Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 10 madde; 1 - 8 arası.

Konu: mini laptop

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    513

Esas mini laptop

varmı kullanan. ekran görüntüsü nasıl .mesela 7 inç ler iş görürmü. matrisi felan açtıgımızda ekran nasıl oluyor. matris göüntüsü gönderebilirmisiniz.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Kullanmadım ama.. 7 inç ne kadar ediyor hesaplanır, kullandığınız ekranda 7 inçe göre matriks i açarsınız bir denersiniz..

Borsa programları için zor olur gibi geliyor bana..

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    513

Esas

evet 7 inç çok ufak içlerinden en ideali 10 inçler. 3g yaygınlaşırken bunlar bayagı artar şatışı. zati çok satıyorda.

Esas

Bu tip cihazlardan verim alamazsınız. Borsa ilgili programlarda veri akışını takip etmek
    ancak büyük ekranlarda rahat olur. 10" bir ekranda bile yanyana birkaç hisse açsanız
    hepsi karınca gibi olur, sıkıntı yaratır. Sürekli borsa takibi yapan kişilere ait fotoğraflar
    arasıra forumda dolaşıyor. 10" ekranı bırakın, hepsinde 24" ekran var ve en az 4 tane ile
    bunu takip ediyorlar.

Ama konunun birde diğer tarafı var, 4 LCD ile kimse parkta matriks vs kullanamaz, işte
    bu cihazların ekranı ne kadar küçük olursa olsun işe yarayacaktır. Aslında önce kullanım
    yerini belirlemek uygun olur. Eğer evde kullanılması düşünülüyorsa, bence hiç tercih
    edilmemeli. Dışarı dolaşım için alınacaksa 18cm civarında bir ekran taşıma kolaylığı ile
    tercih edilebilir.

Bu cihazlar içinde yine bir önemli detay var, o da kullanacakları işletim sistemleri, disk
    kapasiteleri, ram, genişleme vs gibi matriks vs'nin çalışmasını sağlayabilmelidir. Alacağınız
    sistem linux tabanlı olabilir ve windows'a dönüşüm yapılmayabilir. Bu durumda linux ile
    çalışacak bir veri programını kullanmanız çok zor, hatta imkansız olabilir. Bence işe
    ekran büyüklüğü ile beraber kullanılacak işletim sistemi gibi donanımsal ayrıntıları inceleyerek
    başlayın. Asus'un Eee modelini yakından gördüm ama kullanmadım. Aşağıda size bu marka'nın
    7, 9 ve 10" modellerini yanyana getirdim. Matriks'e göre cihazın özelliklerini yorumlayabilirsiniz....

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    artık burada....
    Gönderi
    19,773

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku

Ama konunun birde diğer tarafı var, 4 LCD ile kimse parkta matriks vs kullanamaz, işte

sn erasu,
    siz boyle deyince aklima bir an 1970 lerde izne gelen Almacilarimiz (kucumsemek icin degil, tabiki almanya da calisan Turk isciler dogrusu , ama almanci dendiginde herkesin aklinda ayni goruntu oluyor da )geldi, yada harlem de 80 cm lik muzik setleriyle dolasan siyahlar geldi

yeni trend de omzunda lcd ile dolasip uygun yerde matriks bakanlar olabilir..

bende toshiba sattel a215-s4757 var 15".. euroline kullaniyorum.. bazen bana bile kucuk geliyor ekran....
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Bunları yapmayın

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    513

Esas

benim portföyüm minik, kendim minik yatırımcıyım. o yüzden hem eve hem işe pc alacak param yok en iyisi ev iş arası taşımak için ideal sanırım minik laptop .

Duhul
    Mar 2007
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    513

Esas

Benim hayalim şudur.

Cebimde bir pda olacak içinde hızlı internet olacak .Yükleyecem matrisi hem fiyatları hem grafikleri görecem. istedigim indikatöre veya hisse fiyatına alarm kuracam. sinyal gelince titreyecek. hemen aracı kurum hesabıma girip emri gönderecem.

Esas

Bu konu geride kalmis bayagi, sony'nin bir modelini gordum; sanirim 10 inch civariydi. Sistemi de matriksi vs rahat kaldirabilecek gibi ama fiyat biraz tuzluydu tabi, 2800 tl civari

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •