Sayfa 1/16 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 125 madde; 1 - 8 arası.

Konu: 14 Şubat Sevgililer günü

Esas 14 Şubat Sevgililer günü

Engin Ardıç'ın 15 Şubat 2001 perşembe günü Star gazetesindeki 14 Şubat Sevgililer günü münasebetiyle yazdığı yazısı:

Dün, ermiş valentin yortusuydu. Bütün hristiyan okurlarımıza ve vatandaşlarımıza kutlu olsun. Tutup da ' amerikan uşaklığı' ede ede Müslüman mahallesinde yortu kutlar oldunuz, bu ne soytarılık demeyeceğim daha önce çok dedim, kimse aldırmıyor nasıl olsa.
    İnsanlar ayda ikiyüz milyon lirayla geçinmeye mahkum edilirken bir tek kırmızı gülü yortu ayağından elli milyon liraya satmak, hele hele onu almak ne tür bir rezillik, ne tür bir ahmaklıktır şeklinde 'sosyal içerikli ' de takılmayacağım. çiçekçilik sektörü bozulurda reklam keser belki.
    Beyzbol şapkasını kafasına ters geçirip kay kay yaparak ve hamburger yiyip kola içerek büyüyen ve şimdi de sevgililer gününde tepişenlerede aldırmayacağım . Çok küstah oldukları için onlarda bana dümdüz gidiyorlardır çünkü.
    Böyle günler, aman , kutlansınlar. Hediyelik eşya piyasası açılsın sayfa sayfa ilan gelsin ve para kazanalım. Yazar milleti de şu günü bu günü, şu bayramı bu bayramı diye diye üç yüz altmış beş günün yüzünü yüz ellisini kolaylasın! Ha gayret, daha sırada tiyatro günü, kadınlar günü, anneler günü, yerli malları haftası falanda var.
    Medyatik enayililiklerle beyni yıkana yıkana aptal edilmiş insanızda 'bana niçin hediye almadın, çiçek getirmedin, sanal kart yollamadın' diye kavga çıkarsın sevgilisiyle, kocasıyla.
    Sevgililer gününü, Cadılar bayramını, Noel'i kutluyorsunuz, haydi bir adım daha atınız da 4 temmuz bağımsılık günü'nüde kutlayınız sevgili Amerikan çocukları! Kafanıza 1776 modasına uygun üç köşeli şapka geçirip fifre trampet falan da çalın tamam olsun bu iş! Çelik Bilek geliyor, Bostan'daki milliyeçilerin adamı Avukat Connally'ye haber verin! Kırmızı Ceketliler! Pam pam, zıp zıp ! Hay aksi! Bin Kunduz!
    Halkımızın sahip olduğu bir takım hasletler arasında densizlikte önemli bir yer tuttuğundan ve de bu memlekette sivilceli delikanlılar yarım asırlık adamlara hayat dersi vermeye meraklı olduklarından, şimdi bize gıcık kapan çoluk çocuktan 'sen aşk nedir bilirmisin ' yollu mektuplar da sökün edecek onuda biliyorum.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,703

Esas

Bayanları sinirlendirmemek lazım.
    Attached Images Attached Images

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,703

Esas

Onları sinirlendirirseniz ne mi olur?

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,703

Esas

Hımm hala işin ciddiyetinde değilsiniz galiba! Ben en azından bir çiçek alayım bari
    Almayanlara ne mi oluyor?

Esas 9 agustos

Siz siz olun , sevmekten korkmayın.

Sevgi göstermeme kültürüne de bahaneler aramayın.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,703

Esas

Bu da son ikazım.

Sevgililer gününüz kutlu olsun.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,703

Esas

Tabi sevgililer gününde küçük şakalara maruz kalabilirsiniz? Erkekler dikkat edin!!

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,703

Esas

Tabi ki karşı taktikde vardır!

Sayfa 1/16 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları