Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 22 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Konut Kredilerinde Son Durum

Esas Konut Kredilerinde Son Durum

Arkadaşlar, bu başlık altında konut kredilerinde son faiz oranları nelerdir? bankaların komisyon ve masraf oranları hakkında bilgiler, faiz beklentileri gibi konuları yazabilir misiniz? En azından konut alacak arkadaşlar bilgilenmiş olur..
    Teşekkürler..

Esas

Forumun diğer köşesinde Paneraı arkadaşımız güzel bir alıntı yapmış. Burada ben de linkini veriyorum.

http://www.hisse.net/forum/showthrea...54#post3185454

Buna göre yakın bir zamanda konut kredilerinde faiz indirimi bekliyordum fakat görünüşe göre sonbaharı beklemek gerekiyor gibi.
    U anki son durum yine en düşük 10 yıllık kredi tutarında 1,35 faiz oranı ile Fortis Bank gözüküyor.
    5 Yıllık faiz oranına göre ise 1,31 ile Garanti Bankası gözüküyor.

Esas

Finans Bank da da 1.31 oranıyla 10 yıllık konut kredisi verilebilmekte... O da uygun görünüyor

Esas

Bana bugün 1,32 söylediler. Üstelik 5 yıl vade ile.. Hayat sigortası hariç 3000 Tl masraf ile..
    tabi masraflara da dikkat etmek gerekiyor. Faizi öne çekip + Binde 1 komisyon alıyorlar..1,38 faizi 1,31 yapıp 100.000 Tl kredi de ektra 1000 TL daha komisyon alıyorlar. Buna çok dikkat etmek gerekiyor..

Esas

Bence kredi fazilerinden çok dediğiniz gibi kredi masraflarına (dosya,expertiz,komisyon vb. ) dikkat etmek gerekiyor...benim araştırdığım kadarı ile 1500 tl ile 3000 tl arasında oynuyor...

Esas

Masraflar pazarlıkla belirleniyor, her bankada yapılıyor hemen hemen, bununla birlikte bazı bankalar onay verdikleri krediye başka banka vermiyor, ben 15 gündür uğraşıyorum 3 bankadan red yedim 2 banka onayladı, o arada ev satıldı tabi şimdi başka ev bakıyorum ona kaydırcam krediyi, buda mümkünmüş bilginize.

Esas

Alıntı Originally Posted by seyfu Yazıyı Oku
    Masraflar pazarlıkla belirleniyor, her bankada yapılıyor hemen hemen, bununla birlikte bazı bankalar onay verdikleri krediye başka banka vermiyor, ben 15 gündür uğraşıyorum 3 bankadan red yedim 2 banka onayladı, o arada ev satıldı tabi şimdi başka ev bakıyorum ona kaydırcam krediyi, buda mümkünmüş bilginize.

dostum daha detaylı bilgileri paylaşırsan sevinirim...Tecrübe olur bizim için

Esas

http://www.hangikredi.com/hangikredi/anasayfa.aspx

kredi takibi ve hesabı için güzel bir site.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •