Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 181 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Futures Markets-Uluslararası Vadeli Piyasalar

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

futures hakkındaki her soruyu beklerim demişsiniz ben biraz kazık sorayım öyleyse altın, petrol, snp vs gibi sadece fiyatın oldugu future'lar fazla plain vanilla.

STIR futures hakkında paylaşmak istediginiz var mıdır? ve bunların konveksitesi hakkında mesela.

Esas

Alıntı Originally Posted by parapara Yazıyı Oku
    ben özellikle altın düşünüyorum. merak ettiklerim var

mesela burda kaldıraç kaçtır.
    bide adam akıllı aracı kurum varmı. fx deki üç kagıtçı şirketlere mi gidecegiz
    forex işi tumden uckagit...vob yeter gardaş..

3. Esas

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    futures hakkındaki her soruyu beklerim demişsiniz ben biraz kazık sorayım öyleyse altın, petrol, snp vs gibi sadece fiyatın oldugu future'lar fazla plain vanilla.

STIR futures hakkında paylaşmak istediginiz var mıdır? ve bunların konveksitesi hakkında mesela.
    Merhaba sn Jon Dowes foruma gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler.

STIR-Short Term Interest Rate Futures firmaların kısa vadeli borçlarını hedge etmek için kullandıkları bir üründür.Elektronik ortamda Trade edilir.

Benim başta yazdığım şey ukalalık olarak algılanmasın lütfen.Bilgim dahilindeki her konuda yardımcı olmak isterim.Amerikan Vadeli Piyasaları bir okyanustur.Bu okyanusta kulaç atan bir saniye bile içinde bulunmuş bişeyler bilen duyan herkesin fikirlerini yazmasını beklerim.

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

saka yapiyorum zaten alinmayin STIR'ler bireylere pek hitap etmez dediginiz gibi o yuzden incelemeye gerek yok.

guzel bir konu, aynen devam.

5. Esas

bakır günlükte çok kritik bi yerde üstte takılıyor altta tutunuyor.Bakalım ne yapacak ama daha önceki analizlerimde söylediğim gibi bu endeks yükselişinde daha hızlı alınması gerekiyordu.Sanki aşağıya istek daha fazla!
    1.8360 altında Sell Stop ile short denenebilir.
    Attached Images Attached Images

6. Esas

Sn CTZ7, sn. JonDowes, future piyasalardaki engin bilgilerinizi bize aktardığınız için öncelikle teşekkür ederim. Benimde size bir sorum olacak; Ben Dolar/Ytl veya Pound/yen paritesinin volatilitesine oynamak istiyorum, ben bu paritelerin 2008 sonuna kadar volatil devam etmesini bekliyorum, bu işlemi nasıl yapabilirim?

7. Esas

sn dr watson öncelikle ilginize teşekkürler.
    Futures piyasaları zaten kişilerin kendilerini volatil piyasa koşullarından koruması ve kar etmesi için faaliyet göstermektedir.Dolar/ytl işlemleri vob'da mevcut.Pound/yen ise CME merkezli olarak PJY koduyla işlem görmektedir.Siz düşündüğünüz hareket yönünde pozisyon alarak bu volatiliteyi kendinize kar olarak yansıtabilirsiniz.Yukarı volatil piyasa için alış aşağı volatil piyasa için de satış pozisyonu açarak kar sağlayabilirsiniz.

8. Esas

beni yanlış anladınız, ben yön tahmini yapmıyorum, şu an paritedeki oynaklığın devam edeecğini düşünüyorum, yani volatilitede trade etmek istiyorum. Yukarı -aşağı kafamda bir fikir olsa alıp-satılacağını bende biliyorum.

Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •