"Beyaz cennet" Yılbaşında da İlgi Odağı

AA - Denizli Haber
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Pamukkale'de yüzde 90'lara ulaşan yılbaşı rezervasyonlarıyla da dikkatleri çekiyor.

Hierapolis Antik Kenti, İncil'de adı geçen ve Hz. İsa'nın 12 havarisinden St. Philippus'un mezarı, Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın yüzdüğü rivayet edilen, tarihi kalıntılarıyla Roma döneminin izlerini taşıyan antik havuzu bünyesinde barındıran Pamukkale, termal sularıyla "şifa merkezi" ve "beyaz cennet" olarak anılmasını sağlayan benzeri olmayan travertenleriyle dünyanın önemli turizm merkezleri arasında yer alıyor.

Tarihi, güzelliği ve termal kaynaklarıyla önemli miktarda turisti ağırlan Pamukkale, "yeni yılı karşılamak" için de tercih edilenler arasında yer buldu. İşletmeciler yeni yıl için özel aktivite, animasyon, konser ve eğlence programları hazırlarken, turistlerin gösterdiği ilgiyle yılbaşı rezervasyonlarında doluluk yüzde 90'ı aştı.

Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Murat Şen, AA muhabirine, bölgenin yoğun şekilde günübirlik ziyaretçiyi ağırladığını, "en az bir gece konaklayan turist" hedefiyle yürüttükleri çalışmalar kapsamında yılbaşı programını da önemsediklerini belirtti.
hakkari haber
Pamukkale ve Karahayıt bölgesinde 10 bin yatak kapasiteli 5 ve 4 yıldızlı otellerin yanında motel ile pansiyonların yılbaşına özenle hazırlandığını kaydeden Şen, henüz aralık ayı başında olunmasına rağmen yılbaşı için yüzde 90'ları aşan doluluğa ulaşılmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
samsun haber
Şen, "Pamukkale yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından daha fazla tercih edilen, ilgi gösterilen bir bölge olma özelliğini artırıyor. Yerli ve yabancı turistler bu yıl rezervasyonlarını geçen yıla oranla daha erken yaptırdı" dedi.
hakkari haber
Pamukkale'yi Almanya , Rusya ve Uzak Doğu ülkeleri turistlerin daha çok tercih ettiğini ifade eden Şen, bunların yanında Hollanda, Belçika, Fransa ve İranlı turistlerin "beyaz cennet"teki otellere yoğun ilgi gösterdiğini bildirdi.

-"Yurt dışında daha iyi tanıtım"
Pamukkale'nin tanıtımı amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı desteğinde yurt içi ve yurt dışında tanıtım etkinlikleri düzenleyeceklerini, fuarlara katılacaklarını ifade eden Şen, şunları kaydetti:
"Yürüteceğimiz çalışmaların bölgemiz için sinerji oluşturacağına, turist sayısının artışına önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Berlin ve Moskova Fuarları dünyanın en önemli fuarları. Ülkemize en çok ziyarete gelen turistler Almanlar ve Ruslar olduğundan, bu fuarlarda yer almamız bölgenin bilinirliğinin artması açısından çok faydalı olacak. Fuarlardaki tanıtımın Pamukkale'nin ziyaretçi sayısına pozitif etki yapacağına inanıyorum.