Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 184 madde; 17 - 24 arası.

Konu: bireysel emeklilik

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    696

Esas

bireysel emekliliğe gireceğime her ay 50 dolar koyarım bankaya 56 yaşımda 20 bin dolarım olur.

Thumbs up Bireysel Emeklilik Kazançlıdır !...

Bireysel emeklilikte birçok yönden kazancınız olur:

1-Yıılık vergiye tabi matrahınızın %10 unu vergiden düşersiniz ama bu değer bu sene için 5.860 YTL yi aşamaz.Yani Vergi matrahınız en az 58.600 YTL ise bunun %10 una vergi ödemezsiniz size kalır ...
    2-1 Ocak 2006 itibariyle başlanacak olan Yıllık faiz ve borsa gelirinizin %15 i oranında kesilecek olan stopajdan kurtularak ek tasarruf etmiş olursunuz...
    3-BES fonları normal yatırım fonlarına göre vergiden muaf oldukları için daha fazla kazandırırlar...
    4-Giriş aidatı birçok şirkette ertelenmeiş haldedir ve 6 sene aynı şirkette sistemde kalırsanız hiç kesilmez(Anadolu Hayat)...
    5-Anadolu Hayat'ta yılda bir defa yatırıyorum ben 1 Ocak'ta yıl başında 5.860 YTL nin tamamını .Böylece yönetim gider kesintisi sadece %1 oluyor ve 1 yıl boyunca stopajsız fon geliri elde etmiş oluyorum.Ayrıca ana paranın tamamını yıl sonunda vergiden düşüyorum...
    6-Borsadan anlıyanlar yılda 4 defa temel analiz verilerine dayanarak orta vadeli öngörülere göre fonlara girip çıkarak getirilerini maksimize edebilirler...
    7-56 yaşına kadar beklerseniz gerçekten iyi bir getiri elde edersiniz ve isterseniz maaş olarak değil tüm birikmiş parayı toplu olarak alabilirsiniz...
    8-Sisteme girmemek için hiçbir sebep yoktur ve gelir vergisi mükellefleri için biçilmiş kaftandır ...

Esas Bireysel emeklilik

Merhaba

Bireysel emekliliğe geçmeyi düşünüyorum bunun için nelere dikkat etmem gerekir hangi kurumun fonuna yatırım yapmamı öneririsiniz

4. Esas bireysel emeklilik

Merhaba yapıkredi bireysel emeklilik hakında bilgi sahibi olan varmı

Esas Fonlar hakkında

Arkadaşlar sorum bireysel emeklilik sisteminde aşağıdaki fonlar içeresinde hangisine yatırım yapılması daha fazla getiri sağlayacaktır.

Şimdiden teşekkürler

YEE ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    YEH BÜYÜME AMAÇLI HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    YEK GELİR AMAÇLI KAMU BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
    YEL PARA PİYASASI EMANET LİKİT KARMA EMEKLİLİK YATIRIM FONU

Esas

hepsinin dönem dönem getirisi farklı oluyor hazine bonosu faizlerinin düşeceğine öngörüyorsan kamu borçlanma .imkb 50 nin önümüzdeki dönem yükseleceğini tahmin ediyorsan hisse senedi fonu .likit fon zaten getirisi az ama garanti her zaman.
    bireysel emeklilik sisteminde hepsinden belli oranlardada portföy yapabiliyorsun .

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    1,523

Esas

Bireysel emeklilik sisteminin bir aldatmaca,soygun biçimi olduğunu düşünüyor ve tümden reddediyorum. KENDİ HESABIMA.

Esas

Alıntı Originally Posted by bridgea Yazıyı Oku
    Bireysel emeklilik sisteminin bir aldatmaca,soygun biçimi olduğunu düşünüyor ve tümden reddediyorum. KENDİ HESABIMA.

Benim hesabımca da öyle...

Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •