (+ veya -) devam ederken 5 günü geçerse 8 güne, 13 günü geçerse 21 güne tamamlanır gibisinden bir tabir bulmuştu. Sonra bir arkadaşı kullandığı sayıların Fibonacci sayıları olduğunu söyledi.

Fibonacci sayıları Dalga teorisinin direkt parçası değildir. Doğrulama amaçlı kullanılan bir ölçektir.

Esas

bende ona vurgu yapmak istedim. acaba adaletin olmadığı yerde yatırım mükünmüdür ? dış yatırım çekemeyen ülkelerin sorunu bu olabilir mi? sayın ozerab nin estetik kavramı ile özdeşleştirdim kendimce ama yanıldığımı kendileri vurguladılar. sadece bir düşünce

ozerab Guest

Esas

sayın kahin,fibonacci sayılarının olmadığı bir elliot danmi bahsediyorsunuz.233 e kadar sayılan 144de kadar sayılan elliotlardan örnekler var bunlar hakkında bir şey söylerseniz sevinirim.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •