Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 45 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Uzun Vadeli Hangi Hisseler?

1. Esas

Alıntı Originally Posted by foranewdress Yazıyı Oku

ne kadar ihracat potansiyeli varsa o kadar para kazandıracak şirket olur uzun vadede..
    yada müşteri ithalatı yapabilmeli, sağlık sektöründe olduğu gibi

2. Esas

Alıntı Originally Posted by ozzkanm Yazıyı Oku
    Gecen yıl bi gazetede okuduğum haber şöyle diyordu "eğer 1986 yılında bi ford araba almak yerine aynı parayla ford hissesi alsaydınız şimdi dolar milyoneri olmuştunuz" Burada asıl demek istenen aslında borsanın uzun vadeli bi yatırım aracı olduğu ancak Turkiyede spekülatif hareketlerden dolayı bunun biraz daha zor olduğu. Fakat yine de uzun vadeli tabir-i caizse al köşeye at yıllar sonra gör ne getirir dediğiniz hisse var mı? varsa neler? Şöyle 10-15 yıl sonra çok iyi prim yapar dediğiniz?
    olur... 23 yıl adam otobüsle işe gidip gelsin... torunları jete binsin..
    dul kadın demiş bana koca lazım ama bu gece lazım...

Esas

Alıntı Originally Posted by ozzkanm Yazıyı Oku
    Gecen yıl bi gazetede okuduğum haber şöyle diyordu "eğer 1986 yılında bi ford araba almak yerine aynı parayla ford hissesi alsaydınız şimdi dolar milyoneri olmuştunuz" Burada asıl demek istenen aslında borsanın uzun vadeli bi yatırım aracı olduğu ancak Turkiyede spekülatif hareketlerden dolayı bunun biraz daha zor olduğu. Fakat yine de uzun vadeli tabir-i caizse al köşeye at yıllar sonra gör ne getirir dediğiniz hisse var mı? varsa neler? Şöyle 10-15 yıl sonra çok iyi prim yapar dediğiniz?
    THYAO hissesi kenara alınıp unutulacak hisselerden biri diye düşünüyorum

Esas

Nerde o sabır.Sabır nasıl kazanılır arkadaşlar,yerinde duramamak nasıl engellenebilir mesala

Esas

enerjı gozunu kapat devam 5 senede ıhya ol

Wallstreet Man Guest

Esas

arkadaşlar PETKM'in önü çok açık bence, fiyatı ucuz, petrol fiyatları yükseliyor, karı dengeli bir şekilde yükseliyor..

Şahsi görüşlerimdir, yatırım tavsiyesi değildir

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    Sokaklarda!!!
    Gönderi
    4,316
    Blog Yazıları
    2

Esas

Tavhl...Hem sektörü güzel hemde borçlarını düzgün bir şekilde ödeyebilirse(ki şu anda sorun gözükmüyor) geleceği...Elinde,işletmesini bulundurduğu hava limanları bile gelecek vadetmeye yeter.

Esas

Selamlar herkese..topik için teşekkürler..şu hisse demeden önce ben uzun vadeli hisseyi nasıl seçerim o konuda biraz bilgi vereyim önce..istikrarlı kar açıklamalı ve şirket sahibi bu karı kıskanmadan temettüye dönüştürmeli...ödenmiş sermaye minimumda olmalı..finansal borç hazmedeceğinden fazla olmamalı..argeye kaynak ayırmalı..fk ve defter değeri sektör ve piyasa ortalamasını aşmamalı..ve son olarak kısa ve uzunda ürettiğini satış problemi yaşamamalı..bazı benzer şeyleri yazmış zaten arkadaşlar ama ben yine de tekrar yazdım.. ama asıl önemlisi, kendim de dahilim buna uzun vadeli yatırımcı olmayı becerebilmek, belkide bizim gibi tezcanlı bir millet için işin en zor yanı..bu amaçla aldığım yukarda saydığım tüm unsurları karşıladığını düşündüğüm ve uzun vade taşımak için aldığım hisse ERBOSAN..umarım becerebilir uzun vade taşırım..ancak benim kanaatim odur ki hangi hissse olursa olsun kısmetten öte yol yoktur...herkese bol kazançlar dilerim ...

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •