Sayfa 1/395 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3158 madde; 1 - 8 arası.

Konu: UZEL Uzel Makina

Question UZEL Uzel Makina

Bu uzel ile ilgili teknik ve temel analiz yorumu yapabilecek arkadaslardan rica etsemde bir degerlendirseler su uzel'i.
    Cok tesekkurler.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

uzelı 2800den berı takıp edıyorum.adamlar hızlı hareket edıp kagıdı gerı donduruyorlar?yanı gun ıcı bır anda %10-15 yaptırıp tekrar asagı salıyorlar sonrada bır kac gun ıcınde tekrar eskı yuksek fıyatına getırıyorlar.daha yolun basında gıbı gozukuyor.adamların malıyetı 2800-4000 arası gıbı.gelen olumlu borc otelemelerı ıle kagıda gırısler oldu.yakın zamanda 10bıne dogru gıdecek...

Esas

Bende 2300 den bu yana takip ediyorum, ve al-sat yapıyorum. Uzun vadede beklentilerim büyük olmasına rağmen her defasında "bu fiyatlarda biraz yatay hareket edebilir, bu arada kısa vadeli başka bir senede gireyim" düşüncesiyle, sattığım senetleri daha yüksek fiyattan tekrar alıyorum. Her defasında sadece kardan zarar ettim çünkü, senet bana göre spekülatif değil gerçek bir yükseliş trendinde. Gelir tablosu verileri süratle iyileşiyor. 3Ç 2003 te 127m$ ciro yapan şirketin esas faaliyet karı 10m$, net dönem karı 8m$. 2000 yılında ki 240m$ ciro ve 8m$ net dönem karı sonucu maksimum 400-450m$ gibi bir piyasa değerini görmüş. 2004 yılında 300m$ ciro hedefliyor. Şirketin şu anki piyasa değeri 100m$. Ciro hedefi ve gerçekleşmekte olan karlılık oranları na göre hala ciddi prim potansiyeli var. Ayrıca ülkemizin en büyük 50 sanayi kuruluşu arasında.

Thumbs up

Uzelin hedefleri çok büyük,uzun soluklu giden bir kağıt,dolar bazında ilk direnci
    0.55 sent, sonrasında ise 0.625 ve 0.88 sent seviyelerinde dirençleri var.

ruhban Guest

Esas uzel

Uzeli son bir kaç aydır takip ediyorum
    Portfoyümde sadece bu senet var %20 de nakitteyim
    borsa düşerken primlendi
    son düşüşte bu nedenle hiç para kaybetmedim
    gelecek vaadediyor
    borç ötelemesine gitti
    teknik açıdan ise stresinin oldukça arttığını düşünüyorum
    bu nedenle önümüzdeki hafta belirleyici olacak
    yukarı bir atak bekliyorum ancak uzun süredir ciddi realizasyon olmadı bu nedenlede dikkatli izliyorum
    buraları ciddi para girişi ile geçerse orta vadeli dolar bazlı direncinide kırmış olacak
    büyük çanağı tamamlamaya doğru yollanacak bunu için 5900-6100 aralığı önemli görünüyor. buralarda bir süre dinleneceğini düşünüyorum sonraki hedef +10000

ruhban Guest

Esas

Grafiği boyut sorunu nedeniyle oldukça güç ekledim
    güzel olmadı heralde
    Attached Images Attached Images

Esas

Ben de erken çıkmışım. Tekrar biraz aldım. Daha yolu var görünüyor...

Esas

uzel, finansal sikintilarindan adim adim uzaklasmakta. her gevsemede az veya cok, portfoylerinize ekleyin. su iki noktaya dikkat etmek lazim:

- ziraat bankasinca aciklanan kredi paketi ic pazardaki satislarini, irak'in stabillesmesi ise dis satislarini arttiracak.
    - uzel gibi piyasa degeri kucuk sayilabilecek sirketlerin yakinindan dahi pek gecmeyen yabanci kurumsal yatirimcilar, bu tahtada pozisyon acmis durumdalar.

Sayfa 1/395 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •