Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 31 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Portfoy Yonetimi Programi

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Fezada
    Gönderi
    1,648

Esas

Excel olayını yapabilirseniz ki sanırım sadece böyle çıkacaz işin içinde banada gönderirseniz sevinirim.. Hatta elle girme işini ortak yapabiliriz..

2. Esas

İstenilen nedir?
    Aldığım kağıt, sattığım kağıt, TL ve $ cinsinden sermaye/kar/zarar durumu, yani tüm portföyümüzün durumunu içerir bir şey mi?
    Excel olur mu?

Duhul
    Apr 2004
    İkamet
    tokyo
    Gönderi
    586

Esas

Su ana kadar IMKB destekli prof program aradik. En son idareten excelde karar kildik. En son acep elle veri girmeden, excel acilirken, hisselere gore rakamlari otomatik yenilese nasil olur dusuncesi ortaya cikti. Orada kaldik.

Bende gelistirmeye calistigim bir excel calismasi var, musteri portfoylerinide yonetebilecelek, kapsamli ... gun be gun eklemeler yaptigim bir amator calisma bu. Mesajindan anladigim kadari ile sayin Fatih'e sizdeki gibi bir excel calismasi lazimmis. Bana da gonderebilirseniz, memnun olurum.

saygi ile,

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Fezada
    Gönderi
    1,648

Esas

Aklıma gelenleri yazayım portföy bilgileri için senet adı-lot miktarı-fiyat-(elle gireceğimiz yerden otomatik alınacak)-lot*fiyat=Tutarı

Altta toplamlar yer alacak
    Net bakiye
    Cari Hisse
    Kredili kısım gibi..
    Tabii bütün al-satların aylık dökümünü alabileceğim bir yer ve kurtaj oranı 2.1'in düşülmesi gerekli portföyden..

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Fezada
    Gönderi
    1,648

Esas

Araya mesaj almışız yine..
    Excel tabii ki olur.. Sayın serdar..

6. Esas

Excelde, verileri de kendi gidip internetten alsın, otomatik yerleştirsin türü bir şey.. olacak bir şey değil. 500 dolarlık MS de bile, verileri gidip imkb den alacak, zipi açacak, dönüştürecek yardımcı bir program gerekiyor.

MS kullanıyorsanız, explorer sonuçlarını coy/paste ile iki sn.de excele alırsınız.

Excelde yazı yazmak, rakam yazmak, copy/paste yapmak ve formülleri anlamak temel bilgilerini biliyorsanız, yardımcı olabilirim sanırım. Benimle irtibat kurunuz.

7. Esas

Evet arkadaşlar böyle bir programa gerçekten ihtiyaç var.ben de uzun zamandır arıyorum ama malesef güzel bişey bulamadım.Sizlerin bu konudaki kendi çabalarınızla birseyler ortaya çıkarmaya çalışmanız çok güzel.sonucunu bizlerlede paylaşısanız sevinirim.. Çalışmalarınızda başarılar arkadaşlar..
    sevgi ile

Duhul
    Apr 2004
    İkamet
    tokyo
    Gönderi
    586

Esas

Internet sayfasinda, gunluk ya da anlik olarak hisselere ait kapanislarin yer aldigi, saglam kaynakli, guvenilinir, verilerin guncelestirilmesinde aksama olmayan, yayinlanan verilerdeki rakamlarda nokta isareti kullanilmamis bir websayfasi adresi araniyor..
    Datalari buradan Excel Portfoy Programina otomatik olarak aktarmayi planliyorum.

saygi ile,

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •