Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 19 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Trafİk terÖrÜ uygulamalar ve hukuk

Duhul
    Nov 2007
    İkamet
    Çam Ormanları
    Gönderi
    255

Esas Trafİk terÖrÜ uygulamalar ve hukuk

mERHABA

İNADINA BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM.

BU ÜLKEDE TRAFİK KANUNLARI VAR BU KANUNU UYGULAYACAK DEVLETİMİZİN BİRİMLERİ NEREDE.

BU SÜRÜCÜ TERÖRÜNE KİM DUR DİYECEK..

KAMYONLAR SAĞLAR
    HIZ UYGULAMASI 50 KM İSE İNADINA 80 KM

NE KIRMIZI IŞIKDA DURMA VAR NEDE BU UYGULAMALARI TAKİP EDECEK BİRİM..

HERKESİN BİR AİLESİ COLUĞU COCUĞU VAR...

YOLLARIUMIZDA DEVLETİMİZ NEREDE

SAYGILARIMI SUNARIM CAN VE BAŞ İLE KURALLARA UYMAYAN SÜRÜCÜLERLE MÜCADELE EDEN TRAFİK GÖREVLİLERİNE ...

ARTIK KAMPANYA ZAMANI GELDİ ARAÇLARIMIZIN ARKASINA BİR PROTESTO İÇİN SEMBOL KOYALIM..

BU SEMBOL NE OLABİLİR

ozbek1 Guest

Esas

hocam trafik cezaları can kurtarmaya değil daha çok para kazanmaya yönelik oldukça daha çok can gider trafikte.
    örneğin TEM de hadımköyden edirneye 300km hıza çık 15 dakka git kimse sana ceza yazmaz
    ama şehiriçinde 50km lik yerde 53 km ile git cezayı yersin. o misal işte.

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    artık burada....
    Gönderi
    19,773

Esas

Alıntı Originally Posted by qioxrocker Yazıyı Oku
    BU SEMBOL NE OLABİLİR

trafik , "tahammulden adam oldurme cezasi" yemeden adam oldurebileceginiz bir aractir..

forum kuralalri geregi aklimdan gecen sembolu burda goruntuleyemeyecegim.

ama trafik kurallarina bile bile uymayip canlar, ocaklar yakanlara insan bile diyesim gelmiyor.....
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Bunları yapmayın

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    Ege'de Fırat
    Gönderi
    2,989

Esas

Merhaba arkadaşlar,

Bu akşam sinir bozan bir hadise yaşadım.
    Akşam misafirim gelmişti, misafirimi uğurlamak için ilerleyen saatlerde aşağı indiğimde karşı apartmandaki komşumun aracını, misafirimin aracını park ettiği yerden çıkamayacağı şekilde park ettiğine şahit oldum. Sebebi kaldırma aracını çıkaramayışı ve aracını park edememesiydi.

Komşum dediğim şahsı aracını çekmesi için mecburen çağırmak zorunda kaldım, kendisi bana park yerinin engellendiği söyleyerek haklılığını önce sürdü. Değerli komşumu park yeri evinin önündeki kaldırım, yaptırdığı rampa ile kaldırımı kendisine park yeri olarak belirlemiş.

Kaldırıma rampa yaptırıp, aracının kaldırıma park edecek şekilde işgal etmesi ne kadar hukuksal haktır? Kaldırımın eve yakın iç kısmı şahsi otopark olarak değerlendirilebilinir mi? Eve yakın olan bu kısım bahçesinin dışında kalan bir yer ve kaldırımla aynı hizada kaldırımın tam üstü.
    Kaldırıma yaptırılan bu rampayla, kaldırımı park yeri olarak kullanmanın bir cezası var mıdır?
    Kaldırıma yaptırılan rampa hukuki kurallara aykırıysa ki öyle olduğunu düşünüyorum, bu durumu ne şekilde hangi kuruma bildirmem (belediye vb) gerekir.
    Tüm bunlar yetmezmiş gibi, arkadaşımın aracının silecekleri de uyarı maksadıyla kaldırılmıştı.

Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarını öğrenmek isterim.

Şimdiden teşekkürler.
    Son düzenleme : TUNABEN10; 04-12-2011 saat: 01:33.

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,784
    Blog Yazıları
    11

Esas

Alkollü olarak dreksiyona geçen ve kaza yapan ve ölüme sebebiyet veren insancığa Taammüden Adam Öldürme ile aynı ceza verilmeli ...

Esas ŞOK trafik cezası ve hisse blokajı

Merhaba arkadaşlar çeşitli arcı kurumları kullanmaktayım. Bundan 8 ay önce motorumu bir arkadaşım kullanırken ceza yedi. Bu cezayı bir şekilde unuttum ve bugün itibarı ile 6 aracı kurum ve banka hesaaplarım dahil olmak üzere 350 binliralık portföy değeri 16 adet hesabıma haciz konulmuştur. Hacizin toplam bedeli ise 500 yeni türk lirasıdır. En çok üzüldüğüm konu ise hisse senedi blokajı uygulanmıştır ve portföyümde bulunan hisseler ile işlem yapamamış bulunmaktayım şans bu ki elimde 40.xxx küsür çelik halat hissemin hiç bir tanesini satamamış bulunmaktayım. Şimdi bu konu hakkında bilgisi olan varmı ve bu konu yüzünden başka arkadaşlarımızın başı yanmasın arkadaşlar allah kimsenin başına vermesin. Önleminizi alın !!!!! Ben cezayı ödeyip kaldırdım hacizi ancak işlem yapamadım şimdi buradan yetkililere seslenelim 500 liralık borç için 350 binlira degeri olan hesapların tümüne hisse blokajlı haciz konuluyormu ? Hak adaletmi bu ?

Esas

Sessiz kalmayalım arkadaşlar trafik cezası bu belkide bilmeden yiyeceksiniz kırmızı ışığı görmeyeceksiniz vs.vs. haberiniz bile olmadan tüm hesaplarınıza el koyacaklar hisselerinize hatta en kötüsüde bu varantınıza el koyacaklar blokaj ödeseniz dahi mmk. Dan ertesi gün açılıyor duyarsız kalmayalım ....! ZararımıI kim karşılayacak dwvlet büyükleri aracı kurumlar sizlere sesleniyorum ....!

8. Esas

Bu aracı kurumların mok yemesi. Maliye 500 lira için haciz konulmasını istiyor, onlar hepsine koyuyor. Benim vergi borcum nedeni ile yapıldı. Sankoda da İş bankasında da hesabım var. Sanko aradı ne yapalım dedi, bende falan hisse üzerine koyun dedim o hisselerden borcu karşılayacak miktarı bloke edildi. İş bankası ise bütün portföyün yarısına blokaj koydu. Mail attım beni aradılar ama blokajı kaldırmadılar. Epeyce bir zararım oldu ama dava açmadım.

Böyle bir durumda derhal mail ile ihtar gönderip dava açacağınızı belirtin. Ancak zararı kanıtlamak size düşecektir.

Saygılar.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •