Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 16 madde; 9 - 16 arası.

Konu: borsada kaynak kitap

1. Esas

UYGULAMALARLA VE TARTIŞMALARLA ELLİOT DALGA PRENSİBİ-TUNCER ŞENGÖZ

http://halitsari.blogspot.com/2014/0...la-elliot.html

2. Esas

Technical Analysis of the Financial Markets
    John J. Murphy

İngilizce okuyabilenler için aşağıdaki linkten pdf olarak indirip okuyabilirsiniz,

http://cdn.preterhuman.net/texts/uns...%20Markets.pdf

3. Esas

Cinnet, Panik ve Çöküş / Mali Krizler Tarihi
    Charles P. Kingleberger

4. Esas

Şiddetle tavsiye ederim.

Karar Anı - Aklın Para Üzerindeki Gücü

Richard L. Peterson
    SCALA YAYINCILIK

5. Esas

Yatırımcı ve Teknik Analiz Sorgulanıyor
    Yaşar Erdinç

Kitabı aşağıdaki linkten ücretsiz indirebilirsiniz.

http://www.bilgeyatirimci.com/yatvetekanaliz.pdf

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    629

Esas

Alıntı Originally Posted by asi_alpha Yazıyı Oku
    Şiddetle tavsiye ederim.

Karar Anı - Aklın Para Üzerindeki Gücü

Richard L. Peterson
    SCALA YAYINCILIK
    Sn Alpha borsayla ilgili çok kitap okudum bazılarını tekrar tekrar okudum. Bu kitabı ise bir kez bile okuyamadım. Sonrada sıkılıp bıraktım.

Duhul
    Nov 2013
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    629

Esas

Eğer borsaya merak sardıysanız bir kitap okuyabilirim diyorsanız
    Peter Lynch Borsada Tek Başına (Scala) derim. Bu kitap yıllarca en çok satanların zirvesindeydi. Kitap borsaya yaklaşımı hisse değerlemesini çok güzel anlatıyor...
    Kitabı beğenince yazarın ikinci kitabı borsayı yenmek (scala) de de benzer ve güzel bilgiler var.
    Ucuz olduğu için aldığım ilk okuduğum kitap ise Duygusuz Yatırımcıydı(scala). Bu kitapta başlangıç için iyi olabilir.
    Borsada önden koşanlar kitabı ise teknik analizin ikinci planda hatta cogunun kullanmadığı bir yöntem olduğunu görülmesi açısından degerli bir eser. Fazla adı duyulmamış karsıt yatırım kitabı (scala) ise arada fırsatları görmenizi sağlayabilir. Buffett tarzıyla ilgili kitablar ise markaya yatırıma yönlendirmesi açısından faydalı olabilir. Teknik analizle ilgili ise bir temel analizci iseniz youtubetan vborsa videoları çok iyi başlangıç. Başarılar

Esas

Değerli arkadaşlar, şiddetle okumanızı önereceğim kitaplar sırayla ;
    Karşıt Yatırım(mutlaka okumalısınız),
    Borsa Sihirbazları(harika bir kitap),
    Teknik analiz mi Dedin Hadi Canım Sende- Sn Ali Perşembe'nin serisi,
    Duygusuz Yatırımcı (bu kitabı borsacı arkadaşların çoğu beğenmemiş, tam aksine iyi bir yatırımın nasıl yapılacağını çok güzel örneklerle anlatan bir kitap,sadece başları biraz sıkıcı gelebilir, herkesin okumasını öneririm),
    Elliot Dalga Prensibi- Sn Tuncer Şengöz hocamızın kitabı Elliot Dalgalarını yalın bir dille anlatmış...

Okuyamadığım ama mutlaka okumamız gereken "Trend Takipçisi, Bir Spekülatörün Anıları, Karar Anı ve diğer değerli borsa kitapları da çok önemli...

Not: Bu ve benzeri eğitim niteliğinde ki çok değerli kitapları, en az 2-3 kez okuyup tam olarak anlamadan, borsada yatırım yapmayın diye nacizane bir öneride bulunayım. Saygılar...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •