Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 24 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Londra Londra

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas Londra Londra

Bu yaz gittiğim ve hala bulunduğum Londra hakkında edindiğim izlenimleri paylaşmak için bu konuyu açıyorum.

Görevli olarak İngiltere ye gittiğim için vize almam zor olmadı.başvurudan sonra 2 gün içinde vizem geldi.Londrada Heathrow havaalanında güvenlik önlemleri artırılmış.pasaport kontrolünden geçerken parmak izi alınıyor.

Londraya giderken uçakta çekilen bulut resmi
    Havaalanında şehre metro,otobüs yada taksi ile dönebilirsiniz.Metro sistemi çok gelişmiş olduğundan metroyu kullanabilirsiniz.

London Eye

ilerki günlerde kısmetse Londrada kaldığım sürece çektiğim resimleri,pratik bilgileri,izlenimleri anlatmaya devam edeceğim.

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,394

Esas

Alıntı Originally Posted by ae1 Yazıyı Oku
    Bu yaz gittiğim ve hala bulunduğum Londra hakkında edindiğim izlenimleri paylaşmak için bu konuyu açıyorum.

Görevli olarak İngiltere ye gittiğim için vize almam zor olmadı.başvurudan sonra 2 gün içinde vizem geldi.Londrada Heathrow havaalanında güvenlik önlemleri artırılmış.pasaport kontrolünden geçerken parmak izi alınıyor.

Londraya giderken uçakta çekilen bulut resmi
    Havaalanında şehre metro,otobüs yada taksi ile dönebilirsiniz.Metro sistemi çok gelişmiş olduğundan metroyu kullanabilirsiniz.

London Eye

ilerki günlerde kısmetse Londrada kaldığım sürece çektiğim resimleri,pratik bilgileri,izlenimleri anlatmaya devam edeceğim.
    güzel olur.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

Londra istediğiniz yere ulaşmayı oldukça kolaylaştıran metro ve otobüs hatlarına sahip.1800lü yıllarda sömürge ülkelerden getirdikleri kölelere kazdırdıkları londra metrosu ,londrayı gezerken işinizi oldukça kolaylaştırıyor. (bu kölelerin metro inşaatı sırasında doğan çocuklarının yine bu inşaatlarda çalıştırıldıkları ve güneşi hiç görmedikleri anlatılıyor.sömürgeleşmede son nokta bu olsa gerek. )
    haftalık veya daha uzun süre londrada kalacaksanız oyster card almanızı tavsiye ederim.

http://www.tfl.gov.uk/

oyster card ile haftalık yada günlük yükleme yapabilirsiniz.gün içerisinde maksimum (1-2 nolu zonelar için) 5.60 pound ödeniyor sonrasında ücretsiz seyahat ediyorsunuz. londra içinde gezilecek yerlerin büyük bir kısmı zone1 ve zone 2 içinde olduğu için sadece bu bölgeler için oyster card almanız yeterli olacaktır.
    kalacak yer konusunda ise zone1 ve zone2 dışına çıkmanız güvenlik nedeniylepek tavsiye edilmiyor.Türklerin yoğun olarak bulunduğu kesimlerde kalacak yer ayarlamanız londrada bulunduğunuz sürece işlerinizi ve yardım ihtiyaçlarınızı kolaylaştırabilir.

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    londra
    Gönderi
    2,611

Esas

Alıntı Originally Posted by ae1 Yazıyı Oku
    Londra istediğiniz yere ulaşmayı oldukça kolaylaştıran metro ve otobüs hatlarına sahip.1800lü yıllarda sömürge ülkelerden getirdikleri kölelere kazdırdıkları londra metrosu ,londrayı gezerken işinizi oldukça kolaylaştırıyor. (bu kölelerin metro inşaatı sırasında doğan çocuklarının yine bu inşaatlarda çalıştırıldıkları ve güneşi hiç görmedikleri anlatılıyor.sömürgeleşmede son nokta bu olsa gerek. )
    haftalık veya daha uzun süre londrada kalacaksanız oyster card almanızı tavsiye ederim.

http://www.tfl.gov.uk/

oyster card ile haftalık yada günlük yükleme yapabilirsiniz.gün içerisinde maksimum (1-2 nolu zonelar için) 5.60 pound ödeniyor sonrasında ücretsiz seyahat ediyorsunuz. londra içinde gezilecek yerlerin büyük bir kısmı zone1 ve zone 2 içinde olduğu için sadece bu bölgeler için oyster card almanız yeterli olacaktır.
    kalacak yer konusunda ise zone1 ve zone2 dışına çıkmanız güvenlik nedeniylepek tavsiye edilmiyor.Türklerin yoğun olarak bulunduğu kesimlerde kalacak yer ayarlamanız londrada bulunduğunuz sürece işlerinizi ve yardım ihtiyaçlarınızı kolaylaştırabilir.
    pekte tehlikeli degildir londra istanbulda yasayan 1 kisi icin burasi cok kolay...bende tam tersini soyleyecem eger okuma amacli geliyosaniz ve ogrenci vizesi ile gelecekseniz zone 1,2 pahali gelebilir...eger oyster varsa ogrenciyseniz %30 discount hakkiniz var kuzeyde ve batida cok uyugun tube station lara yakin yerler bulmaniz ceb sagliginiz acisindan daha iyi olacaktir.(6 senedir london da yasiyorum ve burda ogrenci olarak hayatta kalmak nasildir cok iyi bilirim)

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

Londrada Manor house olarak bilinen yerde kaldık 2 hafta süresince.Türklerin ve yahudilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölge.zone 2 deki son durak burası.civarda bayağı bir Türk dükkanı var.yemek konusunda bir derdiniz olmaz.
    güvenlik konusuna gelince.Zenciler ile Türkler,zenciler ile herkes demek daha doğru olur kavgalı.ordakilerin söylediğine göre sıklıkla kavgalar oluyormuş.ayrıca PKK sempatizanları ve Türkler ilede zaman zaman kavgalar yaşanıyormuş.
    Londrada hemen hemen heryerde kameralar var.herkes izleniyor.buna rağmen bence suç oranı yüksek bence.akşam hava karardıktan sonra dışarı çıkmanız pek tavsiye edilmiyor.Zenciler tam bir efsane olmuşlar.yolunuzu kesip paranızı isterlerse hemen verin yoksa canınızdan olursunuz deniyor.
    Başımdan geçen bir olayı anlatayım.öğlen 11-12 gibi Manor house civarında bir mağazaya gidiyordum.hemen 10 metre önümde, 3 adet zenci (biri saldırıyor diğerleri gözcü-koruyucu gibiydi) bir kızın çantası açtılar içinden cüzdanı alıp bahçeli evlerin arasına dalıp kaçtılar.zencilerin tehlikeli oldukları konusunda bir sürü olayı duyan ben (yolkesen zenciler istediklerinizi yapmazsanız boğazınızı bir şey söylemeden kesiyorlar) olaya karışmadım.insanlıktan çıktık sanırım bu olay süresince ama yapabileceğim bir şey yoktu.yoldan araba ile geçenler bile durmadı bile.olaydan biraz süre sonra bir otobüs sürücüsü durdu polisi çağırdı.polis gelsede artık iş işten geçmişti.
    Londra gerçekten güzel bir şehir ama bu tür olaylar insanı ister istemez korkutuyor.

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    londra
    Gönderi
    2,611

Esas

haklisiniz, ben sizin hassasiyetinizi anliyorum...ama heryer ayni degilmi...
    dediginiz bolgeyi avcumun ici gibi bilirim bende zaten wood greende yasiyorum...local people genelde belli pub lara takilir herkes birbirini tanir civarda, ben genelde merkezde eglenmeye giderdim, pek olay olmaz orda olsada aninda mudahale olur, orada en tehlikeli genc ceteler 18 yas alti turk ceteleridir,onun icin zenciler turk oldugunuzu ogrenirlerse uzak dururlar, bu 18 yas alti cete oyle suclar isliyorki londra polisi ne yapacagini sasirmis durumdalar herturlu pislik var...
    londrada 3 turlu adam vardir turkiyeden gelme... zengin ve parali(bunlar para harcamaya gelirler) ogrenci(genelde turk kokenlidirler)ve ilticacilar genelde kurt kokenlidir(%80) bu adamalrda stock newington, dalston,manor house, green lane ,wood green ve enfield civarinda yasarlar, yogunluk green lane(manor house ile turnpike lane arasi) ve bu kurt kokenlilerinde %80-90 i pkk sempatizanir... ama inanin hersey para olmus burda kimsenin kimligede pek deger verdigi yoktur sadece 1 ozlem diyelim...
    londrada yasamanin yolunu bulduktan sonra kimse size birsey yapmaz... elbette zenciler basa bela ama onlarla da insan...
    haala maymun muhamelesi goruyolar sakaylada olsa surekli insanlar hatirlatiyorlar ne olduklarini, ben londraya gelmeden once zencilerden korkardim ama simdi bayaa arkadasim var...
    neyse sizinkisi kotu 1 tecrube olmus insallah 1 dahaki sefere hazirlikli gelirsiniz...

mancurya Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by kutatku Yazıyı Oku
    haklisiniz, ben sizin hassasiyetinizi anliyorum...ama heryer ayni degilmi...
    dediginiz bolgeyi avcumun ici gibi bilirim bende zaten wood greende yasiyorum...local people genelde belli pub lara takilir herkes birbirini tanir civarda, ben genelde merkezde eglenmeye giderdim, pek olay olmaz orda olsada aninda mudahale olur, orada en tehlikeli genc ceteler 18 yas alti turk ceteleridir,onun icin zenciler turk oldugunuzu ogrenirlerse uzak dururlar, bu 18 yas alti cete oyle suclar isliyorki londra polisi ne yapacagini sasirmis durumdalar herturlu pislik var...
    londrada 3 turlu adam vardir turkiyeden gelme... zengin ve parali(bunlar para harcamaya gelirler) ogrenci(genelde turk kokenlidirler)ve ilticacilar genelde kurt kokenlidir(%80) bu adamalrda stock newington, dalston,manor house, green lane ,wood green ve enfield civarinda yasarlar, yogunluk green lane(manor house ile turnpike lane arasi) ve bu kurt kokenlilerinde %80-90 i pkk sempatizanir... ama inanin hersey para olmus burda kimsenin kimligede pek deger verdigi yoktur sadece 1 ozlem diyelim...
    londrada yasamanin yolunu bulduktan sonra kimse size birsey yapmaz... elbette zenciler basa bela ama onlarla da insan...
    haala maymun muhamelesi goruyolar sakaylada olsa surekli insanlar hatirlatiyorlar ne olduklarini, ben londraya gelmeden once zencilerden korkardim ama simdi bayaa arkadasim var...
    neyse sizinkisi kotu 1 tecrube olmus insallah 1 dahaki sefere hazirlikli gelirsiniz...
    Zencilerden bahsediyorsunuz ama....
    Bana anlatılana göre bol bol pakistanlı ,hintli olduğu söylendi....
    Bu hikayeninde LONDRADA olduğu anlatılanlara göre tuhaf...
    Daha çok HARLEM YADA NEW YORKU hatırlatıyor...
    İNGİLTERE oralara göre daha disiplinli biliyordum...
    Adi suç her yerde var , londra da olması doğal...
    Şehrin Varoşlarınında çok da kendi halinde olduğunu zannetmiyorum...
    Geçenlerde bir bayan doktor gitti anlata anlata biterimiyor...
    Tek şikayeti kapalı HAVA....
    Anlaşılan onu biraz daha sıkıştıralım...
    Hoşcakalın...

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    londra
    Gönderi
    2,611

Esas

londrada belli bolgeler tehlikeli ama denilen gibi adi suc orani ozellikle bu sene cok dustu, dedigim gibi naaptiginizi nereye nezaman gittiginizi iyi bilmelisiniz. burada varoslarin oldugu pek soylenemez heryer ayni ama belli guruplarin yasadigi bolgeler var.mesela eastham sadece pakistanlilar yasiyo londranin dogusunda boyle sarikli salvarli tipleri baska biyerde gormedim, edgware: araplar yasar,tooting brodway; indian pakistan bangladesh, zenciler heryerdeler, turistik yerlerde pek olay cikmaz yapilmasi gereken vaktinizi buralarda gecirip gece evinize donerken londra metrosunu veya otobuslerle kaldiginiz yere en yakin yerde inip gitmek sadece bilgi olarak
    www.tfl.gov.uk bu sayfadan bulunacaginiz yerden evinizin post code unu girerseniz size en uygun rotayi verecektir. mesela ev adresiniz N15 5TG ve merkezde holborn tube istasyonunun yakinindan gece yarisi eve doneceksiniz, bu web adresinden en uygun rotayi size verecektir.
    zone 1 de ev kiralari inilmaz ucuk rakmalrdadir, oda fiyatlari haftalik 120-200 pound arasidir ev fiyatlarini tahmin etmeye gerek bile yok,
    havasina gelince ben kapali hava olmasini tercih ediyorum gecen 2 hafta boyunca cok sicakti ve ininin cekilmiyor, bu aralar birazda olsun nefes aldik...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •