Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 49 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Yaz tatili için önerebileceğiniz tatil köyleri

Esas Yaz tatili için önerebileceğiniz tatil köyleri

Merhabalar arkadaşlar..

Malum tatil dönemi yaklaşıyor..İnternette uzun aramalarıma rağmen evet budur dediğim bir tatil köyü bulamadım..Eminim benim gibi bu konuda kararsız kalan bir çok forumdaşımız vardır..

Antalya yöresinde tavsiye edebileceğimiz artıları ve eksileriyle tatil köylerini paylaşsak yararlı olur diye düşünüyorum..

Şimdiden önerileriniz için çok teşekkürler..

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    Novipazar
    Gönderi
    437

Esas

hep yakındığım bi konuya değineyim.Yabancılar, 3 paraya tatil köylerinde tatil yaparken, bizim insanlarımız niye yabancılara kıyasla daha yüksek fiyattan kalmak durumunda bırakılyor. Bir arkadaşım yurtdışı rezervasyon sitelerini karşılaştıran bir arama motoru oluşturdu. Faydalanmanız dileğiyle.

www.birdolutatil.com
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Tatile yabancı turistlerin fiyatlarıyla çıkın.
    www.birdolutatil.com ile yurtdışından rezervasyon yapan sitelere erişir; ve bu sitelerden turist fiyatlarıyla otel rezervasyonu yapabilirsiniz.
    Otel Fiyatlarını Karşılaştırın - En İyi Otel Fırsatları Garantisi
    www.birdolutatil.com

Esas

bende bende

Duhul
    Sep 2008
    Gönderi
    4,847
    Blog Yazıları
    37

Esas

Sevgili brc@brk , size lilyum fotoğrafı yerine bu yaz kendi çektiğim Knidos Datça fotoğrafı yollasam...

Son düzenleme : brc@brk; 20-07-2012 saat: 11:41.

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    OF TEXSAS AKILI OL,,,
    Gönderi
    3,237

Esas

Balıkesir,erdek çok güzel yerlerden biridir.....;)

Ben şahsen çok sevdim.

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

http://www.alibey.com/tr/club-manavgat/aquapark

tek geçerim herkesede tavsiye ederim oteli odaları yemekleri servisleri helede aquaparkı müthiş
    kışın erken rezervasyonda %40 indirimli gittim. Daha öncede gitmiştir. müthiş güzel

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,511
    Blog Yazıları
    8

Esas

Bir kıyı kasabasında doğmuş ve büyümüş biri olarak bir başka "kıyı"ya yeri kendi kasabamdan iyidir diyemedim bir türlü.. Eşiti bir yer var mı derseniz, kesinlikle Kaş derim. Kaputaş Plajını bu ülkede yaşayan herkes en az bir kez görmeli bence, mavinin her tonu aynı suda olur muymuş, olurmuş demeli.. Limanağzı, büyük ve küçük Çakıl'ı da.. Oradan Kekova'ya uzanmalı..

Akdeniz ile Ege'nin kesişiminde yer alan Kaş, karakter olarak Egeli bir yer.. Tatil anlayışı olarak da öyle.. Antalya ve çevresindeki büyük otel ve tatilköyü konsepti yok, daha minimal ama çok daha keyifli bir anlayış var.. Konaklama mekanlarında ağırlık pansiyonlarda..

Dalış yapmak için ülkemizdeki en uygun yer.. Suyun üstü ve çevresi gibi altı da çok zengin bir görselliğe sahip.. Dalış deyince gözünüz korkmasın, tam bir sektör oluşmuş orada bununla ilgili, hiç tecrübeniz olmasa bile oradaki hocalarla beraber deneme dalışları yapabiliyorsunuz..

Kol kaslarınıza güveniyorsanız, Kekova'ya paralel uzanan, vaktiyle suyun bir kaç kademe altına batmış ama neredeyse batmadan önceki orjinal halini koruyan batık şehrin (adı neydi hatırlayamadım şuan) çevresini kanoyla gezmeniz şiddetle önerilir. Neredeyse tarihi bir şehri havadan turlamış gibi oluyorsunuz, eşsiz bir deneyim..

Suyun içinde mezarlık bile var desem biraz ürkütücü olur ama, gerçekten var.. Yüzlerce yıllık taş mezarlar, zamanla denizin içinde kalmışlar oradaki doğanın bir parçası, tamamlayıcısı olmuşlar, ürkütücü değil çok özgünler..

Balıktan biraz olsun anlamak gerekli çünkü kötü balıkları çok pahalıya satmaya çalışan yerler gördüm, ama iyisini uyguna bulma şansınız da var..

Son olarak, bir yerde iyi demleme çay bulabiliyorsam orası güzel memlekettir benim için Kaşspor'a ait bir çay bahçesi var, oranın çayı çok güzel.. Ortamı da..

İyi tatiller
    Unutulmayacaksınız.

Forum Kuralları

Söz, büyüdür. Sözcüklerin büyüsü vardır.

Duhul
    May 2012
    İkamet
    borsadanhisse.net
    Gönderi
    17,389
    Blog Yazıları
    26

Esas

fethiye ölüdeniz civarına tatilini geçirmek üzere plan yapanlara tek tavsiyem bundan mutlaka vazgeçin..
    helikopter ya da paraşütle yukardan bakıldığında ölüdeniz inanılmaz güzel gözüküyor ama sahili o kadar kötüki..
    bir kere o upuzun sahilin suya yakın yerleri baştan sonra çakıldan daha büyük taşlarla kaplı. keza suyun içi de..
    kum kısım sadece denizin 15 metre yukarısında yol boyuna doğru.. yani kum ile deniz arasında iğrenç taşlık var. çıplak ayakla yürürseniz ayaklarınız acır.
    ayrıca deniz çok dengesiz. 1 adım atıyorsunuz bir anda su boyunuza geliyor.
    bi kere de şansımızı içerdeki koy da deneyelim dedik. o kadar pis ti. o bölümde su devir daim olmadığından pislik suyun içinde sabit.
    işin asıl kötü yanı her iki taraf için de para ödemek zorundasınız.
    pes yani..
    ama çevre harika..
    mesela kelebekler vadisi.. kayaköy, saklıkent müthiş.. hele yakapark inanılmaz..
    ama ölüdeniz felaket..
    mersinden çanakkaleye kadar ege de ve akdeniz de görmediğim ve girmediğim deniz kalmadı am ölüdeniz kadar 5 para etmezini görmedim.
    evet suyu temiz tamam ama zaten ege de bolca var mavi bayraklı sahiller..
    gökyüzünden çekilen ölüdeniz resimlerine kanmayın derim..

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •