Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 41 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Kalp ve Damar Hastalıkları

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    !!..!!
    Gönderi
    654

Esas

Alıntı Originally Posted by ELİF Yazıyı Oku
    Sayın Doktorum.Öncelikle böyle bir topik açtıgınız için kendi adıma çok teşekkür ediyorum.benim10.01.2009da bir oğlum oldu.çoçuk doktoru kalbinde bir üfürümvar dedi.Eko çekilmesi lazım dedi.Özel bir hastanede ekoyu çetirdik.oradaki doktor korkulacak bir şey yok dedi.Çekilen eko raporunu çoçuk doktoruna gösterdim.bana kalbinde delik olduğunu söyledi.Cuma günü çoçuğa hastaneye getirmemi söyledi.Cevabınızı bekliyorum mümkünse.Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.iyi geceler.ELİF
    Elif hanım raporu gönderebilirmisiniz? Tarayıcıdan tarayar. Size o zaman yardımsı olabilirim?

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    !!..!!
    Gönderi
    654

Esas

Alıntı Originally Posted by forges Yazıyı Oku
    Merhaba. Bana yaklaşık 3 yıl önce mvp teşhisi kondu.Mitral yetmezlik eser miktarda deniyordu raporda.Doktorum 6 ayda bir kontrole çağırmıştı.Geçen yıl doktorum vefat etti o tarihten bu yana kontrole de gitmedim.Arasıra gögüs ağrısı dışında hiçbir şikayetim yok.Neler önerebilirsiniz.Teşekkürler
    MVp toplumda %5-10 oranında gözükmektedir. Orta-ciddi kapakk yetmezliği olmayan hastaları 2 yılda bir ekokardiyografi için kontrole çağırıyoruz. Sizde yaptırsanız iyi olur. MVP li hastalarda ara sıra non kardiyak göğüs ağrısı olabilir.

Esas

Selamlar..
    2008'de enteresan bir haber vardı. İzmir Kent Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Cevad Şeküri, kulak memesindeki yatay derin çizginin kalp ve damar hastalıklarının habercisi olduğunu söylemişti.
    Aynı olayı 15 sene önce muayene sırasında başka bir doktordan da duymuştum.
    Benim hem sağ hem de sol kulak mememde bu çizgi var.
    Sık sık muayene olurum. En son 10 ay önce (Efor testi dahil)
    kardiyoloyi muayenesi olmuştum. 33 yıldır aşırı derecede sigara ve alkol tüketmeme rağmen.. (Şükür, geçtiğimiz Mayıs ayında sigarayı tamamen bıraktım. Alkolü de ciddi oranda [haftada bir] azalttım) gayet sağlıklı görünmüştüm.

Kulak memesindeki yatay çizgi hakında bilginizi paylaşırsanız sevinirim..

ozbek1 Guest

Esas

Sn Maya
    alınmayın ama çok saçma bir bilgi bence bu, kulak memesi çizgisi haberi.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İstanbulun bir yerinde
    Gönderi
    798
    Blog Yazıları
    74

Esas

Kalp krizinin fotoğrafı çekildi!

Doktorlar ilk kez bir kalp krizinin fotoğrafını çekmeyi başardılar.

Telegraph'ın haberine göre, bu hayati anın fotoğrafını yakalayan ekip bunun kalbin bir krize nasıl tepki gösterdiğini anlamayı sağlayacağını ve böylelikle de hastaların tedavisinin de gerçekleştirilebileceğini iddia ettiler.

Fotoğraflar, doktorların hastanın kalp krizi geçirmesi esnasında oluşan iç kanamayı görmelerini sağlıyor.

Bu ekstra bilgi ile doktorlar müdahalelerini hastanın ihtiyacına göre ayarlayabilecekler.

Buluş hakkında Dr. Stuart Cook, şunları söyledi: "Kalp krizi esnasında ve sonrasında olan olayları ne kadar iyi anlarsak, kalp krizinin yol açtığı hasarlarla başa çıkmak için o kadar fazla tedavi yöntemi bulabiliriz."

Esas

Alıntı Originally Posted by ozbek1 Yazıyı Oku
    Sn Maya
    alınmayın ama çok saçma bir bilgi bence bu, kulak memesi çizgisi haberi.
    Saçma olmasını ben de canı gönülden dilerim.
    Ama...

http://www.cnnturk.com/2008/saglik/0...2.0/index.html
    http://www.nethaber.com/Yasam/58976/...ZDE-DE-O-CIZGI
    http://kadin.superonline.com/haber/2.../22/65421.html
    http://www.stargazete.com/yasam/kula...cisi-93123.htm

......Daha onlarca sayfa...

(google'da 'kulak memesi.. yatay çizgi' diye aratmanız yeterli..)

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    !!..!!
    Gönderi
    654

Esas

Sağlıklıyaşam için önce sigarayı bırakalım.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    !!..!!
    Gönderi
    654

Esas

Sonra alkole ömür boyu ayrı kalalım.

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız