Sayfa 1/497 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3971 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dowes

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Lightbulb Dowes

Düşünce alışverişi için özel bir yer lazım geldi, açtım. Faizler, para birimleri, emtialar ve genel olarak makroekonomi ile ilgili her şeyi tartışalım. Herkesin soru, cevap ve yorumlarına açıktır.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Esas

Sn. JonDowes üstadım,
    Yeni topiğiniz hayırlı olsun. Bize bir kapı daha açtınız.
    Yorumlarınızı topluca bulabileceğimiz bir yer olması açısından da iyi olmuş.
    Çünkü bazı yorumlarını kaçırabiliyorduk.
    Allah aklınıza bileğinize kuvvet versin.
    Bizlerde faydalanalım.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Hayırlı olsun.

Kendi BLOG'unuzu açıp orada da yazmanızı öneririm:
    Orada yazılanlar sizin kontrolunuzda olur.

http://www.hisse.net/forum/blog.php

Yazılarınızı ilgi ile izliyoruz.

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    VOB HACK
    Gönderi
    803
    Blog Yazıları
    1

Esas

üstad hayırlı olsun.... faydalı olacağından eminim...

saygılar.

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

hepinize tesekkurler. blog bana fazla monolog gibi geliyor karsilikli tartismak bana daha uygun. yavastan baslayalim.

Denizbank basekonomisti Dr Saruhan Ozel'in goruslerini her zaman dikkate almisimdir, onun raporlarini arasira link verecegim. son 3 yazisi ve iclerinden cok kisa alintilar:

08.02.2010 Enflasyondaki Artıs Neden Sorun Değil ?
    ABD ve Avrupa’da faiz arttırım sürecine girilmediği sürece Merkez Bankası’nın politika faizini mevcut seviyelerinde tutması ve enflasyondaki artıslara tepki vermemesi gayet mantıklı. Daha önceki raporlarımızda da vurguladığımız üzere Merkez Bankası faizi %6.5’a kadar indirmese ve 200 baz puan kadar yukarda indirimleri durdursaydı, kamuoyunu ikna etmek için bugünkü kadar “beklenti yönetimine” ihtiyaç duymayacaktı. Ama tercih bu sekilde olunca ihtiyaç duyuyor.

15.02.2010 Kuyruk Köpeği Sallıyor, Dikkat...
    Yunanistan ekonomisi Euro bölgesinin (yani Euro para birimini kullanan ülkeler grubunun) yaklasık %3’ü büyüklüğünde. Diğer bir deyisle, ekonomik olarak aslında önemsiz. Tek basına Yunanistan’da ekonomik aktivitenin daralması bölgedeki ekonomik aktiviteye zarar vermez. Ama buna rağmen AB gerçek anlamda panik yaparak Yunanistan için bir seyler yapmak zorunda olduğunu görüyor.

22.02.2010 IMF Simdi de Sermaye Kontrolü Öneriyor, iyi mi ?
    Uzun bir geçmisi olan DenizBank raporlarında sermaye kontrollerinin “öcü” olmadığını doğru yerde ve doğru sekilde kullanıldığında önemli faydalar sağlayacağını hem de ülke örnekleriyle defalarca gösterdik. Çünkü yıllarca krizler içinde bankacılık yapmaya çalısan bizler bunun Türkiye gibi sermaye hareketleri açısından “bası bos” ülkelerde önemli makroekonomik ve finansal maliyetlerinin olduğunun farkındaydık. Önemli olan sermaye kontrollerini elimizin tersiyle atmak değil, Türkiye’nin kosullarına ve özelliklerine uygun olanı bulmak ya da dizayn etmekti.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Duhul
    Dec 2006
    İkamet
    --Mai 68..Gaule
    Gönderi
    3,519
    Blog Yazıları
    23

Esas

çok isabetli olmuş sayın jondowes...

hemen abone oldum.... sayfalar arasında yazılarınızı aramaktan kurtulduk umarım.. sizi takip etmek ayrı bir zevk..

faydalanacagıma eminim.. kolay gelsin....

Esas

Sayin JonDowes,

Yeni Topiginiz hayirli olsun. Umarim saygi kurallari icinde guzel paylasimlar yasanir..

Duhul
    May 2008
    İkamet
    VIOP street
    Gönderi
    2,019

Esas

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Düşünce alışverişi için özel bir yer lazım geldi, açtım. Faizler, para birimleri, emtialar ve genel olarak makroekonomi ile ilgili her şeyi tartışalım. Herkesin soru, cevap ve yorumlarına açıktır.
    Hayırlı olsun Manchester Dowes United,

Umarım pinpon topu tartışması olmaz burada..

Sayfa 1/497 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •