Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 24 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Londra Londra

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

olay anlattığım gibi manor house istasyonu yakınında oldu ve öğle saatiydi.polis hemen geliyor ama birşeyde yapmıyor.
    yine bir olay anlatayım.
    gittiğimiz gruptan bazı arkadaşlar London Eye civarında geziyorlarmış.o bölgede 2 saat süresince değişik yerleri gezmişler.London eye civarına yaklaşınca arkadaşın biri cüzdanının
    olmadığını farketmiş.hemen polise gidip durumu anlatmışlar.polisler olayın tam olarak nerde ne zaman olduğunu(exact time -olayın tam anı gibi) istemişler ama arkadaş 2 saat süre içinde nerde olduğunu tam olarak söyleyemediği için Londranın heryerinde bol miktarda bulunan kameralara bakmayı kabul etmemişler.Londranın heryerini kamera ile donatarak şehri güvenli hale getirdiklerini sanıyorlar ama bir olay olduğunda işi yokuşa sürüyorlar polisler.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

Londrada bulunduğumuz süre boyunca hergün mutlaka Piccadilly meydanına uğrardık İstanbul'un Taksim' i neyse Londrada da Piccadilly.

Günün her saaati kalabalık bir meydan.akşam saatlerine doğru dans edip para toplayan küçük gruplar kısa gösteriler yapıyorlar.
    Meydanın biraz ilersinde ise diğer bir ünlü mekan Trafalgar bulunuyor.burda yazın çeşitli etkinlikler oluyor.konser,fuar gibi.

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    Patanistan
    Gönderi
    399

Esas

Alıntı Originally Posted by ae1 Yazıyı Oku
    londra nın en önemli meydanlarından biri ...

eski bir bina.. sittin senedir gıda ve elektronik reklamları ile doldurularak..
    resmen bir görüntü kirliliği yaratılmış...

vatandaşlar,belediye ,kamu niye tepkisiz kalmış.
    hayatta her şey para mı..

başka önemli batı şehirlerinin sembol yerleride aynı durumda.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

Piccadily Meydanına ait çeşitli görüntüler

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

Trafalgar meydanı

İngiltere-Almanya Dünya kupası maçından sonra ingilizler elenince Trafalgarda su koyverdiler

Esas

güzel yazılar için teşekkürler, belki bir gün gitme şansımız olur.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

Alıntı Originally Posted by cehane27 Yazıyı Oku
    londra nın en önemli meydanlarından biri ...

eski bir bina.. sittin senedir gıda ve elektronik reklamları ile doldurularak..
    resmen bir görüntü kirliliği yaratılmış...

vatandaşlar,belediye ,kamu niye tepkisiz kalmış.
    hayatta her şey para mı..

başka önemli batı şehirlerinin sembol yerleride aynı durumda.
    İlginç bir not ekleyeyim.
    Piccadilly meydanında ünlü elektronik ilanlar 100 yıldan fazla bir süredir çalışıyormuş ve sadece Dünya savaşları sırasında kapatılmışlar.o zaman dilimleri haricinde hep çalışmış.
    coca cola,mcdonalds,sanyo,tdk parsellemiş ekranları.sadece onların reklamları ekranlarda dönüyor.

Esas

Bir kaç ay evvel Londrayı gezme fırsatım oldu...Güzel bir şehir ama abartıldıgı kadar degil...tabi bu sizin ne bekeledigizle alakalı ama bana reklamı çok iyi yapılmış şehir...İngilizce ögrenen çogu kişide görme merakı uyandırdıgı kesin...

Londranın tehlikeli bir yer oldugunu sanmıyorum,açıkçası öyle bir izlenim almadım...turistik,yogun yerlerde zaten sorun yok...Bir pubda yada club da rahatca eglenebilirsiniz..kendi adıma istanbuldan daha emniyetli hissettim...

İlginçtir;Müthiş derecede sigara isteyen insanla karşılaştım Londrada...kız,erkek yaşlı genç...elimdeki izmariti isteyenler oldu kaç kere...clubda şık giyimli bir bayan gelip sigara isterse yanlış anlamayın,gerçekten sigara istiyordur) Sigara pahalı İngilteredde...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •