Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 39 madde; 33 - 39 arası.

Konu: Beyin Tümörü

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    NİCE
    Gönderi
    583

Esas

Alıntı Originally Posted by drcz Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun. Yarınların hep mutluklarla dolu olması dileğiyle...

Teşekkür ederim...Mutluluklar hepimizin yanında olsun....Sevgiyle....

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    1,287
    Blog Yazıları
    3

Esas

geçmiş olur inş,
    mutlulukla ,sğlıckla kalın.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    tarabya
    Gönderi
    7,411

Esas

Acil şifalar dilerim arkadaslar...

Sn. GRACİEUX... Bazi tümorlerin genetigi cikarilip eger uygun ise ilac tedavisi de yapilabiliyor... Oran biraz dusuk fakat denemeye deger...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    tarabya
    Gönderi
    7,411

Esas

http://www.tavsiyeediyorum.com/en_iyiler_uzman_30.htm

Konu ile ilgili doktorlar...

Yunus Aydın; Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı, Profesör Doktor.

1955 yılında Samsun'da doğdu. Cumhuriyet İlkokulu'nun ardından İstanbul'a gelerek Kuleli Askeri Lisesi'nden mezun oldu. Tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tamamladı.

1993 yılında profesör unvanı alan Aydın, Charlottesville, Medical College of Virginia ve Zurich Universitatspital ve Georgetown University hastanelerinde çalıştıktan sonra Taksim Devlet Hastanesi'nde görev yaptı.

Halen Şişli Etfal Hastanesi'nde görevini sürdürüyor.
    bu bilgi guncel mi bilmiyorum...

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    yerküre...
    Gönderi
    1,944
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by GRACİEUX Yazıyı Oku
    İyiyim sağolun..

6 ayda bir kontrole gidiyorum..Tümör aynen duruyor ve doktorlarda hala kesin bir şey söyleyemiyorlar malesef...Tek kötü durum bazen,her an bir şey olacak hissi..Onun dışında bir sıkıntı yok ( tabi sağ gözümde kalan hasar dışında )

An'ı yaşamayı öğrendim ama..Ne dün diyorum ne de yarın

Sevgiyle....
    Gecmis olsun sn gracieux;
    Evet haklisiniz hayatin her saniyesini degerlendirmeliyiz..
    selamlar,,,,

Esas

Sn. GRACİEUX

yazdıklarınızı okuduğumda güçlü ve mücadeleci biri olduğunuzu hissettim. İyi huylu olmasına sevindim. İnşallah bir an önce kurtulursunuz.

Allahım size ve tüm hastalara ve malesef beyninde kötü huylu bir tümör olan yeğenimiz Kübra'ya şifalar versin inşallah.

Rabbim ömrün de ölümün de güzelini hayırlısını versin herkese

7. Esas

Alıntı Originally Posted by GRACİEUX Yazıyı Oku
    2006 temmuz....

Çocuklarımla tatil hayali kuruyordum..İnternet üzerinden oteli bile seçmiştim...Bütün hevesim çocuklarımla güzel bir yaz tatili geçirmekti...Çalıştığım kurumdan izin belgesini dahi düzenlemiştim...Ama.....

Hiç hesapta olmayan bir durum gelişti...Yolculuk öncesi akşamı birden sağ gözümde görme kaybı oluştu..Aniden hemde....Normalde 0.50 miyopi vardı..Anlam veremedim....Dinlendirici amaçlı gözlüğümü taktım..Değişen bir şey yok...1999 yılında gözüme lazer tedavisi yaptırıp gözlükten kurtulmuştum..Acaba yeniden ve aniden nüks mü oldu diye düşündüm...Ve araç kullanamayacağım için ertesi sabah göz doktoruna gittim.....

Doktor incelemeden sonra acilen bir nöroloğa görünmemi istedi ve havale etti...Dediğini yaptım ve zaman kaybetmeden nöroloji uzmanına gittim..Uzmana süreci anlattım..Hemen Beyin MR çekmemi istedi..Ve hemen onuda yaptım..Ve....

Acı gerçekle yüzleştim.....

Beynimde mandalina büyüklüğünde bir tümör...Görme sinirlerime baskı yapmış ve harap etmiş...

Tam bir psikolojik yıkım...

Hatta aynı hafta içerisinde Duygu ASENA beyin tümörü nedeniye hayatını kaybetti diye ajanslarda gecen haberler....

Duyan insanların geçmiş olsuna gelirken aslında acınası gözlerle bakması,içlerinden yazık çokta genç demeleri..vs vs....

Neyse..

Yapılması gereken şeyin acil bir cerrahi müdahale olduğunu gittiğimiz bir çok doktordan teyit ettik malesef...

Öte yandan tatil heyecanı yaşayan küçük çocuklarımın hüsrana uğramalarına ayrıca içim acıyordu...

HAcettepe Üniversitesinde ameliyat olma kararı aldım..Doktorum, tümörün çok sıkıntılı bir yerde olduğunu MR üzerinden anlatıp,yaşam riskinin olduğunu anlattıkça boğazım düğümleniyor,eşimin elini daha çok sıkıyordum...

Ya da ameliyat olmayı reddedip 2 gözümüde kaybedecektim...

Hani derler ya..Ya çare sizsiniz ya da çaresizsiniz diye...Böyle bir psikolojide karar verdim ameliyata...

Ve oldum ameliyatı....10 saat süren zorlu bir ameliyat....

Yoğun bakımda kendime geldiğimde korkunç ağrılarımı hatırlıyorum sadece...

Tümörün cinsi Menengiom denilen iyi huylu bir tümör...Ama gelin görünki tümör beynimi çok sevmiş olmalı ki 10 saat süren bir ameliyattan sonra bile %20 sini anca alabilmişler..Dolayısıyla varlığı benim için risk olmaya devam edecekti....

Daha sonra İstanbul Acıbadem hastanesinde uygulanan yeni bir yöntem olduğunu duydum.GAmma Knife...(Radyo CErrahi)

O yöntemi de denedim..Işın aldım.. Aradan 18 ay gecti..Mr sonuçlarında tümör aynı boyutlarda olduğunu öğrendim..Bu yöntemde amaç öncelikle tümörün büyümesini durdurmak..Ve şu an için başarılı gidiyor..En azından büyümüyor..

Ama yinede insanın içinde bazen akla gelen korku...türlü türlü...

Ama bu süreçte bir şeyi çok iyi öğrendim arkadaşlar....Özellikle hastane sürecinde....

Gercekten ama gercekten yaşamak çok güzel bir şey...Çocuklarınla oynamak,sinemaya,pikniğe gitmek,derslerine yardımcı olmak...Çocuklarının büyüdüğünü görmek..Dostlarla sohbet..Borsada yaşadığımız heyecan.Yediğimiz o sıcak ekmek..Enginliğine daldığımız o mavi deniz..İçtiğimiz demli bir çay...Çok güzel.....

Değmiyor hiç bir şey...Hiçbir şeye....

Uzun yazdım belki..Lakin sadede geliyim..

Beyin tümörü tedavisi hakkında, çevresindeki tecrübelerden veya yeni Tıp gelişmelerinden haberdar olup ta buraya paylaşan arkadaşım olursa çok sevinirim....

Sevgiyle kalın.
    Büyük geçmiş olsun. Allah şifanızı artırsın. Benimde oğlum beş altı yıl kadar önce beyin tümörü ameliyatı oldu. Ameliyatı başarılı geçti. Doktorundan ve hastahanesinden tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun.
    Keşke haberleşme için iletişim bilgilerinizde olaydı. Allahım sizi sevdiklerinize bağışlasın.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •