Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 32 madde; 9 - 16 arası.

Konu: WTİ CRUDE OİL PRİCE --BRENT--GAS --Exxon-Mobil, BP-Amoco-ARCO, Shell, Eurusd Trading

1. Esas

efendim;
    teknik olarak $70'lerin görülme olasılığının kuvvetli gördüğümüzü
    ve ek olarak
    özellikle geçen hafta boyunca başta ExxonMobil ve diğer petrol alakalı şirketler olmak üzere ciddi para girişleri tespitimizle birlikte
    bunlara karşılık da
    Soros fonunun elinde bulunan petrol şirketleri hisselerini satmaya başladığı haberlerinin geçtiğimiz hafta konuşulduğunu
    paylaşmak isteyerek konu'ya katkıda bulunmak istedik.....

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    1,523

Esas

Topik biraz ilgi istiyor,Kentuf arkadaş bu kadar ara vermezdi ama...

Vob 24'e konu edildi az önce ben de bi bakayım dedim.

Esas

Alıntı Originally Posted by bridgea Yazıyı Oku

Topik biraz ilgi istiyor,Kentuf arkadaş bu kadar ara vermezdi ama...

Vob 24'e konu edildi az önce ben de bi bakayım dedim.

Devamlı gözüm burda aslında, topiği öksüz bıraktık.

Ağır abi petrol son bu borsa tepelerde dalgalanmalarına 70 doların altında karşılık veriyor.wti 70 lerin ütünde günlük kapanış gelmedikçe yön halen aşağı gibi.ağır abim son yukarda borsa gezintileri gibi görüyor sanırım yaşananları.

az sonra grafiği koyacağım elim değmişken .

Esas wti

güç kaybı iyice belirginleşti acaba neden ?

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    1,523

Esas

Farklı noktalardan bakış ama sonuç benzer,ara ara uğrarım

Esas

Ağır abimin durduğu yer itibari ile 66 altında kapanış buna mukabil %2.5 tan fazla bir dow eksisi ,1.4130 altında bir eurusd kapanışı ,1.0800 üstünde bir usdchf paritesi olursa bu aşağı dalgalanma için start olabilir.dowun 9750 üstünde kapanışları bu resmi bozar aksi halde resim bunu çağrıştırıyor.

Esas eurusd aylık rsi dikkat.

...............

Esas

Elimizdeki veriler ve piyasa koşulları bir aşağı dalgalanma daha yaşanabileceğini göstermekte .Eğer bu yaşanırsa buna olması gereken diyeceğim.Eğer bu yaşanmadan yukarı atakların devamı borsa çoşuşlarının kağıt bazından çıkıp genele yayılması ,eurusd nin 1.47 leri devirip 1.52 lere gitmesi gibi bir durum yaşanması ,petrolün 77 yi kırıp 90 a ulaşması gibi durumlar yaşanır ise bunada spekülatif çılgınlık diyeceğim .İkisindede paranın gücüne inandığım için ,realize aşamalarında sorun yaşanabilir o yüzden bunlar ağır abileri petrolü dinlerler dinlenme moduna geçerler.Borsalar dinlenirken ne yapar herkes az çok bilir yavaş yavaş aşağı süzülürler .

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •