Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 31 madde; 25 - 31 arası.

Konu: AY-YILDIZLI formamız rahatsız etti

Esas

ya hangi akla hizmet ediyorsak; bir delinin kuyuya taş atması ile başlıyor herşey. formaya bile el attılar ya ne diyeyim artık...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Bir sataşmadıkları Bayrağımız kalmıştı. Ona da el attılar. Lanet olsun.

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    1,523

Esas

Renklerin önemi var mı?

Biz gereken mücadeleyi verdik,hem de fair play kurallarına tam uyarak.

Gerisini onlar düşünsün.

Irkçı sağcı yaklaşımların sporu bu denli anlamından uzaklaştıran yaklaşımını ancak kınayabilirim.

Sahada mücadele eden Milli Takımımız cevabını verdi onlara,içimiz rahat.

Duhul
    Jul 2007
    İkamet
    41N - 029E
    Gönderi
    1,703
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by VOLVO Yazıyı Oku
    Yok yok sen bakma yunanlıların sahip çıkmasına.Lokum her zaman Türk'tür türk kalacak.Benim yılımın yarısı yurtdışında geçiyor.Bakış açılarını biliyorum.Türkish Delight imajını kimse yıkamaz.

Baklava'ya gelince.Baklava zaten Türk değil ki Baklava bize Suriye'den gelmiş. Ama bunu da yurtdışında türk diye biliyorlar.Yunan baklavası mı olurmuş canım.

Lale işi ise karışık.Bizim olan Lale'ye Hollandıllılar sahip çıkmış.Benim tüm hollandalı tanıdıklarım da bunu bilir ve itiraf eder.Son 50 yılda birtek Kadir Topbaş biraz sahip çıktı Lalelerimize Lalenin bizim olduğunu hatırlattı.

Turkuaz olayına gelince.Genel olarak geç kaldık. Kırmızı Beyaz'ı hatırlamaları zor ama Turkuaz'a zamanında daha çok sahip çıkılsaydı sanki fena olmazdı.Ama Kırmızı Beyaz dediğim gibi çok asil be hocam

Yıl 2002. ABD'de, uluslararası bir toplantının akşam yemeği ortamında konu yemeklerden açılır ve Yunanlı delege baklava ile zeytin yağlı dolmayı kendilerine atfeden bir cümle sarfeder.

ABD'li delege baklavayı Türkiye'de gördüğünü ama Yunanistan'da karşılaşmadığını ifade eder.

Türk delege "lokum da Yunan zaten değil mi? " diye ti ye alırken, yüzsüz Yunan, "tabii, falanca, falanca yemek te bizim, ......, imam bayıldı da bizim" deyince bizim arkadaş sinirinden Yunan'a " ulan imam mı var sizde?" diye Türkçe olarak bağırmıştı.

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by exittance Yazıyı Oku
    ......, imam bayıldı da bizim" deyince bizim arkadaş sinirinden Yunan'a " ulan imam mı var sizde?" diye Türkçe olarak bağırmıştı.
    Aman ALLAH'ım sen Exittance sen sen.Demek sensin haaa.

Benim ben.O bağıran arkadaşın

Duhul
    Jul 2007
    İkamet
    41N - 029E
    Gönderi
    1,703
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by VOLVO Yazıyı Oku
    Aman ALLAH'ım sen Exittance sen sen.Demek sensin haaa.

Benim ben.O bağıran arkadaşın
    Tanışıyormuyuz ?

Gerçi benim arkadaşın Honda sı var ama.....

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Alıntı Originally Posted by rigobert Yazıyı Oku
    Ayrıca turkuaz formadan da , hiç hazzetmedim
     Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    5 yıldır spor yazarlığı yapıyorum, şimdiye kadar yapmış olduğum yorum ve yazılarımda yapıcı olmaya çalıştım ve cümlelerimi bu alışkanlığıma uygun olarak yazdım. Bu yazımda sizlerden özür dileyerek bir defaya mahsus bu alışkanlığımdan taviz vereceğim.

Dünya üzerinde sömürge devletleri ve Afrika’da yaşayan kabileler dahil hiçbir ülkede bizim ülkemizde yaşanan rezalet yaşanmamıştır. Milli demekten utandığım Basketbol takımı sömürü devletinin takımı ile yapmış olduğu maçta utancından dolayı uğruna binlerce şehidin verildiği ay ve yıldızı göğsüne takamamıştır.
    Ben bunun adına ihanet diyorum. Basketbol federasyonu beni bu yazımdan dolayı mahkemeye verebilir, maddi ve manevi tazminat davası açabilir. Ama ben tekrar yüksek sesle söylüyorum. Bu olayda büyük bir ihanet vardır.

Başta PKK ve diğer terör örgütlerinin amacı da ay ve yıldızımızı yerinden sökmek onun yerine bol yıldızlı bayrak getirmektir. Utanmadan ve sıkılmadan birde açıklama yapan federasyon şu komik cümleyi kullanmaktadır. “Milli formalar üzerinde hem Ay Yıldızlı logonun, hem de ülke isminin yer alması mümkün olmadığından, bu husus Federasyonumuzun tasarrufunda da değildir.” Atatürk sporcunun ahlaklısını severim demiş. Lütfen biraz ahlaklı olun. Bizi aptal yerine koyan bu açıklamaya söyleyeceğim iki şey var. Bir: Bahsetmiş olduğunuz o kurum AB bayrağı ile çıkacaksınız dediğinde sizde o forma ile mi çıkacaksınız, İki: Aynı maçta ABD neden hem adını yazdı hem de bayrağını koydu. Ama pardon ABD sömürü ülkesi değil, sömüren ülke. Spor günümüzde siyasallaştığı için her devlet için ayrı yönetmelik uygulanıyor.

Aslında bu tür kurum ve kuruluşların son yıllarda milli kelimesine karşı alerjisi olduğunu ve bu alerjinin spor bilimcilerine kadar uzandığını geçen yazımda yazmıştım. Önce A Milli Takımda kırımızı beyazın yerine turkuaz denilen o gıcık rengi koydular şimdi ay yıldızı çıkardılar, bakalım daha neler göreceğiz.

Talha Dülgerbaki

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_...hp?hityaz=4689
    Basketbol Milli takımımıza da Ay Yıldızlı formamızı giydirmedeiler

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •