Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 45 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Uzun Vadeli Hangi Hisseler?

Investor38 Guest

Esas

Cevap çok basit alacaksın Adana ve MArdin her ay düzenli olarak biriktireceksin gelen temettülerle gene alacaksın 10 yıl bekleyeceksin gelecek senin.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    TARSUS
    Gönderi
    2,855

Esas

AFYON u inceledim orta ve uzun vade yukseliş sinyali aldım 800 desek suana en %50 var...Ustalar ne der merak edrim

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    TARSUS
    Gönderi
    2,855

Esas

Alıntı Originally Posted by enigma Yazıyı Oku
    AFYON u inceledim orta ve uzun vade yukseliş sinyali aldım 800 desek suana en %50 var...Ustalar ne der merak edrim

başladı bakalım....

Esas

Ben Netaş diyorum.1 ay içinde %50-100 prim........... satış beklentisi var.Her an haber bekleniyor.
    al-sat tavs değildir.Şahsi fikrimdir.

5. Esas

bahsetceğim kağıtlar ve şirketler on hatta yirmi sene sonrası için düşünülmektedir..

ister çocuğunuz ister torununuz için alın belki bir faydası olabilir...olmayadabilir

turkcell : gelecekte teknoloji devi olacak ve pek çok yabancı ülkede yabancı firmalarla kapışacak güce gelecek

yazılım firmaları: gelcekte güzel ve yaygın bir program yapıp dünyaya satıp zengin olabilirler, farcry ve crysis olmak üzere dünyada Türk yatırımcıların yaptıkları oyunlar yüz binlerce satıyor..ne yazık ki bu arkadaşların merkezi almanya sanırım..

tekfen: yurtdışında yaptığı inşaatlar ve sahip olduğu büyük projelerle gelecekte adından söz ettireceğe benzer..

enerji sektöründe özellikle nükleer enerjiye yatırım yapan şirketler..geleceğin yakıtları atom çekirdekleri olcak bundan kuşku duyan bilim kurgu izlemesin..ne elektirikle ne de petrolle kaldıramazsınız uzay gemisini

adel gibi periyodik artan ve vazgeçilmez sektöründe tek boy gösteren kağıtlar alınabilir.

kerevitaş- besin değerini koruyan donmuş gıdalar üreten bu firma yakında iş güç sahibi her eve girecek..bu sektörde gelecek ve sağlık var..komsu ülkere ihracat yaptığında anda..bir besin devi olarak avrupa yollarına çıkar..zor tutulur.

efes- fazla söze gerek yok kriz mriz dinlemez içen içecek olan bir ülkeyiz...karlılık devam edecek

ülker- dünya piyasalarında sahip olduğu kalitede başka bir çukulataya az rastlanır. bir gün Türkiye de olduğu gibi avrupa pazarına da hükmedebilir..benden söylemesi.

teknoloji uygulamalarındaki başarıları ve aldığı ödüller yüzünden diyorum ki garanti bankası..dünyanın sayılı saygın bankalarından biri olabilir..değerlendirilebilir. logosu evrensel.

şampiyonlar liginde olası bir şampiyonluk için galatasasray ve fenerbahçe hisseleri alınabilir..gs imkaansızı gerçek yaptı..bir kaç imkaansız sizi zengin etmeye yetebilir!..

ne kadar ihracat potansiyeli varsa o kadar para kazandıracak şirket olur uzun vadede..

bu parametreye dikkat etmenizi öneririm. seçerken.

al sat tavsiyesi değildir. yalnız ve yalnız kendi görüsümdür.

arçelik ve vestele gelince..teknoloji tranferi yapan bu şirketler yeni yeni patentlerle güzel işler de yapmaktalar..biraz riskli olsa da geleceğe yön veren bir teknolojiyle avrupaya ve amerikaya ilham kaynağı olabilirler..

aselsan her zaman bana ilham vermiştir..vermeye de devam edecek.

neden olmasın? neden olsun? buna karışamam..ama denemeye değer.

Esas

Alıntı Originally Posted by ozzkanm Yazıyı Oku
    Gecen yıl bi gazetede okuduğum haber şöyle diyordu "eğer 1986 yılında bi ford araba almak yerine aynı parayla ford hissesi alsaydınız şimdi dolar milyoneri olmuştunuz" Burada asıl demek istenen aslında borsanın uzun vadeli bi yatırım aracı olduğu ancak Turkiyede spekülatif hareketlerden dolayı bunun biraz daha zor olduğu. Fakat yine de uzun vadeli tabir-i caizse al köşeye at yıllar sonra gör ne getirir dediğiniz hisse var mı? varsa neler? Şöyle 10-15 yıl sonra çok iyi prim yapar dediğiniz?
    var , Bosch Fren ve İzmir Piston ,inceleyin grafikleri ..400 katına çıkmış..

Esas pnsut

Uzun vadede herzamanküçük sermayeli ve işi sağlam olan şirketler çok kazandırır.Örneğin pınar süt,sarkuysan gibi şirketlere dikkat etmek gerek.

Esas

ben enerji sektörü derim sahsen..ülkenin enerji sıkıntısı olduğu aşikar..Bu yüzden de yap işlet devret modelleriyle enerji firmaları devletten yeterince imkan aldıklarında gerek hidroelektrik gerek doğalgaz kombine cevrim santralleri gerekse rüzgar santralleriyle yatırım yaparak enerji alanında olumlu işlere imza atıyorlar..Bu bağlamdan yola çıkarak uzun vadede enerji sektöründeki firmaların senetleri düşünülebilinir..Ha bana sorsanız sen aldınmı yada alıyormusun hayır alamıyorum zira başım bağlı ve başımı bağlayan hissede enkaz durumda ama ilk işim sıyrılırsam şayet enerji sektörüne dalarım..Çünkü çok güzel yatırımlar yapılıyor

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •