Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 31 madde; 1 - 8 arası.

Konu: AY-YILDIZLI formamız rahatsız etti

Esas AY-YILDIZLI formamız rahatsız etti

Avusturyalı aşırı sağ parti FPÖ Başkanı Heinz Christian Strache, Türkiye’nin Avrupa’da futbol oynamasının "saçma" olduğunu savunurken "Türkiye Avrupa’nın bir parçası değil" dedi.

SARKOZY GİBİ DÜŞÜNÜYOR
    Heinz Christian Strache,Türkiye-AB süreciyle ilgili Die Presse gazetesinin sorularını yanıtlarken Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy gibi düşündüğünü göstererek Türkiye’nin Avrupa’nin bir parçası olmadığını öne sürdü.

ABHaber’e göre, Die Presse’nin sorduğu soruları ve Strache verdiği yanıtlar şöyle:

- Ümit Korkmaz, Ronald Gercaliu, György Garics, Ramazan Özcan, İvica Vastic gibi yabancı isimler taşıyan bu futbolcular bugün Avusturya milli takımının formasını giyiyor. Bu sizi şaşırtıyor mu?
    STRACHE: Hayır, özellikle de Ivica Vastic çok iyi entegre olmuş bir göçmen, bugün tam bir Avusturya vatandaşı, bütün gençlere örnek olabilir.

-FPÖ’ye kalsaydı, Korkmaz ailesi ve diğerleri Avusturya’da olamayacaklardı...
    STRACHE: Aksine. Bu her zaman karşılaştığımız kötü bir iftira. Biz kitle halinde göçe karşıyız, kimin geldiğine, hangi eğitimde olduğuna bakılmadan gerçekleşen göçe. Ama gayet iyi entegre olan, Almanca öğrenen, çalışan, vergi ödeyen, dürüst göçmenlerin de olduğunu her zaman söylüyoruz, bunlar vatandaş olmaya hak kazanıyorlar.

- Türkiye futbolda açıkça Avrupa’ya dahil. Euro 2008’e bile katılıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımlar şampiyonlar liginde oynuyor. Türkiye neden AB’ye girmesin?
    STRACHE: Zaten saçma olan da bu ya. Avrupalı olmayan takımların Avrupa Şampiyonasında oynamaları. Anlaşılan bu saçmalık, halkın Avrupalı olmayan ülkelerin birdenbire Avrupa’ya dahil olmalarına alışmasına yarayacak. Tabii burada sporla politikanın birbirine karıştırılmaması gerektiğini de söylemek isterim.

-Yani Türkiye’nin Avrupa Şampiyonasında işi yok mu?
    STRACHE: Türkiye Avrupa’ya dahil değil, Avrupa’nın bir parçası değil. Bu yüzden Avrupalı olmayan bir takımın bugün Avrupa Şampiyonasında nasıl oynayabileceği bir soru işareti. O zaman Mısırlı takımlar da gelip oynayabilir.

- Oysa İstanbul Avrupa’nın bir parçası..."

Esas

Ayrıca turkuaz formadan da , hiç hazzetmedim

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Alıntı Originally Posted by rigobert Yazıyı Oku
    Ayrıca turkuaz formadan da , hiç hazzetmedim
    Aynen...

Turkuaz bir Türk rengi imiş ben buna hadi canım sende derim...

Ulusal takımın forması ki artık bünyesinde Brezilya'lı ve İngiliz devşirmeleri var,Kırmızı-Beyaz Türk Bayrağı gibi olmalı...

Esas

Heinz Christian Strache mi ? Ya hocam sen kimsin bi git be ya

İsrail takımlarının uefa ve şampiyonlar liginde (en azından elemeleri) ne işi var? Hadi kıta olarak bir parçamız avrupada, yahu israilin uzaktan bile alakası yok avrupayla buna ne demeli .

Önemsemeyin. bunun gibi ... (üç noktayı siz doldurun) çok var hem avrupada hem heryerde..

Esas

Alıntı Originally Posted by relax123 Yazıyı Oku
    Heinz Christian Strache mi ? Ya hocam sen kimsin bi git be ya

İsrail takımlarının uefa ve şampiyonlar liginde (en azından elemeleri) ne işi var? Hadi kıta olarak bir parçamız avrupada, yahu israilin uzaktan bile alakası yok avrupayla buna ne demeli .

Önemsemeyin. bunun gibi ... (üç noktayı siz doldurun) çok var hem avrupada hem heryerde..
    Hay klavyene sağlık

İsrail ' in ne işi var dimi?

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    3,614

Esas

Alıntı Originally Posted by PARK Yazıyı Oku
    Aynen...

Turkuaz bir Türk rengi imiş ben buna hadi canım sende derim...

Ulusal takımın forması ki artık bünyesinde Brezilya'lı ve İngiliz devşirmeleri var,Kırmızı-Beyaz Türk Bayrağı gibi olmalı...
    Evet Türk rengidir. Turkuazın yurt dışındaki ismi Turkish blue, ya da sadece Turkish dir.

Esas

Alıntı Originally Posted by Işılay Yazıyı Oku
    Evet Türk rengidir. Turkuazın yurt dışındaki ismi Turkish blue, ya da sadece Turkish dir.
    En çok yunanlıları çağrıştırıyor... Ben alışamadım bu formaya

Esas

Renk konusunda oyun içinde oyun mu var?

“Mavi-beyazlar” bu kadar oynar!

Yiğit Bulut

Türkiye-Portekiz maçını seyrettiniz mi? Peki dikkatinizi çeken, bilmenize rağmen içinize bir türlü sinmeyen bir şey oldu mu?

Çok düşündüm, “yanlış bir şey var diye” ve sonunda buldum; Türkiye’nin “yeni üniforması” mavi-beyaz...

Diyeceksiniz ki; zaten biliyorduk, “turkuaz” Türk rengi! Kim söyledi!

Peki saha kenarındaki “Fatih Terim’in üstüne” dikkat ettiniz mi? O da “mavi-beyaz” giyinmiş, Yunan milli takımının teknik direktörü gibi, resim veriyordu... Bir ara “Yunanca bağırdığını” bile düşündüm!

Terim ne yapsın, “ülke büyükleri” böyle karar vermiş!

Peki renkler neden değişti? Turkuaz gerçekten Türk rengi mi?

Turkuaz ile ilgili hikayeler, “yersen” tadında topluma sunulurken, ansiklopedilerde bulduğum birkaç paragrafı sizlere aktarayım, ilginç detaylar var;

“...Türklerin özgürlük simgesi olan gökyüzünün mavisi ve İslamiyeti simgeleyen yeşilin karışımıdır” denilerek, dinsel bir öğe olarak isimlendirilmiştir... Türklerin Orta Asya’dan itibaren İslamiyeti kabul etmesiyle başlayan Türk adetlerindeki yozlaşma karşısında; bayraklarına Turkuaz rengi vererek bir nevi İslam toplumu içerisinde “en iyi bayraktar” sıfatı almaya çabalamışlardır. Bu gelenek Büyük Selçuklu Devleti, Anadolu Selçuklu Devleti ve beylikler döneminde süregelmiş ve Osmanlı’nın bugünkü Türk Bayrağı’nı resmi olarak kabul etmesine kadar turkuaz renk hakimiyeti süregelmiştir... Daha sonraları ise, turkuaz rengi Osmanlı karşıtı Türkler’in ve bazı Osmanlı tebaasına bağlı azınlıkların (Özellikle Ermeni ve Yahudi kökenlilerin) milli rengi konumuna gelmiştir...”

Nasıl? Birçok kaynak, birçok farklı tez ortaya atmış! Aslında fena “renk” değil!

Sevgili dostlar, bahane bulmak isteyenler “topu” sağa-sola atacaklardır ama bence amaç belli, başka örnekler vereyim, renkler neden değişti siz karar verin;

- ATA uçağı vardı ANA uçağı geldi...

- Avrupa Birliği’nin Cumhuriyetimize su katan kararları hatırlarsanız Erzurum’da alındı, Hükümet, 7. Avrupa Birliği’ne uyum paketini 84 yıl önce Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Erzurum’da imzaladı (Bakanlar Kurulu, toplantısını Erzurum Kongresi’nin 84. yıldönümünde Erzurum’da gerçekleştirdi. Tarihi kongre salonunda yapılan toplantıda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk’ün kullandığı masayı kullandı)

- Avrupa Birliği katılım anlaşması “PAPA heykelinin” ayakları altında imzalandı

- Avrupa Birliği’nin “istediği” Cumhuriyet’in “temel ilkelerine” aykırı “etnik” ayrımı körükleyen her türlü düzenleme yapıldı

- Türküm yerine Türkiyeliyim resmi “dilde kullanılmaya başlandı”. Kamuoyunun bir bölümü “bu değişimin” üstüne atladı.

- Türklüğe hakaret “serbest kalsın” düzenlemeleri yapıldı.

- Türklüğe hakaretten yargılanan Elif Şafak gibi tipler, Atatürk’ün “köşkünde” yemeğe davet edildi.

- Okullardaki Atatürk köşeleri “bazı okullarda kaldırıldı” yerine “dini motifli” köşeler kuruldu.

- Atatürk ve silah arkadaşlarını, Osmanlı’nın son günlerinden Cumhuriyet kurulana kadar arkadan vuran, İngilizlerle “işbirliği” yapan Arap şeyhleri, Dolmabahçe Sarayı’nda ağırlandı, Atatürk’ün hatırası “çiğnetildi”.

Bunların hepsi tesadüf değil mi! Özellikle Avrupa Birliği’nin “laik-üniter” Türkiye Cumhuriyeti’nin yapısını “federasyona” çevirme yolun sokan zorlama kararlarının, Cumhuriyetin “temelinin atıldığı” Erzurum Kongre binasında imzalanması en büyük tesadüf! İster inanın, ister inanmayın ama Milli Takımımızın da renklerinin “Kırmızı-Beyaz” yerine “Yunan Bayrağının renklerine bürünmesi” son derece bilinçli bir “psikolojik savaş” taktiği...

Başbakan “muhalefet” için örnek vermişti, ben de Türkiye’nin nereye gittiğini hâlâ göremeyenler için, başka bir açıdan bakarak Araf Suresi’nden bir bölüm ile bitirmek istiyorum. “...Kalpleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler...”

Sonuç: Türkiye Cumhuriyeti’nin “renkleri” KIRMIZI-BEYAZ’dır ve bunu asla ama asla kimse “hiçbir kılıf altında” değiştiremez...

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •