Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 56 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Evim evim, güzel evim..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Talking Evim evim, güzel evim..

Tipik bir yengeç burcu insanıyım.

En önemli özelliğim fevkalade evcil olmamdır. Hani sevgili balaban ne kadar gezginse, bendeniz de o kadar evgin'im..

Bugüne kadar satın aldığımız ve oturduğumuz tüm evlerde mutlaka bir takım eklemeler, süslemeler yapmışımdır.

Hiçbirşey yapmasam, elektrik sisteminde, priz sayısını artırır, anahtarların boylarını ayarlarım.

Yazlığımızın (sattık) ve şu anda yirmi yıldır oturduğumuz evin hemen herşeyini temelden çatıya başında durarak yaptırdım.

Yine şu an oturduğumuz evde, on sene kadar önce, yapılırken gözden kaçırdığımız ya da sonradan ortaya çıkan ihtiyaçlar temelinde büyük bir revizyona tabi tuttum.

Evin bahçe ile zemzemin bodrum katının önündeki çim, geçen yılki küresel ısınma nedeniyle tümüyle kurudu. Yirmi sene önce, ekonomik imkanlarımıza uygun olarak yalapşap yaptırdığımız tuğladan dış duvarların sıvaları döküldü. Terasın yine o günün imkanları ile yaptırdığımız seramikleri yer yer kırıldı, çatladı ve üzerinde derin yarıklar meydana geldi..

Artık o terası kullanmaz olmuştuk..

Bu sene 1,5 ay kadar önce ötedenberi düşündüğüm tadilatı gerçekleştirdim.
    Kızlarımla temel malzeme olarak duvarlara kayrak taşı, teras zemine kotto (doğal bir malzeme tuğla gibi) kararlaştırdık.

Ustamızı, kotto malzemede marka olarak kararlaştırdığımız Işıklar Tuğla'nın bize tavsiye ettiği Hasan Usta'yı bulduk.

Ve beni takip eden dostlarımın da farkettiği gibi hissenetten yirmi gün ayrı kaldım. Sürekli ustanın başında bulunmaktan ve kafamın o işle dolu olmasından dolayı (iki işi birarada yapamam) yazamadım.

İşte o günlerde Hasan Ustamızla birlikte yaptıklarım.. Hepi topu 25 metrekare teras..60 metrekare duvarın kayrak taşı kaplanması.. Yine evin etrafının tümüyle 70 santim genişliğinde kotto ile kaplı yürüme yolu..Evin girisinin duvarlarına yine kotto malzemenin kaplamasının kullanılması.. Evin dökülen bodrum kat merdiveninin onarımı ve yanlarının kotto kaplama ile kaplanması..

Sonra yine Işıkların tuğlanın bordürleri ile çiçeklik tarhlarının yapımı..Çiçeklik tarhlarının arasının kayrak taşı ile kaplanması..

Sonra çiçeklerin seçimi..Kadifeler, Bodrum laleleri, Bodrum papatyaları, ortancalar, portakal ve nar ağacı fideleri, sınır bitkisi olarak lavanta ve lavantinler...vs vs.. Bunların dikimi...

Geçen yıl sevgili erasure'ın teknik yardımı ile aldığımız Nikon coolpix L12 fotoğraf makinesi ile çektiğim son durum şöyle..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Keşke bu başlığı açabileceğimi düşünerek bahçenin eski halini de fotoğraflasaydım.

O zaman çok daha iyi anlatabilecektim yapılanları ..

Olmadı..

Lazın dediği gibi bu baa bir ders olsun..

Artık bir daha ki sefere...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

4. Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sn.Bora Agabey
    Bahceniz cok guzel olmus ,bu yaz aylarında ne guzel tadını cıkarırsınız ,gule gule oturun .
    sevgiler

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

kalabalık gelmeyelim o zaman.. bahçen o kadar büyük değil bora abi..

15 kişi ekibi toplar gelirim.. bir kısmı ayakta, bir kısmı oturarak mangal yaparsın bize..

etler ve bilumum malzemeler , pişirmeleri dahil senden..

ehhh artık yemesi ve sindirmesi bizden...

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Saol çemberlitaş kardeşim..

Daha iyisi senin olsun..

Selimmmm ..(Aynen sevgili ailemdeki "samimmm" vurgusuyla vurgulanacaktır)

Bekliyordum zaten..

Hoş gelirsin/gelirsiniz..

Burası bahçenin bir bölümü...Daha yer var..

Arada müteahhit olmadan da (kazıklamadan da mı demeliydim acaba?) iş yapılabileceğini denemek ve göstermek babında ucundan başladık işte..

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Bu başlığın açılış amacı şudur:

Yakın çevremizi, evimizi, bahçemizi daha kullanışlı, daha yaşanası bir yer haline getirebiliriz.

Çok büyük bütçeler de gerektirmez bu işler..

Biraz merak, biraz zevk, biraz da doğru adres..

Sizler de bu başlıkta evinizin dertlerini, kullanım zorluğunu aşma yolunda sorunlarınızı, tadilat konularınızı üyelerimize taşıyabilirisniz.

Malum hissenet büyük bir site.. Burada birçok işin erbabı, uzman, iç dekoratör, mimar, mühendis vs bulunuyor..

Rahatlıkla yardım alabilirsiniz..

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •