Sayfa 39/39 İlkİlk ... 29373839
Arama sonucu : 312 madde; 305 - 312 arası.

Konu: LIOYS Lio Yağ

Esas

izmirden sanayicide iş adamıda çıkmaz borsada kapanan tahtalar bunun en basit göstergesi egs lio raks yaşar gurupları vs bilenler bilir izmire gavur demek yanlış ,yatırımcı düşmanı desek daha doğru olur.
    umarım doğanın başına gelenler koçunda başına gelir lio italya koç ve potronlarla anlaşmalı batırıldı batan sadece küçük yatırımcı diğerleri dimdik ayakda geniş hikaye tam 8 yıldır zeytin yagı fiayatı aynı dolar bazlı tarım bunca prim yapmışken ve en büyük ihracatımızdı zeytin yağı neyse

2. Esas

Alıntı Originally Posted by Kerim Yazıyı Oku
    Bir zamanlar Yapı kredi öncülüğünde halka arzla İMKB ye kote olan, sonrada iflas ettirip ve elkoymasıyla tarihe karışan Lio yağ marketlerde yatırımcılarıyla helal yağ olarak hasret gideriyor.
    Marketlerdeki lio yağ farklı bir lio

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

10 Sene gecmis. Vay be. Ibret alinmasi gereken isler bunlar.

Tekrar gosterelim vurgun nasil yapiliyormus:

KISA OZET:
    01.07.2005: Borsada satilmak uzere 6 MILYON lotu kote ettirmisler.
    25.07.2005: YENI FABRIKA
    29.07.2005: ITALYAYA 3 MILYON EUROLUK ZEYTINYAGI IHRACATI
    05.08.2005: 5 MILYON DOLARLIK BASKA BIR YURTDISI SATISI
    07.09.2005: 7 MILYON TL'LIK YAG IHALESI
    08.09.2005: ORTAKLIK BOMBASI
    08.09.2005: 6 Milyon lot satilmis
    20.10.2005: ORTAKLIK HABERI (Isitma)
    27.10.2005: LIBYA'YA 20 Milyon EUROLUK YAG SATISI
    28.12.2005: BEDELLI
    26.06.2006: SIRASI KAPATILDI

DETAYLICA:

1.Temmuz.2005: Borsada satilmak uzere 6 MILYON lotu kote ettirmisler... Hissenin fiyati 1 civari.

3 milyon lot: Agap Sevket Aksoy
    3 milyon lot: Ragip Arsan
    Sure 6 ay

Arkasindan bu lotlari piyasaya pompalamak icin yayilan ihale haberleri, yabanci ortaklik haberleri girla...

25.Temmuz.2005: YENI FABRIKA

L.İ.O. Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 25.07.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “Şirketimiz hakkında Dünya gazetesinin 25.07.2005 (bugün) tarihli sayısında yer alan "Lio Yağ, ABD'de İtalya'nın tahtını sarstı" başlıklı haber içerisinde yer alan "Yeni tesisle kapasite 2 katına çıkacak" alt başlığında belirtilen, Aliağa Organize Sanayi Bölgesindeki 100 dönümlük arsa üzerinde yatırıma başlayacağımız ve bununla birlikte kapasitenin 2 katına çıkacağı içeriği taşıyan haberle ilgili açıklamamızdır.
    Şirketimizin Aliağa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde, üyelik aidatları ödenerek firmamız adına tehsisli bulunan 100 dönüm büyüklüğünde bir arsası mevcuttur. Bu arsa gerek alt yapı, gerekse yer ve büyüklük olarak şirketimizin tesislerini buraya taşıması ve kapasiteyi büyütmesi açısından çok uygundur. Bu nedenle burada uygun zaman ve şartlar geliştiği takdirde bir yatırım yapma düşüncesi öteden biri mevcuttur

29.Temmuz.2005: ITALYAYA 3 MILYON EUROLUK ZEYTINYAGI IHRACATI

L.İ.O. Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 29.07.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “İtalya'nın önde gelen bir zeytinyağı alıcısına ihraç edilmek üzere toplam tutarı 2.800.000 Euro olan (3.39 milyon USD) Zeytinyağı Satış Kontratı imzalanmıştır.”

5.Agustos.2005: 5 MILYON DOLARLIK BASKA BIR YURTDISI SATISI

L.İ.O. Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 05.08.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “ 29.07.2005 tarihli açıklamamızda belirttiğimiz 2.800.000 Euro satış kontratına ek olarak 5.300.000 Euroluk bir yurt dışı Satış Kontratı daha gerçekleştirilmiştir. Her iki kontratla birlikte toplam yeni satış tutarı 8.1 Milyon Euro'ya (9.9 Milyon USD) ulaşmıştır.”

7.Eylul.2005: 7 MILYON TL'LIK YAG IHALESI

Lio Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 07.09.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “Şirketimiz Milli Savunma Bakanlığı'nca açılan ihalede toplam tutarı 6.763.716 YTL olan yağ ihalesi almış olup, buna ilişkin sözleşmeler imzalanmıştır.”

8.Eylul.2005:ORTAKLIK BOMBASI

Lio Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 08.09.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “Şirketimizin 08.09.2005 tarihli yönetim kurulu toplantısında Yurtdışında yerleşik ve Yağ sektöründe faaliyet gösteren üretim ciro ve pazar payında Avrupanın en büyük bir firmalarından biriyle ortaklık müzakereleri yapmak üzere Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş ne yetki verilmiş olup gizlilik sözleşmesi imzalanmıştır. Bu konudaki gelişmeler her aşamasında ayrıca kamuya açıklanacaktır.”

Haberle birlikte 6 milyon lotun kalani piyasaya pompalanmistir (muhtemelen spekte hala mal bulunuyordur, tamamini bu kadar kisa surede satmalari mumkun degil)...

8.Eylul.2005: 6 Milyon lot satilmis

Lio Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 08.09.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “ Ortaklar dolaşımda olmayan hisse senetlerinden, 01.07.2005 tarihinde Takasbank'a satacağını bildirdiği 6.000.000 YTL nominal değerdeki hisse senetlerini bugün itibariyle satmış olup, yeni hisse yapısı şu şekildedir.
    Satış Öncesi Satış Sonrası
    Nominal Tutarı (YTL) % Nominal Tutarı(YTL) %
    A.Şevket Aksoy 8.823.710 26.74 5.823.710 17.65
    Ragıp Arsan 8.823.710 26.74 5.823.710 17.65

Spekte kalan mallar da ortaklik haberi bir ay sonra isitilarak postalanmis...

20.Ekim.2005: ORTAKLIK HABERI (Isitma)

Lio Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 20.10.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “Şirketimizce yapılan 08.09.2005 tarihli özel durum açıklamasıyla, “Şirketimizin 08.09.2005 tarihli yönetim kurulu toplantısında, yurtdışında yerleşik ve yağ sektöründe faaliyet gösteren, üretim, ciro ve pazar payında Avrupa’nın en büyük firmalarından biriyle ortaklık müzakereleri yapmak üzere Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ne yetki verilmiş olup, gizlilik sözleşmesi imzalanmış olduğu” hususu kamuoyuna duyurulmuştu.
    Bununla ilgili olarak söz konusu yurtdışında yerleşik firma temsilcileri ile yapılan ön görüşmeler tamamlanmış olup, bundan sonraki görüşmelere yönelik gizlilik sözleşmesi imzalanmıştır.”

Bir ihale haberi ile daha mal pomplalamaya devam...

27.Ekim.2005: LIBYA'YA 20 Milyon EUROLUK YAG SATISI

L.İ.O. Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 27.10.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “ Libya Sosyalist Halk Cemahiriyesi'nde yerleşik NASCO firmasına ihraç edilmek üzere toplam tutarı 20.750.000 Euro olan (24,9 milyon USD) satış kontratı imzalanmıştır. Sözü edilen kontrara ilişkin teslimler Aralık/2005'te başlayıp 2006 yılında tamamlanacaktır.”

Is bitti fis gitti... Mallarin sahibi kucuk yatirimcilara bedelli bombasi yil sonunda...
    Pompaladiklari yetmemis gibi bir de bedelli ile 2 mislini calacak.

28.Aralik.2005: BEDELLI

Lio Yağ Sanayii ve Ticaret A.Ş.’nin 28.12.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.
    “1- Şirketimizin sermayesinin 50.000.000 YTL kayıtlı sermaye tavanı içinde kalmak üzere 33.000.000 YTL’dan 17.000.000 YTL bedelli arttırılarak (%51,51) 50.000.000 YTL’na çıkartılmasına,

Mallar bittikten sonra ne ihale ne ortaklik... haberlerin yerinde yeller esiyor tahtanin sirasi kapanana kadar. Serefsizler 1.7 Milyon TL komisyon vermis spekulatorlere 17 Milyon TL'yi yatirimcilara gecirsin diye.

26.Haziran.2006: SIRASI KAPATILDI

Esas

Bu hissede yapilan tamamen onceden planlanmis, bilincli olarak gerceklestirilmis bir doladiriciliktir. Hemen hemen ayni zamanda burada yapilanlar Unal Tarimda da yapilmistir sirketlerin sahtekar patronlari tarafindan.

Kumar oynamak isteyen her zaman oynuyor. Acin bakin 10 misli artmis hisselerdeki yeni uye sayilarina. Hepsi kumar oynamak niyetinde. Lio'da oyle kumarlik bir durum yoktu. O yuzden de bizim sucumuz var diye dusunmek burada dogru degil. Burada biz yatirim yapmak istedik, kumar oynamak degil.

O zamanlar bu sirket dunyadaki zeytinyagi uretiminin %13'u gibi muthis bir rakami ceviriyordu. Dunyada borsaya acili 3 yag sirketinden biriydi. Rafael Salgado'da carcinogen cikmisti, insanlar Ispanya mallarindan kaciyordu. Yani tam bu sirketin devriydi devir. IMKB 100 sirketiydi, 2001'de Turkiye'nin en buyuk 50 sirketi arasina girmisti.

Ben yas tahtaya basmam. Bu sirkette para kaybetmedim ama yenildim. Cok yuklu bir meblagi yatiracaktim ben buraya uzun vadeli yatirim icin. Niye almadigimi hatirlayamiyorum, muhtemelen para baska hisselerden daha cikmamisti ama eninde sonunda Lio'yu yuklu alacaktim. Sansa inanmam ama sans eseri kurtulmusum demek ki. Verdigim sadaka annemin ogrencisini hala okutuyor.

Tekrarliyorum. Bu sirkette suc hibirinizde degil. Buna inanin. Gecmis olsun kaybettiklerinize, elbette karma hirsiza feci bir sekilde donecektir gunun birinde.

5. Esas

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

KISA OZET:

DETAYLICA:

1.Temmuz.2005: Borsada satilmak uzere 6 MILYON lotu kote ettirmisler... Hissenin fiyati 1 civari.

Sure 6 ay

Arkasindan bu lotlari piyasaya pompalamak icin yayilan ihale haberleri, yabanci ortaklik haberleri girla...

Haberle birlikte 6 milyon lotun kalani piyasaya pompalanmistir (muhtemelen spekte hala mal bulunuyordur, tamamini bu kadar kisa surede satmalari mumkun degil)...

Is bitti fis gitti... Mallarin sahibi kucuk yatirimcilara bedelli bombasi yil sonunda...

Mallar bittikten sonra ne ihale ne ortaklik... haberlerin yerinde yeller esiyor tahtanin sirasi kapanana kadar. Serefsizler 1.7 Milyon TL komisyon vermis spekulatorlere 17 Milyon TL'yi yatirimcilara gecirsin diye.

Değerli ,güzel,saygın insan ne güzelde özetlemişsiniz aynen burada paylaştığınız gibi oldu bahsettiğiniz vurgun..Kemal Unakıtan,vurgunun baş mimarıydı..Ben hakkımı helal etmedim başkalarını bilmiyorum..Bizim canımızı çok yaktı ..Teşekkür ederim sizlerin bu kıymetli araştırmalarınız için..slmlar..

6. Esas

Bu hissede yapilan tamamen onceden planlanmis, bilincli olarak gerceklestirilmis bir doladiriciliktir. Hemen hemen ayni zamanda burada yapilanlar Unal Tarimda da yapilmistir sirketlerin sahtekar patronlari tarafindan.

Kumar oynamak isteyen her zaman oynuyor. Acin bakin 10 misli artmis hisselerdeki yeni uye sayilarina. Hepsi kumar oynamak niyetinde. Lio'da oyle kumarlik bir durum yoktu. O yuzden de bizim sucumuz var diye dusunmek burada dogru degil. Burada biz yatirim yapmak istedik, kumar oynamak degil.

O zamanlar bu sirket dunyadaki zeytinyagi uretiminin %13'u gibi muthis bir rakami ceviriyordu. Dunyada borsaya acili 3 yag sirketinden biriydi. Rafael Salgado'da carcinogen cikmisti, insanlar Ispanya mallarindan kaciyordu. Yani tam bu sirketin devriydi devir. IMKB 100 sirketiydi, 2001'de Turkiye'nin en buyuk 50 sirketi arasina girmisti.

Ben yas tahtaya basmam. Bu sirkette para kaybetmedim ama yenildim. Cok yuklu bir meblagi yatiracaktim ben buraya uzun vadeli yatirim icin. Niye almadigimi hatirlayamiyorum, muhtemelen para baska hisselerden daha cikmamisti ama eninde sonunda Lio'yu yuklu alacaktim. Sansa inanmam ama sans eseri kurtulmusum demek ki. Verdigim sadaka annemin ogrencisini hala okutuyor.

Tekrarliyorum. Bu sirkette suc hibirinizde degil. Buna inanin. Gecmis olsun kaybettiklerinize, elbette karma hirsiza feci bir sekilde donecektir gunun birinde.
    Burada paylaştığınız kıymetli paylaşımlarınızında hepsi harfiyen doğru hakikatli gerçekler..Ben hem Ünal Tarım hemde Lio Yağ mağduruyum ..Bu şirket sahiplerine hakkım haram zehir zıkkım olsun..Yaşar ve latif Ünal namussuzları paralarımızı yiyorlar hala ihracat yapıyorlar paraya para demiyorlar ama hükümet yetkililerinden bir Allahın kuluda 14 yıldır yav arkadaş sen vatandaşı niye dolandırdın diye demedi sormadı sormuyorda..Hepsini Allaha havale ediyorum..Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum kıymetli dost..

7. Esas

Benim hakkım zehir zıkkım olsun yapanlara.

8. Esas

KISA OZET:

DETAYLICA:

Sure 6 ay

Bahsettiğiniz suçluların namussuzların yanında rahmetsiz Kemal Unakıtanında katkıları suçları çok büyük olmuştur ki onun onayı olmamış olsadı Lio yağ sanayini batıramazlardı..Mustafa koç,şirket sahiplerine ve Kemal unakıtana hakkımı helal etmiyorum,zehir zıkkım,haram olsun..ytd..Değerli dost paylaşımınız için teşekkürler..Umarım spk ve devlet yöneticileri açıklamalarınızı nazari dikkate alırlarda yatırımcıların mağduriyetlerini giderirler..

Sayfa 39/39 İlkİlk ... 29373839

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •