Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 67 madde; 17 - 24 arası.

Konu: IST30 - Finans Portföy BIST-30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu

1. Esas

Peki bu senette yatırım fonlarından alınan %10 stopaj alınıyor mu bilen arkadaş varmı

Esas

Tam Mükellef Gerçek Kişi
    % 10 oranında stopaja tabi.
    Stopaj nihai vergidir.
    Beyan edilmez.

3. Esas

İMKB bir kumarhanedir.
    Bu ülkede sanayi üretiminin %22 düştüğü'nün açıklandığı gün endeksler %6 yükseliyorsa İMKB mutlaka kumarhanedir.
    İMKB düşkünü faiz yemezler bi daha düşünsünler.

4. Esas

% 10 stopaj cazibesini kaybettiriyor.

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    Marseille
    Gönderi
    140

Esas

10.04.2009
    İMKB100 +% 1,02
    İMKB30 +% 0,92
    IST30 +% 0,39
    Hem geride kal hemde %10 stopaj (Kazara kar edebilirsen)

Bu senet takip için vakti olmayıp riski genele yaymak isteyen uzun vadeli yatırımcılar veya VOB'ta işlem yapanlar için uygun olabilir..
    Heyecan/adrenalini yok, speküle-manüpile edilemez hisseyi bizim cengaver Deli Dumrul oldukça kumarbaz KY neylesin

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,138

Esas

imkb 30 bugün %4,55 yukarda bitti örnegin garanti kagıdı %6,16 yukarı yaptı ama gel gelelim bu TGB A İMKB 30 ENDEKSİ FONU fonu 3,8729 yaptı birkerede daha fazla prim yapsa. nerden aldım 6 ay evvel gerçi artık sattım çogunu 850 binden kaldı 300bin zarar marar satıp kurtulucam birdahada almam fon mon hikaye.

Esas

Arkadaşlar ; iş bankasından A tipi fon alıp satıyorum ara sıra yalnız anlamadığım bir nokta var
    hisse fonlarının değeri borsada işlem başlamadan belli oluyor (misal bu sabah saat 09:10 da baktığımda mali endeks fon -0,88 değer kaybetmiş) bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz.
    Şimdiden teşekkürler.

Esas

1 ayda %19 getiri

hiç de fena diil

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •