Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 26 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Antibiyotik kullanımı

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    tarabya
    Gönderi
    7,411

Esas

Alıntı Originally Posted by ENGINEER68 Yazıyı Oku
    Bu antibiyotikler de balgamı söktürmez, mikrobu vücuttan çıkaramaz. Zamanla vücutta bağışıklık sağlarlar ve etkileri kalmaz.
    Ayrica virüs bazli hastaliklar kullanilan bu antibiyotiklere karsi zamanla bağışıklık kazanabilir... Bazi grip virüsleri en basit örnek olarak verilebilir... ilk sene 500 mg antibiyotikle tedavi edilebilen gribe 2 sene sonra bu doz yetersiz kalabilir...

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by OnurGururSeref Yazıyı Oku
    O boylu poslu, o son derece şık, her haliyle hanimefendi, son derece guzel bayanin bir zamanlar yukarida yazdiginiz acilari cekmis olduguna, o kadar kotu bir sekilde hastalanmis olduguna inanmak cok zor.. Insaallah bir daha ne o ne de siz o tur kotu gunler gorursunuz; oglunuzla mutlu bir hayatiniz olur (Baska cocuk var miydi animsayamadim ama), uzun yillar boyunca.. Gecmisler olsun; cok uzuldum.. Sevgiler...
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim hocam.
    Evet tek çocuğum var. Eşim de oğlumuz da de Yüce rabbimin bir lütfu ve yaşam sevincim.
    Oğlumuz da şu anda asker ve hasretle yolunu gözlüyoruz.

Soğan da sarmısak da oldukça güçlü doğal antibiyotiklerdir.
    Bilmem duydunuz mu? Sarmısak yağı çıkarılmış. Üstelik antibiyotikten kata kat güçlü bir yapıya sahip.

Kullandığım bir tarifi de ben vereyim:
    Bir baş soğanı alt ve üstünden kesin. Sonra üst kısmını bir yemek kaşığı kadar oyun, bunu bir su bardağının üzerine koyup oyduğunuz bölüme 1 yemek kaşığı süzme çiçek balını koyun. Koyduğunuz bal bir gecede soğanın içinden süzülerek soğandaki etkili maddeleri de bünyesine katarak aşağıya iner.
    Boğaz enfeksiyonlarında hafif gargara yaparak kullandığınızda birebir geliyor.

Esas

Alıntı Originally Posted by Serenler Yazıyı Oku

Kullandığım bir tarifi de ben vereyim:
    Bir baş soğanı alt ve üstünden kesin. Sonra üst kısmını bir yemek kaşığı kadar oyun, bunu bir su bardağının üzerine koyup oyduğunuz bölüme 1 yemek kaşığı süzme çiçek balını koyun. Koyduğunuz bal bir gecede soğanın içinden süzülerek soğandaki etkili maddeleri de bünyesine katarak aşağıya iner.
    Boğaz enfeksiyonlarında hafif gargara yaparak kullandığınızda birebir geliyor.
    Tabii soğan ve balın karışımının lezzetini de unutmamak gerek sanırım

Esas

Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Ayrica virüs bazli hastaliklar kullanilan bu antibiyotiklere karsi zamanla bağışıklık kazanabilir... Bazi grip virüsleri en basit örnek olarak verilebilir... ilk sene 500 mg antibiyotikle tedavi edilebilen gribe 2 sene sonra bu doz yetersiz kalabilir...
    Grip, virüs enfeksiyonu olduğu için tedavisi yoktur. Antibiyotikler tedaviye yaramazlar, çünkü antibiyotikler yalnızca bakterilere etki ederler. Yaklaşık bir hafta içinde hastalık kendiliğinden iyileşecektir; ancak doktora gitmek ve 3-5 gün iyice dinlenmek gereklidir. Bol sıvı tüketilmesi de salgıların rahatça dışarı atılmasını sağladığından iyileşmeyi hızlandırır.

Genelde düştüğümüz hata, her burnumuz aktığında veya öksürdüğümüzde, grip olduk, zannetmemiz oluyor.

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by Von Yazıyı Oku
    Tabii soğan ve balın karışımının lezzetini de unutmamak gerek sanırım

Evet.
    Ama kesinlikle yan etkisi yok.

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    Jetlerin üzerinden alçak geçtiği semtte
    Gönderi
    2,391

Esas

Alıntı Originally Posted by Serenler Yazıyı Oku
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim hocam.
    Evet tek çocuğum var. Eşim de oğlumuz da yüce Rabbimin bir lütfu ve yaşama sevincim.
    Oğlumuz da şu anda asker ve hasretle yolunu gözlüyoruz.
    Hayirli ve tez elden tezkereler diliyorum yegenime..

Gectigimiz hafta tam (abartmasiz)6 gun yatarak, hic kalkmadan yatarak, cok acilar cekerek ciddi bir grip atlattim. Hâlâ oksurukten boguluyorum. Kurban bayramim da rezil olmustu ailecek yatmistik. Bu defa da ufaklik getirdi, beni de yatirdi.. Ona Augmentin verdik de iyilesti, ben de bir kac gun Alfoxil 1 Mg aldim ama fayda etmedi, aynen Serenler gibi Allah'in bir lutfu olarak gordugum degerli karim bana elleriyle bir suru portakal greyfurt vs sIktI da ayaga kaldirdi beni..

Bol su, bol portakal suyu.. Baska bir ilaci yok bir de yat...

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    !!..!!
    Gönderi
    654

Esas

Arkadaşlar biraz bilgi eksikliği nedenitle yanlış bilgi aktarıyorlar. Grip viral ajanlardan dolayı ortaya çıktığı için antibiyotikler etkilemez. Daha çok dinlenme ve palyatif tedavi geçer ama. Gerek bakteriyel tonsillit olsun vb örnek verecek olursa kriptik tonsillitte kesinlik antibiyotik kullanılması gerekir. Berki bıraksanız kendi başına iyileşebilir. Aynı zaman bu hastalığın uzun dönemde yan eetkileriylede karşılabilirsiniz. Örnek romatizmal kapak hastalığı veya akut romatizmal ateş gibi. Kullaktan dolma bilgilerle insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

burdan satış yasak...

eczaneye gidiniz....

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •