Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 14 madde; 9 - 14 arası.

Konu: Araba Lastikleri konusunda dikkat edilecek hususlar

Duhul
    Jun 2007
    İkamet
    35 IZMIR 81 duzce 82 KERKUK 83 MUSUL
    Gönderi
    924
    Blog Yazıları
    36

Esas

valla bende 3.18is vardı modıfıyelı uzerınde aldıgımda mıslen vardı pilot serısı...rezalet otesı
    contınatal a gectım oh be dedım!

cıtroen saxo VTS vardı alır almaz contı premıum contak koydum oh be dedım omru bıttı bırı kanıma geldı basıretım baglandı yıne mıslen aldık pılot 3 uncu gun 230km hızla aydın otobanında su bırıkıntısıne gırdım vıraj alırken sol tekerler cekme yaptı ve sonrasını hatırlamıyorum polıs raporlarının dedıgıne gore 505metre ılerde ve 13 zıgzag cızerek yan refujlere carparak durmusum!

sımdı hız yapmamak ıcın megan aldım uztunde brıston geldı yok arkadas bu lastıkte

contı yı tek gecerım! kım nederse desın!

kullandıgım lastıkler
    gudyear
    mıslen
    toyo
    contınantal
    brıston
    bunların ıcınde CONTI derım!

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Gönderi
    2,703
    Blog Yazıları
    15

Esas

Alıntı Originally Posted by WaX Yazıyı Oku
    valla bende 3.18is vardı modıfıyelı uzerınde aldıgımda mıslen vardı pilot serısı...rezalet otesı
    contınatal a gectım oh be dedım!

cıtroen saxo VTS vardı alır almaz contı premıum contak koydum oh be dedım omru bıttı bırı kanıma geldı basıretım baglandı yıne mıslen aldık pılot 3 uncu gun 230km hızla aydın otobanında su bırıkıntısıne gırdım vıraj alırken sol tekerler cekme yaptı ve sonrasını hatırlamıyorum polıs raporlarının dedıgıne gore 505metre ılerde ve 13 zıgzag cızerek yan refujlere carparak durmusum!

sımdı hız yapmamak ıcın megan aldım uztunde brıston geldı yok arkadas bu lastıkte

contı yı tek gecerım! kım nederse desın!

kullandıgım lastıkler
    gudyear
    mıslen
    toyo
    contınantal
    brıston
    bunların ıcınde CONTI derım!
    Senin bu conti köy yolunda yolda bıraktı beni yağmurun altında 3 saat Abi... 1'er gün arayla sol arka ve sol ön lastik yanaktan yarıldı bıçak kesmiş gibi... 3.Yılında 70bindeydi gerçi lastikler. Asfaltta iyi ama köy yolunda düştü gözümden valla. Gittim lassa impetus2 aldım bende. 2'ledim kastamonudayken, 2'de edirne'ye gelince. Kastamonuda 150 TL'ye aldım tanesini (mecburen almak zorunda kaldım pazar günü tek lastikçi açıktı.) Edirne'ye gelince 135'ten aldım tanesini bende.

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    ANKARA-ÇANKAYA
    Gönderi
    91

Esas Eklemek istediklerim

1- 4 mevsim adı altında satılan lastiklere değineceğim..4 mesim lastik diye bir olgu esasen yanlıştır..Bu isimle satılan lastikler sadece 13 ve 14 inch ebatta olup, genelde taiwan, kore, malezya gibi ülkelerde yaygın olarak kullanılan yazlık lastiğin üzerine iri diş deseni basılmış lastiklerdir.Hiçbir lastik hem yaz (Sıcak) hemde kış (soğuk) satıhta tutunma özelliği gösteremez..Lastik ya yazlıktır ya da kışlık..Üzerine yağmur damlası, kar tanesi güneş ve yaprak logosu basılarak 4 mevsimi ifade ettiği şeklinde satılan lastikler güvenli değildir..Bu lastikler kışın yaşanmadığı genelde yağmurlu geçen ülkelerde popülerdir..A kalite kategorisinde üretim yapan Michelin, Good-year, Continental ve Dunlop un 4 mevsim adı altında lastik satışı bir kaç istisna dışında yoktur..Belki ticari kaygıdan yapmıyor diye düşünebilirsiniz..Yaz kış lastik satmak varken neden 4 mevsim yapalım da pazar payımız düşsün diyebilirler..Ama inanın hem sıcakta hem soğukta hem buzda yol alabilen lastikler sadece NASA nın uzay araçlarında mevcuttur..

2-Diğer hatırlatmak istediğim husus ise aldığınız lastik sıfır bile olsa üretiminin taze olması çok önemlidir.Bayilerin stoğunda kalan Eski üretim tarihli sıfır lastiği uygun fiyata aldım diye sevinmeyin..)

3-Marka olarak tavsiyem ise Michelin fabrikalarında üretilen yan sanayi ürünü BF GOOGRICH ve kore üretimi yüksek silikon oranlı Hankook Tur..Hem fiyatıyla hem kalitesiyle gerçek sürücüleri tatmin eder..Marka delisi olmak yanlıştır..Kalite-fiyat kıyası yapmanız seçiminizi kolaylaştırır.

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,784
    Blog Yazıları
    11

Esas

Seçiminiz ne olursa olsun haftada bir basıncını kontrol edin derim ...
    Basınç miktarı araçların sol kapı direğinde illaki belirtilmiştir ...

Esas

kış geldi ,araba lastiklerini gözden geçirelim
    araba bakımını unutmayalım

Esas

alem tekerlerk olmuş..lastike baksane olur bakmasak ne olur

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •