Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 39 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Beyin Tümörü

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    NİCE
    Gönderi
    583

Esas Beyin Tümörü

2006 temmuz....

Çocuklarımla tatil hayali kuruyordum..İnternet üzerinden oteli bile seçmiştim...Bütün hevesim çocuklarımla güzel bir yaz tatili geçirmekti...Çalıştığım kurumdan izin belgesini dahi düzenlemiştim...Ama.....

Hiç hesapta olmayan bir durum gelişti...Yolculuk öncesi akşamı birden sağ gözümde görme kaybı oluştu..Aniden hemde....Normalde 0.50 miyopi vardı..Anlam veremedim....Dinlendirici amaçlı gözlüğümü taktım..Değişen bir şey yok...1999 yılında gözüme lazer tedavisi yaptırıp gözlükten kurtulmuştum..Acaba yeniden ve aniden nüks mü oldu diye düşündüm...Ve araç kullanamayacağım için ertesi sabah göz doktoruna gittim.....

Doktor incelemeden sonra acilen bir nöroloğa görünmemi istedi ve havale etti...Dediğini yaptım ve zaman kaybetmeden nöroloji uzmanına gittim..Uzmana süreci anlattım..Hemen Beyin MR çekmemi istedi..Ve hemen onuda yaptım..Ve....

Acı gerçekle yüzleştim.....

Beynimde mandalina büyüklüğünde bir tümör...Görme sinirlerime baskı yapmış ve harap etmiş...

Tam bir psikolojik yıkım...

Hatta aynı hafta içerisinde Duygu ASENA beyin tümörü nedeniye hayatını kaybetti diye ajanslarda gecen haberler....

Duyan insanların geçmiş olsuna gelirken aslında acınası gözlerle bakması,içlerinden yazık çokta genç demeleri..vs vs....

Neyse..

Yapılması gereken şeyin acil bir cerrahi müdahale olduğunu gittiğimiz bir çok doktordan teyit ettik malesef...

Öte yandan tatil heyecanı yaşayan küçük çocuklarımın hüsrana uğramalarına ayrıca içim acıyordu...

HAcettepe Üniversitesinde ameliyat olma kararı aldım..Doktorum, tümörün çok sıkıntılı bir yerde olduğunu MR üzerinden anlatıp,yaşam riskinin olduğunu anlattıkça boğazım düğümleniyor,eşimin elini daha çok sıkıyordum...

Ya da ameliyat olmayı reddedip 2 gözümüde kaybedecektim...

Hani derler ya..Ya çare sizsiniz ya da çaresizsiniz diye...Böyle bir psikolojide karar verdim ameliyata...

Ve oldum ameliyatı....10 saat süren zorlu bir ameliyat....

Yoğun bakımda kendime geldiğimde korkunç ağrılarımı hatırlıyorum sadece...

Tümörün cinsi Menengiom denilen iyi huylu bir tümör...Ama gelin görünki tümör beynimi çok sevmiş olmalı ki 10 saat süren bir ameliyattan sonra bile %20 sini anca alabilmişler..Dolayısıyla varlığı benim için risk olmaya devam edecekti....

Daha sonra İstanbul Acıbadem hastanesinde uygulanan yeni bir yöntem olduğunu duydum.GAmma Knife...(Radyo CErrahi)

O yöntemi de denedim..Işın aldım.. Aradan 18 ay gecti..Mr sonuçlarında tümör aynı boyutlarda olduğunu öğrendim..Bu yöntemde amaç öncelikle tümörün büyümesini durdurmak..Ve şu an için başarılı gidiyor..En azından büyümüyor..

Ama yinede insanın içinde bazen akla gelen korku...türlü türlü...

Ama bu süreçte bir şeyi çok iyi öğrendim arkadaşlar....Özellikle hastane sürecinde....

Gercekten ama gercekten yaşamak çok güzel bir şey...Çocuklarınla oynamak,sinemaya,pikniğe gitmek,derslerine yardımcı olmak...Çocuklarının büyüdüğünü görmek..Dostlarla sohbet..Borsada yaşadığımız heyecan.Yediğimiz o sıcak ekmek..Enginliğine daldığımız o mavi deniz..İçtiğimiz demli bir çay...Çok güzel.....

Değmiyor hiç bir şey...Hiçbir şeye....

Uzun yazdım belki..Lakin sadede geliyim..

Beyin tümörü tedavisi hakkında, çevresindeki tecrübelerden veya yeni Tıp gelişmelerinden haberdar olup ta buraya paylaşan arkadaşım olursa çok sevinirim....

Sevgiyle kalın.

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Büyük geçmiş olsun Gracieux

Konu hakkında bilgim yok ama konuyu okuyunca geçmiş olsun demeden duramadım.

Umarım tümörün işini bitirirsin ve sağlığına yakın zamanda kavuşursun.

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Büyük geçmiş olsun sevgili Gracieux.
    Hepimiz insanız, hepimiz de etten kemikten yaratıldık.
    Doğum da, ölüm de hastalık da sağlık da hepimiz için.
    Bütün insanlar için temennim sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam sürmeleri elbette.
    Size büyük geçmiş olsun diyorum. Allah sizi ne mutlu ki sevdiklerinize bağışlamış. Ne kadar sevilmeye layık ve güzel bir insansınız ki kendi hayatınızın bile tehlikede olduğu bir anda bile sevdiklerinizin mutlu olmasını, onların günlük ihtiyaçlarını bile düşünüyorsunuz.
    Ama önce tam olarak sağlığınıza kavuşun, sevgili yavrularınız için ayıracak onlarla hayatı dolu dolu yaşayacak çok vaktiniz olacak.
    Burada hemen yaşadığım bir olayı da ben nakletmek isterim;
    İlk görev yerim Sivas'ta kasım 1984 de oğlum dünyaya geldi. aralık ayında Koyulhisar'da bir görev esnasında bir iş kazası atlattım. Bir pompaj tesisinde arızalı kolon borusunu vinçle çektiriyorum nedeni nedir bir bakacağız. Belki 1 ton ağırlığındaki kolon borusu tam yukarı çekildi yaklaşıp ne olmuş diye bakarken birden zinciri kopmuş. Birden neredeyse tüm soğukluğunu birkaç santimetre yüzümde hissettirerek geri saplandı. Ölüme o kadar yaklaştım ki.
    O andan bugüne tek hatırlayabildiğim 1 aylık yavrum öksüz kalacak düşüncesi oldu. Yani ne ölüm korkusu, ne de başka bir şey aklıma gelmedi bile..
    O günden bugüne 25 yıl geçti..
    Fazladan bir ömür...
    Allah ömür verdi ki oğlumuzu yetiştirdik 1 hafta sonra da askere gidecek..
    Yani bu ömür her saniyesiyle yüce yaradanın bir lütfu.
    Sizin de dediğiniz gibi her şey boş. Her anını dolu dolu yaşamak, en başta kendi sevdikleriniz olmak üzere sevgi, saygı dolu bir şekilde dayanışma içinde yaşamak..
    Sağlıklı ve güçlü bir toplumun temel taşı sağlıklı ve güçlü bir aile yapısı değil midir?
    En kısa zamanda sağılığınıza kavuşmanız dileğiyle tüm dualarımız sizinle..
    Güzel haberlerinizi bekliyoruz...

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,343

Post Şifanı bulman dileğiyle

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
    Sana moral olsun beterin beteri var diyecem ama insan direk bir olayı kendi
    yaşadığında çok farklı bir süreç yaşıyor.
    Foruma 2000 yılından beri üyeyim 2 defa şifremi kaybettim veya forumdaki değişikliklerden(teknik)dolayı şimdi bu nikimle yazıyorum.
    Son 4 yıldır finans piyasalarından uzaktım.Bu yıl mart ayında ciddi bir soğuk algınlığı nedeniyle eşimle doktora gitttik.Gayet rahat bir şekilde antibiyotik ve adale gevşetici verir biraz dinlenir iyileşirim dedim.Bu arada prostat rahatsızlığım için bir kontrolden geçer(PSA testi vs.vs)eve döneriz dedik.
    Hayatımın en zor günleri olacağını nerden bilebilirdim.Düşündüğümüz gibi soğuk algınlığı için ilaçlarımızı aldık.Üroloji,ye uğrayıp prostat kontrolunu yaptırmaya
    gittik testler kontroller yapildı normal seyrinde olduğu görüldü.Tam doktorumuzdan ayrılıyordukki bizden ne olur ne olmaz sizin birde ultrasonla
    konrtolünüzü yapalım dedi,iyikide demiş.Ultrason çekilirken doktor gözlerine inanamadı sağ böbrekte böbreğin 5/4,ünü kaplayan bir tümör olduğu görüldü ,uzatmayayım şoka girdik.Acilen ameliyata girmem gerektiği söylendi ve
    kanser gerçeği ile yüzleştim.Sağ böbreğim çevresindeki yağ dokusu ve lenf bezleriyle birlikte alındı.Gerisini daha fazla anlatıp kimseyi rahatsız etmek istemem.Ancak bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim ameliyat sonrası yaşadıklarım alerjiye yakalandım ne teşhis koyabildiler nede tedavi edebildiler.
    Şu anda iyiyim mücadelemi sürdürüyorum.Bana bu canı veren ALLAH ,pazarlık edecekdeğilim alacak olanda odur.İnancımı yitirmedim kör kaderci ,de değiğlim hani bilirsiniz neden ben deriz en azından kendim için diyebilirim bu vücuda iyi bakmadım.Moralinizi bozmayın,inancınızı yitirmeyin(her neye inanıyorsanız)sevdiklerinizle her günü ilk günmüş gibi hayatı sanki bugün keşfediyormuş gibi yaşayın.
    Yazdığım en uzun yazı cümle ve kelime düşüklükler için affınıza sığınırım.

Sevgi ve Saygılar.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Araştıralım bakalım, belki yeni birşeyler çıkmıştır.

Duhul
    Apr 2006
    İkamet
    1998
    Gönderi
    1,605
    Blog Yazıları
    1

Esas

Sn.Gracieux ve Sn.SİRİUS geçmiş olsun.
    C.Allah'ın rahmetinden ümit kesilmez.Dualarım sizlerle. C.Allah'tan acil şifalar diliyorum.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    FİLİSTİN/GAZZE
    Gönderi
    1,467

Esas

Sn. Gracieux....geçmiş olsun ALLAH şifanızı versin inşallah...olur böyle şeyler...ben de kolumda ki uyuşmadan dolayı gittiğimde benzer MR sonucuyla karşılaştım... SOL TEMPORAL BÖLGEDE 4X2 büyüklüğünde ARAKNOİD KİST....ben imzamın arkasındayım.....duanın inanılmaz gücü var....MEVLAM acil şifalar versin ve sizi sevdiklerinize bağışlasın.....amin...

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    NİCE
    Gönderi
    583

Esas

Duyarlılık gösterip şifa dileklerini sunan başta Modlarımız olmak üzere tüm arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum..

İnanın çevremde bile hala benim durumumdan haberdar olmayan çok insan vardır..Dile getirmeyi sevmedim..sevemedim..Sanki çok dile gelince bu hastalık daha kötü olacak gibi geliyor insana....

Buraya yazmamın amacı da belki biraz teselli..Ama öncelikli olarak belki olur ya ,bir çare ,bir çözüm bulabilmek...Eşten dosttan benzeri şeyleri yaşayanlar vardır belki..Veya tıbbi gelişmeleri daha yakından takip edebilen..Veya bu konuda çok daha faydalı olabilecek bir doktor ismi..Yani insan her kapıyı çalabiliyor böyle durumda...

Ben şimdiden tüm forum camiasının bayramını kutluyorum....

Çoluk çocuğunuzla,sevdiklerinizle daha nice güzel bayramlar yaşamanızı diliyorum....

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •