Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 38 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Komisyon, banka, ek ücret ile ilgili sorular.

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    Kenya
    Gönderi
    3,650
    Blog Yazıları
    3

Esas

Alıntı Originally Posted by çaydanlık Yazıyı Oku
    sanko da 10 binde 1 diye duydum, ama bu sanko bankamıdır? aracımıdır? her nedir benim bilgim yok, bilginiz var mı sizin?
    sanko holding in iştiraki aracı kurum sanırım... yatırım ortaklığı gibi.. tek farkı halka arzı olmadı...

2. Esas

batarmı bu adamlar

3. Esas

Arkadaşlar bende yatırım hesabı açtırmayı düşünüyorum. 5 senden fazla ardıma bakmayı düşünmüyorum ama ara ara üzerinde hisse eklemeyi düşünüyorum. Saddece alım olduğu için komisyonlarda değişme olur mu? Bir de bu hacime göre dediğiniz şey nedir ? nasıldır?

Anlatacak ütadlarımızı bekliyorum..

Hürmetler

4. Esas

halkbank internet bankacılığı aracılığyla yaptığım yaklaşık 15.000 TL lik alım satım işlemi için 25 ve 53 TL lik komisyon ücreti kesmişler.. bu rakamlar çok değilmi.. diğer aracı kurumlarda nasıl komisyon ücretleri bilgi verebilecek olan varmı?

Esas

iş bankası iki ayda bir 4.5 tl kesiyor hava parası her kestiklerinde saydırıyorum onlar kazanıyor ben saydırıyorum
    iş bankasına küfretmek bile parayla insanların donuna bile göz diken banka türkiye iş bankası

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    AYDINLANMA ÜLKESİ
    Gönderi
    1,218

Esas

Arkadaşlar hesaplaması kolay olsun diye bu örneği veriyorum. Bir hisse aldık diyelim 100 TL'lik. %100 kazandık ve 200 TL'miz oldu. Net 100 TL kardayız. Aracı kurumun kestiği %0.2 komisyondan sonra elimizde kalan kardan ne kadar vergi (% kaç) ödüyoruz bunu öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Esas

Sorunun cevabını öğrenebildin mi , ayriyetten bu komisyonu sadece al satta mı ödüyoruz bankaya ?

Esas

Hisse senedi alırken finansbank binde 3 komisyon alıyor. Bu komisyon hisseyi alırkenmi satarkenmi alınıyor yoksa hem alırken hem satarken ayrı ayrımı alınıyor.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •