Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 31 madde; 17 - 24 arası.

Konu: AY-YILDIZLI formamız rahatsız etti

Esas

Alıntı Originally Posted by Işılay Yazıyı Oku
    Ben Turkuaz renginin Türk rengi olduğunu söyledim, ezberinizi bozun yada formanın rengi değişsin gibi bir şey mi anlaşıldı sözlerimden?
    Benim ezberimde kırmızı beyaz var...Öyle anlaşılmadı tabi ki...

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by rigobert Yazıyı Oku
    3 gündür maç yapılıyor , her takımın bir sistemi kendine özgü bir futbol kültürü , oyun tarzı var.Sanayisinde sattığı bir malı var.

Şuan maç yapan Hollanda İtalyanın birinin lalesi peyniri , birinin makarnası pizzası var.Bizimde baklava lokumumuz vardı.onlarada yunan sahip çıkıyor.

rengimizde değişti artık...
    Yok yok sen bakma yunanlıların sahip çıkmasına.Lokum her zaman Türk'tür türk kalacak.Benim yılımın yarısı yurtdışında geçiyor.Bakış açılarını biliyorum.Türkish Delight imajını kimse yıkamaz.

Baklava'ya gelince.Baklava zaten Türk değil ki Baklava bize Suriye'den gelmiş. Ama bunu da yurtdışında türk diye biliyorlar.Yunan baklavası mı olurmuş canım.

Lale işi ise karışık.Bizim olan Lale'ye Hollandıllılar sahip çıkmış.Benim tüm hollandalı tanıdıklarım da bunu bilir ve itiraf eder.Son 50 yılda birtek Kadir Topbaş biraz sahip çıktı Lalelerimize Lalenin bizim olduğunu hatırlattı.

Turkuaz olayına gelince.Genel olarak geç kaldık. Kırmızı Beyaz'ı hatırlamaları zor ama Turkuaz'a zamanında daha çok sahip çıkılsaydı sanki fena olmazdı.Ama Kırmızı Beyaz dediğim gibi çok asil be hocam

Esas

Avrupanın kahve ile tanışması ikinci Viyana kuşatmasında orada bıraktığımız kahve ile olmuş ve Türk kahvesi günümüzde dünyaca bilinmektedir.
    Acaba diyorum forma rengi olarak düşünülebilirmi?????

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    artık burada....
    Gönderi
    19,773

Esas

Alıntı Originally Posted by rigobert Yazıyı Oku
    Avusturyalı aşırı sağ parti FPÖ Başkanı Heinz Christian Strache, Türkiye’nin Avrupa’da futbol oynamasının "saçma" olduğunu savunurken "Türkiye Avrupa’nın bir parçası değil" dedi.

STRACHE: Türkiye Avrupa’ya dahil değil, Avrupa’nın bir parçası değil. Bu yüzden Avrupalı olmayan bir takımın bugün Avrupa Şampiyonasında nasıl oynayabileceği bir soru işareti. O zaman Mısırlı takımlar da gelip oynayabilir.

- Oysa İstanbul Avrupa’nın bir parçası..."
    yaaawww bu geri zekalilar nereleri ile konusup haritaya bakiyorlar????

israil isvicrenin komsusu , avusturyanin hemen alt kosesinde demi
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Bunları yapmayın

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Alıntı Originally Posted by PARK Yazıyı Oku
    Aynen...

Turkuaz bir Türk rengi imiş ben buna hadi canım sende derim...
    Palavra. Kırmızı beyaz olmalı.

Esas

milletler böyle yerlerde bayraklarının rengini kullanmalı.biz hariç herkez kullanıyor.bizi biz yapan bayrağımıza sıra gelmiş.turkuaz moda renk, bayrağımız bu renk olsun diye çıkarlarsa hiç şaşırmam.benim bayrağım kırmızı beyaz ve öyle kalacak.formada kırmızı renk daha yoğun olmalıydı.

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    1,523

Esas

Çıkarsın maça aslanlar gibi mücadele eder,fairplay kurallarına uyar,rakibini ezer,favorileri puan kaybına uğratır,herkesin kalbini fethedersin....

Bayrağının renginin hiç önemi kalmaz o zaman.Saygı görürsün.

O şöyle demiş, bilmemkim böyle söylemiş,hiç işin olmaz.

Lokumunu da satarsın,turizmini de,siyasi diplomatik yandaş ta bulursun.

Üç paralık sağ siyasi liderinin ağzına bakmazsın.

Dik yürürsün,göğsünü gerersin.

Böyle olmaz. saygılar

8. Esas

Felsefem şudurki;
    Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır.
    Hiç bir alternatif kabul edilemez,kan kırmızısına..
    Turkuaz ise zengin kültürümün,
    bir renginin ,bir sanatının Fransızcada dillendirilmiş küçük bir örneği.
    Bir Amerikan sözlüğünde bayrak
    Bir kumaş parçası, çeşitli şekil, renk ve ölçüler içerisinde, bir milletin ya da bir organizasyonun sembolüdür; bir şeritle bir direğe takılır”
    diye geçer.
    Bizde ise bayrak sanki ruh taşıyan manevi bir varlıktır.
    Gerisi masal...
    Bu arada onu balon yapıp zıplatanlarıda .mayo yapma girişimlerinide lanetliyorum.
    O nedenle,
    ona ne el uzansın ,
    ne dil.

saygılarımla

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •