Sayfa 1/6 123 ... SonSon
Arama sonucu : 45 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Ceviz çeşitleri

Esas Ceviz çeşitleri

Ceviz bahçesi kurmak isteyenler; verimli yerli ve yabancı ceviz çeşidinden ekmek isteyen arkadaşlar; kaman 1, kaman 5, akça 1, şebin, bilecik, ve yalova cevizi aşılı sertifikalı ve faturalıdır.tarım teşviğindende yararlanabilirsiniz.

Bağ asma çeşitleride mevcuttur; trakya ilkeren (erkenci), superior seedless (aşılı ) (erkenci) asma fidanı....................0 536 351 57 24

Esas

kaman1 ve kaman 5 in sertifikası yoktur. nasıl faturalandırıp devletten destek almayı düşünüyorsunuz.. kaman cevileri 2011-2012 de sertifikalanacaktır.

Esas

Yazı içerisinde sadece kaman çeşidi yok.Ancak kaman cevizi ekipte teşvikten yararlanan yokmu......

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,743

Esas

Chandler dışında birşey eken sonra çok ağlar .. ilginen varsa yanlışlıkla başka birşey ekeyim demesin.. dunyada ekilen cevizin %50 ye yakını chandler

Esas

chadlerin verimi çok iyi ayrıca geç uyanması nedeniyle ilkbahar donlarından etkilenmiyor.İçi beyaz ve pazarlama sorunu yok.Pedro daha verimli ama meyvesi daha küçük.Şu an eski verimsiz bahçeler özellikle tohumdan ekilip büyütülenler chadlere aşılanıyor.

Esas

selcuk bey merhaba

ben ortasında ev bulunan 8 dönümlük tarlamın etrafına ceviz dikmeyi düşünüyorum. yani net 3 - 5 dönüme. ticari olarak değil kendimize eşe dosta yetiştireceğim bu nedenle çok kaliteli olduğu söylenen hartleyi düşünüyorum. hangi tür fidanı dikeyim sizce? yer eskişehirde su elektrik var.

Esas

ceviz fidanlarımı dikmeye basladım

ilk etapta 20 adet chandler ve tozlayıcı olarak franke türü cevizleri dikiyorum bunların dikimini bitirince tekrar fidan alıp dikeceğim. sayın selcuk40 chandler varsa sonraki sefer için fiyat verir misiniz?

inanın toprağa ve üretime, tarıma yapılan yatırım gibisi yok. ekran başında kağıt takip edecem diye strese girip kambur olmaktan kurtuldum, şimdi fidanları bir suluyorum, temizliyorum değmeyin keyfime..... bu işin hazzı çok başka,

bu vesile ile herkesi spekülasyona değil üretime yatırım yapmaya davet ediyorum,

hoşcakalın

Esas

Alıntı Originally Posted by davran Yazıyı Oku
    ceviz fidanlarımı dikmeye basladım

ilk etapta 20 adet chandler ve tozlayıcı olarak franke türü cevizleri dikiyorum bunların dikimini bitirince tekrar fidan alıp dikeceğim. sayın selcuk40 chandler varsa sonraki sefer için fiyat verir misiniz?

inanın toprağa ve üretime, tarıma yapılan yatırım gibisi yok. ekran başında kağıt takip edecem diye strese girip kambur olmaktan kurtuldum, şimdi fidanları bir suluyorum, temizliyorum değmeyin keyfime..... bu işin hazzı çok başka,

bu vesile ile herkesi spekülasyona değil üretime yatırım yapmaya davet ediyorum,

hoşcakalın

Sayın davran borsayla daha önce bende ilgilendim.Malesef insanı çok yıpratıyor.Gözünüz daima senet fiyatlarında oluyor.Birde bu işlerde kazanç elde etmek hem zor hemde insanı ondurmuyor.Herzaman üretim daha iyi diye düşünüyorum.Chandleri ekmekle çok iyi yapmışınız.

Chanler ler 11 TL verimli ve dayanıklı bir çeşit.Sağlık sıhhat ve bol ürünler diliyorum.Daha önce eskişehirde çalışmıştım.Eskişehiri biraz bilirim.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •