Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 31 madde; 9 - 16 arası.

Konu: AY-YILDIZLI formamız rahatsız etti

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    3,614

Esas

Alıntı Originally Posted by rigobert Yazıyı Oku
    En çok yunanlıları çağrıştırıyor... Ben alışamadım bu formaya
    Rengine alışamamak başka, Türk'e özgü bir renk olduğunu kabul etmemek başka.

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    3,614

Esas

Kendi düşüncemi de ekleyeyim: Şanlı bayrağımızın kırmızı -beyazı varken başka bir rengin kullanılmasını hem anlayamıyor hem doğru bulmuyorum.

Esas

Alıntı Originally Posted by Işılay Yazıyı Oku
    Rengine alışamamak başka, Türk'e özgü bir renk olduğunu kabul etmemek başka.
    ben gözümü kırmızı beyazda açtım. ne yani şu ana kadar ki ezberimizi bozacak mıyız?

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by Işılay Yazıyı Oku
    Kendi düşüncemi de ekleyeyim: Şanlı bayrağımızın kırmızı -beyazı varken başka bir rengin kullanılmasını hem anlayamıyor hem doğru bulmuyorum.
    Sevgili Işılay doğrusu Kırmızı Beyaz'a çok alıştık.Çok da asil renkler.

Ancak marketing olarak bakarsak dünya'da bizimle anılan bir renge sahip çıkmak çok da fena bir fikir gibi gelmiyor bazen.Keşke 50 senedir kullansaydık Turkuaz rengini belki o zaman daha farklı bir fikre sahip olurduk.

Ne bileyim işte

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    3,614

Esas

Alıntı Originally Posted by rigobert Yazıyı Oku
    ben gözümü kırmızı beyazda açtım. ne yani şu ana kadar ki ezberimizi bozacak mıyız?
    Ben Turkuaz renginin Türk rengi olduğunu söyledim, ezberinizi bozun yada formanın rengi değişsin gibi bir şey mi anlaşıldı sözlerimden?

cemturk Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by PARK Yazıyı Oku
    Aynen...

Turkuaz bir Türk rengi imiş ben buna hadi canım sende derim...

Ulusal takımın forması ki artık bünyesinde Brezilya'lı ve İngiliz devşirmeleri var,Kırmızı-Beyaz Türk Bayrağı gibi olmalı...
    size hak vermemek ahmaklık olur saglıgınıza

Ya oldugun gibi görün
    Ya göründügün gibi ol"
    Hz. Mevlana

Esas

Alıntı Originally Posted by VOLVO Yazıyı Oku

Ancak marketing olarak bakarsak dünya'da bizimle anılan bir renge sahip çıkmak çok da fena bir fikir gibi gelmiyor bazen.Keşke 50 senedir kullansaydık Turkuaz rengini belki o zaman daha farklı bir fikre sahip olurduk.

Ne bileyim işte
    3 gündür maç yapılıyor , her takımın bir sistemi kendine özgü bir futbol kültürü , oyun tarzı var.Sanayisinde sattığı bir malı var.

Şuan maç yapan Hollanda İtalyanın birinin lalesi peyniri , birinin makarnası pizzası var.Bizimde baklava lokumumuz vardı.onlarada yunan sahip çıkıyor.

rengimizde değişti artık...

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    3,614

Esas

Alıntı Originally Posted by VOLVO Yazıyı Oku

Ne bileyim işte
    20 yılımdan fazlasını tekstil ihracatı işinde geçirdiğimden bizzat bildiğim bir konuyu paylaşmak istemiştim.
    Evet Turkuaz ın adı yurt dışında: Turkish blue, Türkisch blau, Turkiz, Turkish olarak geçer.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •