Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dmi İndİcatoru

1. Esas Dmi İndİcatoru

merhaba ark ben matriks kullanıyorum ama DMI indicatoru yok sadece fx programlarında var ama o farklı yani matriks dmı indicatoru nasıl eklerim matrikse

Esas

DMI indikatörü aslında bir çok farkı indikatörün genel ismidir.

Örneğin +DI ve - DI verdır matrikste DMI'ın bir versiyonudur. Alım, satım sistemi olarak kullanılabilir.

+DI ve -DI dan türetilmiş bir de ADX vardır. Trendin var olup olmadığını gösterir size.

ADXR tredndin kuvvetini verir.

Bu yıkarıda saydığım +DI,-DI indikatörü ADX indikatörü ve ADXR indikatörü DMI'ın versiyonlarıdır ve hepsi matriks te bu isimlerle bulunabilir.

3. Esas

DMI indicatoru RSI göre daha algılayıcı bir özelliği var bunu biliyorsunuzdur sanırım ADX ise trend belrler ben FX işlemi yaptığım için DMI fx programlarında başka formatta yazılmış yani bnmm isteiğim gibi değil ama adx de bakacam tabi yinede teşekkür ederim

4. Esas

ama senin dediğine göre bir kaç şey buldum eğer bunlar ise hangisi DMI
    http://www.resimupload.com/ds652373720_Adsız.html

Esas

Alıntı Originally Posted by jurnal34 Yazıyı Oku
    ama senin dediğine göre bir kaç şey buldum eğer bunlar ise hangisi DMI
    http://www.resimupload.com/ds652373720_Adsız.html
    Sn. Jurnal 34

Ben bugüne kadar DMI diye başlıbaşına bir indikatör kullanmadım. Herhangi bir kitaptada görmedim. DMI'ı bir göstergeler ailesi diye biliyorum.

Upload ettiğiniz resimde RSI hariç diğer üç indikatörde DMI sınıfından.

+/- DI kesişimlerine bakarak laım satım zamanlamasında size yardımcı olur genelde. Kullanışlıdır.

DI spread dediğinizde +DI ve -DI'ın arasındaki fark alınarak oluşturulmuş bir göstergedir. Dİkkat ederseniz DI Spread zaten + ve - DI'ın birbirini kestiği noktalarla eş zamanda yatay referans çizgisini kesmekte.

DX ise +/-DI ların toplamlarının farklarına bölünmesiyle elde edilir. DX alım satım sinyalleri üretmekten çok piyasada bir trendin olup olmadığını belirlemeye yöneliktir. Ancak çok hızlı bir gösterge olduğundan genelde 14 günlük ortalaması alınarak bulunan ADX göstergesi kullanılır. Yani Dx için ADX'in babası diyebiliriz.

Esas

Alıntı Originally Posted by jurnal34 Yazıyı Oku
    merhaba ark ben matriks kullanıyorum ama DMI indicatoru yok sadece fx programlarında var ama o farklı yani matriks dmı indicatoru nasıl eklerim matrikse
    Eğer % 90 benzerlik yater derseniz DIS(14) ü DMI yerine kullanabilirsiniz.

7. Esas

Kardeş bende matriks kullanmaya başladığımda aynı problemden muzdarip olmuştum. Ama problemi halletmesi 5 dakika. matriksde adx indikatörünü aktif et, sonra +dı -dı yı aktif, ilk adx penceresinin üstüne. Forex ciler ağzının tadını bilir. Momentuma bin basar. adx , +dı -dı

8. Esas

Matriksde khn menüsü, indikatör buildere aşağıka kodu kopyala yapıştır yapın.

ADX(14);
    MDI(14);
    PDI(14)

adx ben mavi çizgi olarak kullandığım için onu mavi yapıyorum, çizgi , 2 kalınlığı kullanıyorum.
    l2 -dı yı gösteriyor. ben onu kırmızı yapıyorum. çizgi , 2 kalınlığa getiriyorum. kaydet tuşuna basın.
    l3 +dı yı gösterir. Ben onu yeşil yapıyorum. çizgi, kalınlık 2. yine kaydet tuşuna basın.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •