Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 9 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Ayak kokusu

Esas Ayak kokusu

Arkadaşlar Selamlar..Yıllardır bu dertten çok feci olmasa da muzdaribim.Doktorlara gidildi,kınalar yakıldı ,o yapıldı bu yapldı olmadı.En son bir forumda yazılan tavsiyeleri uyguladım şu an test aşamasında.Bilgisi olan ,deneyimi olan arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum ben ve benim gibi arkadaşlar için.Teşekkürler

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Geçmiş olsun.
    Yazınızı okuduktan hemen sonra konuyla ilgili bir site gözüme ilişti.
    Umarım sizin gibi sorunları olanlar için yararlı olur:

http://www.tereson.net/

Esas

Selamlar ,biraz geç oldu,kusura bakmayın.Aşağıdakileri uguladım yüksek oranda faydası oldu

1- öncelikle eski ayakkabı çorap ve terliklerimi attım. yerlerine kaliteli olmak şartı ile kösele ve deri ayakkabı aldım. işi bilenlere göstererek deri olduğunu doğrulattım. çoraplarımı günlük değiştirecek şekilde pamuklu markalardan yeniden aldım...
    2- bir cumartesi akşamı idi; ayaklarımı köpürte köpürte ova ova iyice sabunladım. ardından 2 litre ılık suya POTASYUM PERMANGANAT ( ilacın adı permasol ) 2 tablet atıp erittim. yaklaşık bir saat kadar ayaklarımı bu suda beklettim.
    3- permasol tedavisinin arkasından kara kına diye tabir ettikleri kınayı ayak parmaklarımın arasına yaktım ve sabaha kadar beklettim...
    4- pazar sabahı kına kalıntılarını iyice sabunla yıkadım. İYİCE KURUTTUM. ve her ayağıma bir kutu olmak üzere pediflex 44 sürdüm. parmaklarımla iyice yedirdim. üzerine pamuklu çorap giydim ve 24 saat beklettim.
    5- pazartesi sabahı çorabımı değiştirirken ayaklarıma DURANSOL isimli spreyden sıktım. her sabah ve ( akşam yıkadıktan sonra ) duransol isimli spreyi ayaklarıma sıkmaya devam ettim.

her akşam ayaklarımı sabunla yıkayıp çoraplarımı değiştiriyorum. 1 ayı geçti kokudan en ufak bir zerre yok.
    dikkat edilmesi gerekenler: potasyum permanganat ( permasol ) son derece zehirli bir madde olduğundan çok itinalı kullanmam ikaz edildi. eczanelerde satılan bu ilaç 2 ytl civarı. pedflex44 ü medikal firmalarından buldum tanesine 5 ytl verdim. bu ilaçda çok yapışkan birşey. sanırım ter gözeneklerini doldurmak için. o incecik ilacın bu kadar etkili olabileceğine inanamadım... DURANSOL isimli sprey ise 8 ytl civarı. ama çok pis kokuyor. bu ilacı kullanan arkadaşlar astımlı insanların yanında kesinlikle kullanmasınlar. mümkünse açık havadar bir yerde kullansınlar bu ilacı çünkü nefes aldırmıyor...

4. Esas

Gerçekten güzel bir ürün artık insanların arasında dahada rahatım teşekkürler tereson..

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    2,170
    Blog Yazıları
    4

Esas

Teşekkürler paylaşımlarınız için

Esas

karbonat iyi gelir kokuya ayakkabıya dökün bir atım sonra ayakkabıyı 1-2 gün açık havada havalandırın!

Esas

ayak kokusu gerçekten çok berbat oluyor
    bunu için düzenli yıkamakta fayda var diye düşünüyorum

Esas

Günde 5 vakit abdest alan bir insanın normal şartlar altında ayakları koku yapacak bakteriyi üretemez..

Eskiden namazla işimiz olmadığı gençlik yıllarında ayak kokusu bize de problem oluyordu ama abdest huyu edindikten sonra geçti..

Tavsiye ederim...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •